Zacznijmy od lampy sufitowej

W każdym pomieszczeniu lampa sufitowa odgrywa ważną rolę, ponieważ pozwala na dostrzeganie wszystkich rzeczy jednocześnie. Zazwyczaj umieszczona jest na środku pokoju tak, aby mogła zapewnić równoramienny blask we wszystkich zakątkach. Jest idealną lampą do codziennych czynności, takich jak choćby sprzątanie, przenoszenie rzeczy czy po prostu odpoczynek.

Lampę sufitową do sypialni często możemy wybrać jako element dekoracyjny, choć niezbyt wielki. Nie powinna przytłaczać pomieszczenia i z całą pewnością musi wpisać się w jego charakter: na przykład do sypialni glamour lepiej będzie pasować bogato zdobiony żyrandol, ale do minimalistycznego wystroju wystarczy klasyczny plafon.

Lampki nocne

W każdej sypialni powinny znaleźć się lampki nocne, które pomogą w przygotowaniu do snu. Ich przytłumione, delikatne światło ułatwi uspokojenie organizmu i wyciszenie umysłu przed snem. Jednocześnie są one idealne, jeśli tylko jedna osoba chce coś jeszcze robić, siedząc na łóżku, a druga już zamierza pójść spać. Zapewniają bowiem skromne światło, które zazwyczaj dociera tylko do tej osoby, która faktycznie go potrzebuje.

Lampa podłogowa stojąca

W wielu sypialniach lampa stojąca jest kolejnym przydatnym akcesorium. Pozwala na doświetlenie wybranej części pokoju i jest bardzo wygodna do przemieszczania. Znacznie łatwiej umieścić ją na przykład przy fotelu, w którym czytamy, niż lampkę nocną, która zazwyczaj jest mała, wymaga szafeczki lub półki, a na dodatek posiada krótki kabel.

Lampy stojące zazwyczaj są pod tym względem znacznie bardziej funkcjonalne, a dodatkowo wiele z nich posiada możliwość regulacji natężenie światła lub kąta nachylenia. W ten sposób wspomagają właśnie oświetlenie jednego punktu, w którym na przykład czytamy lub odpoczywamy w inny sposób. Jednocześnie, kiedy potrzebne jest naprawdę intensywne światło, lampa stojąca połączona z lampą sufitową może je zapewnić - i to właśnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.

Kinkiety

Ostatnim elementem wystroju, który będzie doskonale pasował do sypialni, są kinkiety. Te niewielkie (zazwyczaj) lampki ścienne mogą być usytuowane na różnych wysokościach i mogą posiadać różne natężenie oraz barwę światła. Do sypialni zazwyczaj polecane są te, które mają przytłumione, żółte światło o ciepłym charakterze. Dzięki temu pomagają w stworzeniu bajkowej, intymnej atmosfery w sypialni. Wystarczy zapalić tylko kinkiet, który zazwyczaj nie znajduje się przy łóżku, aby uzyskać ciekawy efekt półmroku i przytłumionych barw, co na pewno pomoże w utrzymaniu zmysłowej atmosfery.

Wszystkie te rodzaje lamp można znaleźć pod adresem mlamp.pl. Sprawdź, które typy oświetlenia będą najlepsze do twojej sypialni!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej