Lampa nad stołem w jadalni

Pierwsza ważna lampa, która powinna znaleźć się w pomieszczeniu, to ta ustawiona nad stołem w jadalni. W zależności od tego, jak zbudowane jest pomieszczenie, będzie ona jednocześnie głównym źródłem światła lub też będzie jednym z kilku punktów oświetleniowych:

  • Jeśli jadalnia jest oddzielnym pomieszczeniem, zapewne stół będzie ustawiony na środku. W takim przypadku można zdecydować się na oświetlenie jej w całości za pomocą jednego żyrandola, wiszącego właśnie nad stołem.
  • Jeśli jadalnia jest połączona z kuchnią lub salonem, zazwyczaj jest to duże, otwarte pomieszczenie, a stół znajduje się bliżej jednej ze ścian. W takim przypadku lampa nad nim powinna stanowić uzupełnienie pozostałych rodzajów oświetlenia w pomieszczeniu, co pozwoli na jego idealne rozjaśnienie w taki sposób, w który aktualnie najbardziej potrzeba.

Czy lampa nad stołem jest jednak faktycznie aż tak potrzebna? Oczywiście! To ona pozwala lepiej przyjrzeć się temu, co znalazło się na stole - a w przypadku wspomnianych ryb jest to szczególnie ważne, ponieważ pomaga w wydobyciu ości. Jednak również w trakcie innych zajęć na pewno się przyda, umożliwiając lepsze dostrzeganie szczegółów.

Lampa nad blatem kuchennym lub wyspą z możliwością regulacji

Kolejnym ciekawym i ważnym rozwiązaniem, które powinno znaleźć się w kuchni, jest lampa nad blatem kuchennym i/lub wyspą kuchenną. Wszystko zależy od tego, jak została rozplanowana kuchnia i czy łączy się ze wspomnianą już jadalnią. Niezależnie jednak od tego, jakie meble się w niej znajdują, zawsze w miejscu, w którym przygotowywane jest jedzenie, powinna znaleźć się lampa z możliwością jak najlepszej regulacji natężenia i ustawienia światła.

  • W przypadku blatu kuchennego pod szafkami wiszącymi często stosowane jest jednak proste rozwiązanie w postaci lampek znajdujących się pod spodem szafek wiszących. O ile mają jasne światło, może to być rozwiązanie wystarczające.
  • W przypadku wyspy kuchennej konieczny jest montaż oddzielnego światła. Warto zainwestować tutaj w dłuższe wiszące lampy z możliwością regulacji wysokości oraz natężenia światła, co pozwoli idealnie dopasować oświetlenie do aktualnych potrzeb.

Lampa jako ozdoba kuchni

Niezależnie od tego, na jakie rodzaje lamp kuchennych się decydujemy, zawsze powinny stanowić odpowiedni dodatek do całego pomieszczenia. Dlatego też Tomix.pl przygotował całą serię ciekawych lamp kuchennych, które pomogą w uzupełnieniu pomieszczenia za pomocą akcesoriów idealnie dopasowanych do wyglądu szafek i wszystkich dodatków.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej