Czyszczenie szczotki do włosów domowymi sposobami

Mycie przyborów do czesania powinno się wykonywać raz w tygodniu. W pierwszej kolejności powinno się usunąć wszystkie nagromadzone na szczotce włosy (gdy są mocno splątane, można przeciąć je nożyczkami). Najprostszą metodą jest umycie szczotki w wodzie z mydłem, dokładne wypłukanie i wysuszenie za pomocą suszarki do włosów.

Innym sposobem jest sporządzenie roztworu myjącego z 1 łyżeczki sody oczyszczonej, 1 łyżeczki szamponu oraz 1 szklanki wody. Czyszczenie najlepiej wykonać szczoteczką do zębów. W ten sposób można umyć także grzebień, szorując wszystkie jego zęby. Po umyciu przyborów pukamy je w czystej wodzie i pozostawiamy do wyschnięcia włosiem do dołu.

A co, jeśli nasza szczotka wykonana jest z naturalnego włosia? Zmianie ulega wówczas roztwór myjący. W tym przypadku należy przygotować szklankę wody, z dodatkiem kilku kropel olejku z drzewa herbacianego. Czyszczenie przyboru z naturalnego włosia przeprowadzamy poprzez spryskanie szczotki przygotowaną mieszaniną, a następnie wycieramy jej włosie i kładziemy grzbietem ku górze do wyschnięcia.

Dezynfekcja szczotki i grzebienia – czy jest ważna?

Należałoby zacząć od pytania, po co właściwie szczotkujemy włosy? W gruncie rzeczy chodzi o to, by wyczesać z włosów kurz i inne zanieczyszczenia. Jeśli natomiast nie robimy tego czystą szczotką, czynność ta jest po prostu daremna. Na dodatek, używanie brudnej szczotki jest bardzo niehigieniczne.

Cierpi na tym również ogólny wygląd włosów, które są wyraźnie oklapnięte. Poprzez zaniedbanie w czyszczeniu szczotki włosy mogą znacznie szybciej się przetłuszczać. Odrażająca jest też sama estetyka takiego przyboru. Widoczny brud oraz włosy na szczotce to niezbyt przyjemny widok.

Czyszczenie szczotki do włosów nie jest wymagające. Tak naprawdę wystarczy ją dobrze zdezynfekować i usunąć wszystkie pozostające na niej włosy.
Jak wyczyścić szczotkę do włosów - sprawdzone i skuteczne sposoby

Szczotka do włosów to idealne siedlisko kurzu i roztoczy. Do tego dochodzą resztki preparatów do stylizacji włosów, łuszcząca się skóra głowy, wydzielający się łój itp. Konieczna jest więc dezynfekcja szczotki i grzebienia, która pomoże pozbyć się brudu i bakterii. Można wykonać ją np. poprzez namoczenie szczotki w roztworze wody ze spirytusem lub z wodą utlenioną.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów typu Tangle Teezer?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się szczotki typu Tangle Teezer, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak wyczyścić szczotkę do włosów o tak drobnych igiełkach. Do czyszczenia przyboru potrzebna jest szczoteczka do zębów, ciepła woda oraz mydło.

Pienimy wodę z mydłem, a następnie wkładamy szczotkę w roztwór i pozostawiamy na minutę. Po upływie wymaganego czasu należy wyciągnąć szczotkę Tangle Teezer i wyszorować ją szczoteczką do zębów. Proste prawda?

Dzięki powyższym wskazówkom wiemy już, jak wyczyścić szczotkę do włosów. Jest to wręcz dziecinnie prosta czynność, która zajmie nam zaledwie kilka minut. Dlatego nie narażajmy się na infekcje skórne poprzez lenistwo i zaniedbanie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny