Najważniejszym elementem grzejników ceramicznych są wkłady ceramiczne, które bardzo szybko się nagrzewają do ustawionej temperatury. Co więcej, wkłady magazynują ciepło, dzięki czemu jeszcze przez pewien czas po odłączeniu od gniazdka, będą oddawać ciepło do pomieszczenia. W tego typu grzejnikach wykorzystuje się charakterystyczne włókno węglowe, które nie wytwarza pola magnetycznego i nie zmienia swoich wymiarów pod wpływem zmiennych temperatur. Jeśli chodzi o obudowę grzejników, to jest ona zazwyczaj emaliowana, dzięki czemu urządzenia występują w różnych kolorach i łatwo można je dopasować do wystroju wnętrza. Warto dodać, że grzejniki z ceramicznym rdzeniem dostępne na maxelektro.pl są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości, a w dodatku nie wymagają konserwacji.

Jak wybrać grzejnik elektryczny ceramiczny?
Jak wybrać grzejnik elektryczny ceramiczny?

Jakie są rodzaje grzejników ceramicznych?

W sprzedaży znajdziemy trzy wersje grzejników ceramicznych:

  • Grzejniki ceramiczne stojące (podłogowe) - to klasyczne modele, które stoją na nóżkach. 
  • Grzejniki ceramiczne ścienne - są nazywane również kurtynami. Jak sama nazwa wskazuje, takie modele przytwierdza się do ściany, dzięki czemu nie zajmują cennego miejsca w małych pomieszczeniach. Bardziej nowoczesne grzejniki ścienne posiadają cyfrowe wyświetlacze i obsługiwane są za pomocą pilota.
  • Grzejniki ceramiczne biurkowe - są to mini grzejniki (tzw. farelki), które polecane są do niewielkich pomieszczeń. Wiele z nich ma poręczne uchwyty, pozwalające na wygodne przenoszenie w inne miejsca.

Oprócz modeli ceramicznych, w sprzedaży dostępne są też inne rodzaje grzejników elektrycznych. Są to: grzejniki olejowe, konwektorowe, termowentylatory i grzejniki na podczerwień, zwane promiennikami.

Jak wybrać grzejnik elektryczny ceramiczny?
Jak wybrać grzejnik elektryczny ceramiczny?

Jak dobrać grzejnik elektryczny ceramiczny do swoich potrzeb?

Jeśli chcemy, aby grzejnik z wkładem ceramicznym dobrze nam służył, powinniśmy kupić model dopasowany do naszych potrzeb. Zanim udamy się na zakupy, zwróćmy uwagę na kilka ważnych parametrów:

  • Moc grzewcza - jest to jeden z najważniejszych parametrów we wszystkich sprzętach AGD. W przypadku grzejnika wyższa moc oznacza większe możliwości grzewcze. W sprzedaży dostępne są modele o mocy od 100 W do nawet 3000 W. Pamiętajmy jednak, że moc grzejnika powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia. Przy bardzo dużym metrażu konieczny będzie zakup dwóch albo nawet trzech grzejników.
  • Regulacja mocy - niezależnie od tego, na jaki grzejnik elektryczny się zdecydujemy, powinniśmy sprawdzić, czy ma wbudowany termostat, dzięki któremu będziemy mogli samodzielnie regulować temperaturę. Przeważnie tego typu urządzenia oferują Jak ustawić temperaturę w takim grzejniku? Zazwyczaj służy do tego pokrętło albo przełącznik, a w bardziej zaawansowanych modelach - elektroniczny panel sterowania. Warto wspomnieć, że niektóre modele można obsługiwać zdalnie, za pomocą pilota.
  • Przeznaczenie grzejnika - ważne jest, aby dobrać grzejnik do rodzaju pomieszczenia, w którym będzie użytkowany. Jeśli szukamy grzejnika do łazienki lub zagraconej pracowni, najlepszym rozwiązaniem będzie grzejnik ścienny. Nie zajmie wiele miejsca w pomieszczeniu, a dodatkowo będziemy mogli na nim suszyć ręczniki. W przypadku gdy chcemy urządzenie wystawić na taras lub balkon, wybierzmy przenośny mini grzejnik. Natomiast jeśli ma on stanąć w salonie, postawmy na kompaktowy grzejnik o eleganckim wyglądzie.
  • Zastosowane zabezpieczenia - przed zakupem warto sprawdzić, czy grzejnik elektryczny ceramiczny został wyposażony w podstawowe zabezpieczenia, np. automatyczne wyłączenie w razie przewrócenia, zabezpieczenie przed przegrzaniem i wyłącznik termiczny.
Jak wybrać grzejnik elektryczny ceramiczny?
Jak wybrać grzejnik elektryczny ceramiczny?

Gdzie kupić grzejnik elektryczny ceramiczny?

Ceny grzejników ceramicznych są mocno zróżnicowane. Najtańsze modele kupimy za mniej niż 100 zł, natomiast za najdroższe będziemy musieli wydać około 300 zł. Pamiętajmy jednak, że cena zależy od rodzaju urządzenia, jakie wybierzemy. Zdecydowanie najtańsze są mini grzejniki, które z powodzeniem zmieszczą się na biurku. Jeśli chodzi o miejsce zakupu, grzejniki ceramiczne dostaniemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jednak zanim udamy się na zakupy, sprawdźmy w Internecie opinie innych użytkowników na temat poszczególnych modeli i producentów. Jeśli dany ogrzewacz elektryczny jest polecany przez innych konsumentów, z pewnością warto bliżej zapoznać się z jego specyfikacją i instrukcją obsługi.

Jak wybrać grzejnik elektryczny ceramiczny?
Jak wybrać grzejnik elektryczny ceramiczny?

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny