Zabrudzenia na ekranie telefonu

Pierwszy typ zabrudzenia na telefonie, jaki będzie nam się rzucać w oczy, to plamy po palcach na ekranie. Tak naprawdę, aby oczyścić z ekranu telefonu odciski po palcach, najlepszym sposobem będzie skorzystanie ze specjalnej chusteczki do czyszczenia, które są przeznaczone do okularów. Świetnie sprawdzą się również tutaj specjalne chusteczki przeznaczone do czyszczenia ekranu monitora.

Chcąc oczyścić z telefonu ślady palców, a także inne zabrudzenia, które znajdują się na ekranie, nie używajmy niczego, co mogłoby przyczynić się do powstania zarysowań. Ponieważ nieumiejętne czyszczenie telefonu komórkowego może przyczynić się do tego, że nasz ekran zostanie zniszczony. Mikrorysy, które z czasem będą się pogłębiać, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia ekranu. Chcąc zabezpieczyć telefon android przed takimi konsekwencjami, warto pomyśleć o przyklejeniu folii lub szkła hartowanego.

Jak wyczyścić telefon?

Odpowiadając dalej na pytanie, jak wyczyścić telefon, powinniśmy mieć na uwadze również pozostałe elementy komórki, które ulegają zabrudzeniom. Tutaj najczęściej zmagamy się z zabrudzeniami obiektywów. Nowoczesne komórki obecnie są wyposażone w dwa obiektywy, które niestety bardzo szybko ulegają zabrudzeniom. Jeżeli zastosujemy zwykłą chusteczkę lub ręcznik papierowy, to niestety będzie istniało spore ryzyko tego, że nasz obiektyw zostanie porysowany. Trwałe uszkodzenia spowodują znaczne pogorszenie wykonywanych zdjęć. Właśnie z tego powodu, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób oczyścić prawidłowo obiektywy telefonu komórkowego.

Najlepiej do tego celu również wykorzystać nawilżone chusteczki przeznaczone do czyszczenia monitorów, a najlepiej dedykowane specjalnie do sprzętu fotograficznego. Jeżeli zabrudzeniami nie są odciski palców, ale paproszki lub kurz, to najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu skorzystanie ze sprężonego powietrza. Czyszczenie telefonu komórkowego tym sposobem możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie. Ponieważ koszt sprężonego powietrza w sprayu wynosi ok. 30-40 złotych za jedną puszkę. Natomiast przy pomocy jednej puszki ze sprężonym powietrzem, będzie można wyczyścić nie tylko telefon, ale również inne urządzenia elektroniczne. Sprawdź także ten artykuł z poradami, czym czyścić monitor.

Jak wyczyścić telefon - czyszczenie pozostałych elementów

Oczywiście każdy telefon komórkowy składa się również z innych elementów, a nie tylko z ekranu, czy też obiektywów. Chociaż rzeczywiście to właśnie na tych powierzchniach możemy zauważyć najbardziej uporczywe zabrudzenia. Pamiętajmy jednak również o tym, że kurz, a także wiele innych zabrudzeń bardzo często przenika pod obudowę telefonu. Osoby, które nigdy wcześniej nie czyściły swojego telefonu, mogą mieć na początku z tym pewien problem. Kluczem do sukcesu będzie umiejętne rozebranie telefonu, tak aby go nie uszkodzić.

Większe zabrudzenia, możemy usunąć przy pomocy miękkiej szmatki, najlepiej mikrofibry. Raczej najlepiej jest unikać detergentów, ponieważ możemy doprowadzić do uszkodzenia telefonu. Wszystkie pyłki, a także kurz najlepiej jest usunąć przy pomocy sprężonego powietrza. Jeżeli jednak mamy problem, aby samodzielnie oczyścić telefon komórkowy, to najlepiej zanieśmy go do serwisu. Szczególnie jeżeli posiadamy jeszcze smartphona na gwarancji, wtedy będziemy mieli pewność, że w żaden sposób nie uszkodzimy telefonu. Jeżeli interesuje nas również to, jak wyczyścić laptopa, czy też jak czyścić okulary, to w tym celu również możemy wybrać specjalistyczne chusteczki, o których była mowa już dużo wcześniej.

Czyszczenie komórki z plików - inny wymiar sprzątania telefonu

Warto mieć na uwadze, iż czyszczenie komórki nie zawsze będzie dotyczyć wyłącznie usuwania różnych zabrudzeń. Bardzo często interesuje nas również to, jak system android wyczyścić z plików, tak aby na pewno nie dostały się one w niepowołane ręce. W końcu na naszych telefonach przechowujemy nierzadko bardzo poufne dane. Nie mówiąc już o osobistych rzeczach, takich jak zdjęcia, notatki czy też zapiski w kalendarzu. Najlepiej całą kartę SIM oraz pamięć wewnętrzną telefonu skopiować na dysk zewnętrzny, który w każdej chwili będziemy mogli podłączyć do laptopa. Zanim wykonamy całkowite czyszczenie telefonu z plików, sprawdźmy, czy na pewno wszystkie potrzebne informacje dobrze się skopiowały, dopiero po tym kroku, będziemy mogli całkowicie wyczyścić system w telefonie komórkowym.

Oprócz tego bardzo często staramy się wyczyścić pamięć telefonu komórkowego z plików, które nie są już nam niepotrzebne. Jak wiadomo, pamięć w telefonie jest ograniczona. Właśnie z tego powodu, powinniśmy mieć nawyk, aby systematycznie czyścić system z niepotrzebnych plików. Na pewno pamięć telefonu powinna być wyczyszczona z nieużywanych aplikacji. Nie tylko generują one bardzo dużo danych, ale jednocześnie mamy problem również z licznymi powiadomieniami oraz aktualizacjami.

Dlatego, jeżeli już nie używamy konkretnych aplikacji, to powinniśmy je jak najszybciej usunąć ze swojego telefonu. Adekwatnie system android telefonu komórkowego powinniśmy czyścić z pobranych plików. Niestety bardzo często wśród tych plików znajdują się niepotrzebnie pobrane newslettery lub różne inne pliki, które zajmują nam tylko wolną pamięć. Warto też co jakiś czas przejrzeć wszystkie filmiki oraz zdjęcia, które wykonaliśmy w ostatnim czasie. Ponieważ bardzo często później okazuje się, że tak naprawdę wcale nie usunęliśmy nieostrych zdjęć lub przypadkowo nagranych zdjęć. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasz system android nie będzie zajęty przez niepotrzebne pliki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny