1. Codzienna pielęgnacja cery - co należy wiedzieć, zanim sięgniemy po kosmetyki?

2. Jak określić swój typ cery?

3. Zwykłe, naturalne i wegańskie kosmetyki - co je od siebie odróżnia?

4. Zakupy w drogerii internetowej - czy warto wybierać kosmetyki online?

Codzienna pielęgnacja cery - co należy wiedzieć, zanim sięgniemy po kosmetyki?

Dbanie o stan skóry - zarówno na twarzy, jak i całym ciele - to zadanie wymagające od nas systematyczności i przemyślanego działania. Z jednej strony wiele kosmetyków może nam się przydać przy codziennej pielęgnacji, ale z drugiej nie należy również przesadzać z ich ilością, czy też stosować produktów nieadekwatnych do naszego wieku lub typu cery. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakupy, powinniśmy zastanowić się, jak można określić naszą skórę. Jeżeli zaś borykamy się z chorobami skóry powinniśmy jak najszybciej udać się do dermatologa, zamiast próbować tuszować efekty choroby przy pomocy ogólnodostępnych produktów.

Jak określić swój typ cery?

To, z jakich kosmetyków powinniśmy korzystać jest bezpośrednio determinowane przez nasz typ cery. Co do zasady możemy wyróżnić jej trzy rodzaje:

  • skóra sucha: jej główną cechą jest bardzo duży brak nawilżenia, często widoczny gołym okiem. W dotyku cera taka może być szorstka i sprawiać wrażenie bardzo kruchej, delikatnej. Jeżeli borykamy się z tego typu problemami powinniśmy w pierwszej kolejności wybierać kosmetyki nawilżające, zawierające naturalne oleje, witaminy i składniki odżywcze;
  • skóra tłusta: jej charakterystycznym objawem jest tak zwane "świecenie się", czyli widoczna, lekko błyszcząca warstewka sebum utrzymująca się na powierzchni. Cera tłusta ma też skłonności do pojawiania się wągrów i innych zanieczyszczeń. Osoby ją posiadające powinny wybierać wysokiej jakości kosmetyki o lekkiej konsystencji, najlepiej na bazie wody, które nie będą dodatkowo zapychać porów, a pozwolą znormalizować pracę gruczołów w skórze;
  • skóra mieszana: posiada cechy zarówno cery suchej, jak i tłustej. Jest najtrudniejsza do zachowania prawidłowej pielęgnacji ze względu na to, że możemy potrzebować innych produktów do pielęgnacji ciała i innych dla oczyszczania cery twarzy;
  • skóra normalna: jest to typ cery, który najłatwiej utrzymać w dobrej kondycji, ze względu na naturalny balans, jaki już ona posiada.

Zwykłe, naturalne i wegańskie kosmetyki - co je od siebie odróżnia?

Gdy znamy już wymagania i potrzeby naszej cery, kolejnym etapem jest wybór odpowiednich kosmetyków. Oczywiście, możemy po prostu pójść do drogerii czy supermarketu i wybrać zwykłe, popularne produkty - w większości wypadków nie będą one powodowały u nas nieprzyjemności. Jeżeli jednak nasza cera jest wymagająca - lub gdy chcemy o nią lepiej zadbać - warto zwrócić uwagę na skład środków, jakie wybieramy. Kosmetyki naturalne i wegańskie odróżniają się od tych "zwykłych" przede wszystkim kompozycją składników. W większości składają się z naturalnych olejów i materiału roślinnego, dzięki czemu są lżejsze dla naszej skóry i zapewniają jej delikatniejszą, bardziej zrównoważoną pielęgnację.

Zakupy w drogerii internetowej - czy warto wybierać kosmetyki online?

Jeżeli znamy już nasz typ cery i wiemy, jakie produkty służą jej najlepiej, nie ma żadnej przeszkody aby robić zakupy drogeryjne przez internet. Jest to niewątpliwie bardzo wygodna metoda, dzięki której oszczędzamy czas i pieniądze. Gdy jednak nie jesteśmy jeszcze pewni, co dokładnie będzie korzystne dla naszej skóry, dobrym pomysłem będzie wcześniejsza konsultacja z dermatologiem lub innym specjalistą. Wiele naturalnych, wysokiej jakości marek kosmetycznych znajdziesz na stronie: https://sklep.aelia.pl/.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej