Jak wyczyścić toster?

Cieplutkie tosty to szybki i prosty sposób na śniadanie, kiedy rano nagli nas czas. Jednak po zjedzeniu śniadania zwykle nie mamy czasu na wyczyszczenie urządzenia, w którym pozostają resztki zaschniętego sera i chleba. Na szczęście nie jest to pracochłonna czynność. W związku z tym powinniśmy umyć urządzenie po każdym użyciu.

Jak wyczyścić toster, by go nie uszkodzić? Najpierw należy odłączyć urządzenie z prądu. Na dnie tostera znajduje się niewielka tacka, która zatrzymuje większość opadających okruchów z chleba. Należy więc delikatnie ją wyjąć i przemyć wodą, po czym wytrzeć na sucho.

Z kolei toster należy kilkukrotnie potrząsnąć nad zlewem po to, aby znajdujące się w jego wnętrzu okruszki mogły wypaść. Jak umyć toster na zewnątrz? Obudowę urządzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką nasączoną roztworem wody z płynem do mycia naczyń i gotowe. Toster nadaje się do kolejnego użycia. A może zainteresuje cię także artykuł o czyszczeniu piekarnika?

Jak wyczyścić opiekacz? Można to zrobić dość łatwo - tak naprawdę potrzebujesz wyłącznie ściereczki nasączonej wodą
Jak wyczyścić toster, opiekacz czy gofrownicę - praktyczne sposoby

Czyszczenie opiekacza

Wiemy już, jak wygląda czyszczenie tostera. W przypadku opiekacza mamy do czynienia z teflonową powłoką, na którą musimy uważać zarówno podczas czyszczenia, jak i w czasie wyjmowania opieczonych kanapek (absolutnie nie wolno robić tego widelcem!). Jeśli powłoka teflonowa zostanie uszkodzona, urządzenie nie będzie nadawało się do użytku (podobnie jak z patelnią).

Po odłączeniu opiekacza z gniazdka należy odczekać chwilę, by nieco wystygł. Z lekko ciepłej powierzchni teflonowej za pomocą drewnianej łopatki usuwamy resztki pozostałego jedzenia (kawałeczki chleba czy stopiony ser). Następnie za pomocą wilgotnej ściereczki (bądź miękkiej gąbki) przecieramy teflon.

Polecane roboty sprzątające - sprawdź promocje!

Czyszczenie opiekacza preparatami chemicznymi jest surowo zabronione, ponieważ miałyby bezpośredni kontakt z żywnością! Na koniec wystarczy już tylko osuszyć powierzchnię przy pomocy ręcznika papierowego. Jeśli będziemy utrzymywać urządzenie w czystości po każdorazowym użyciu, opiekacz z pewnością posłuży nam długi czas. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu domowe sposoby na wiele prac.

Czyszczenie gofrownicy

Gofrownicę, jak każdy tego typu sprzęt, powinno się czyścić po każdym użyciu. Dzięki takiej pielęgnacji urządzenie będzie utrzymane w dobrej kondycji. Nigdy nie przeprowadzamy czyszczenia na gorącej gofrownicy. Trzeba poczekać, aż sprzęt trochę wystygnie. Kiedy temperatura spadnie, można zabrać się za mycie.

Sprzątanie - gdzie szukać osoby do sprzątania?
Poniżej przedstawiamy ponad 25 000 sprawdzonych firm sprzątających w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Czyszczenie gofrownicy zaczynamy od przetarcia wewnętrznych płyt za pomocą miękkiej ściereczki. Najlepiej, gdy zrobimy to dokładnie, element po elemencie. A co, jeśli ciasto przywarło do płyty? W takiej sytuacji możemy polać je odrobiną oleju. Dzięki temu ciasto zmięknie i łatwiej je usuniemy. Pamiętajmy, że zewnętrzną część sprzętów najlepiej jest umyć płynem do mycia naczyń.

Posiadanie w domu sprzętów typu opiekacz, toster czy gofrownica to prawdziwa wygoda. Wiedząc, jak umyć toster, opiekacz i gorfownicę, możemy przez długi czas utrzymać je w dobrej kondycji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 75.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny