Jak uzyskać ładny kształt brwi?

Po co regulować brwi?

U każdego człowieka brwi wyglądają inaczej i nie u każdego podkreślają urodę. Kształt brwi nie zawsze dopasowany jest do kształtu twarzy i nie zawsze wyglądają one ładnie i schludnie. Mogą być za szerokie lub postrzępione. Dlatego też warto regulować brwi, aby odpowiednio podkreślały urodę twarzy i wyglądały dobrze. Można to zrobić samemu lub u kosmetyczki. Jeśli zdecydujemy się wydepilować brwi u kosmetyczki, mamy większą pewność, że zabieg będzie wykonany idealnie, a brwi zostaną prawidłowo dopasowane do kształtu twarzy i będą odpowiednio podkreślały urodę. Nikomu nie trzeba przypominać, że warto wybrać profesjonalny, renomowany zakład, gdzie panuje czystość, a personel jest odpowiednio przeszkolony. Warto popytać znajomych lub poczytać opinie w Internecie.

Samodzielna regulacja brwi to dobry pomysł, pod warunkiem, że wiemy, jak to zrobić prawidłowo. Niekiedy osoby, które pragną wymodelować brwi samemu, popełniają błędy, jak usunięcie zbyt wielu lub zbyt mało włosków. Nie każdy umie samodzielnie uzyskać ładny kształt brwi dopasowany do owalu twarzy. Sprawdź także ten artykuł o farbowaniu brwi krok po kroku.

Jak wymodelować brwi odpowiednio do kształtu twarzy

Brwi powinny pasować do kształtu twarzy. Dlatego też w tym przypadku nie należy podążać ślepo za modą, lecz kierować się kształtem twarzy. Wydepilowane brwi, które zastępuje się cienką, narysowaną kreseczką, wychodzą z mody. Nie każda twarz wygląda dobrze z mocno wydepilowanymi brwiami, które postarzają i wyostrzają rysy. Jak wydepilować brwi odpowiednio do twarzy?

Jeśli masz twarz okrągłą, pozostaw brwi dość długie i lekko skierowane ku górze. Taki kształt brwi sprawi, że twarz nabierze lekkości.

Do twarzy prostokątnej nie pasują cienkie brwi, które nadadzą twarzy wygląd smutny i poważny. Przy twarzy prostokątnej brwi powinny być dość szerokie i wydłużone. Dobrze wyglądają, jeśli zaczynają się nieco dalej od nasady nosa.

Twarz w kształcie serca wygląda korzystnie z brwiami średniej grubości, lekko uniesionymi ku górze w połowie długości. Odwrotny kształt, czyli wąskie czoło i szeroka szczęka, wymaga grubych brwi w kształcie łuku.

Ładna twarz cechuje się pewną regularnością. Dlatego też, aby wyliczyć odpowiedni kształt brwi, należy zmierzyć odległości od oka i nasady nosa. Najlepiej zrobić to przy pomocy ołówka lub patyczka, który dokładnie pokaże proporcje brwi w stosunku do twarzy.

  • oba końce brwi powinny być na tym samym poziomie,
  • brew powinna się zaczynać na linii od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka,
  • brwi powinny kończyć się na linii biegnącej od skrzydełka nosa, przez zewnętrzny kącik oka,
  • brwi powinny wyginać się nad źrenicą oka. A może zainteresuje cię także ten artykuł o hennowaniu włosów?

Jak wyregulować brwi samemu krok po kroku

Jak się przygotować do depilacji brwi

Jak regulować brwi? Do depilacji brwi warto się przygotować, gdyż jest to zabieg niezbyt przyjemny. Unikajmy sytuacji, kiedy to koleżanka zaproponuje nam szybkie wyregulowanie brwi przez wyrwanie kilku włosków. Aby prawidłowo wymodelować brwi, należy najpierw dokładnie ustalić ich kształt. Można nawet narysować ich kształt kredką, aby ułatwić sobie modelowanie. Należy również przygotować sobie dobre oświetlenie i powiększające lusterko.

Przed depilacją dobrze jest wziąć ciepłą kąpiel, które rozpulchni skórę i ułatwi usuwanie włosków. Aby zmniejszyć odczuwanie bólu warto przyłożyć do brwi okład z lodu. Pamiętaj, aby nie przykładać lodu bezpośrednio do skóry, lecz nałożyć go przez ściereczkę lub ręcznik.

Regulacja brwi krok po kroku

Jak regulować brwi? Aby idealnie wydepilować brwi, nie należy ich przycinać. Przycinanie stymuluje brwi do wzrostu. Dlatego też najlepiej jest wyrywać je wraz z cebulkami. Wyrywanie osłabia cebulki i opóźnia ponowne odrastanie włosków.

Włoski należy wyrywać zgodnie z kierunkiem wzrostu. Jeśli posługujemy się woskiem należy wydepilować brwi tylko u dołu. Dodatkowo usuwamy pojedyncze włoski nie pasujące do reszty lub psujące kształt brwi.

Wyregulowane brwi oraz porady, jak wyregulować brwi i nadać ładny kształt brwi oraz czym regulować brwi
Jak wyregulować brwi krok po kroku - poradnik praktyczny

Jak wyregulować brwi - samemu czy u kosmetyczki

Jak regulować brwi woskiem

Regulacja brwi woskiem nie jest zabiegiem trudnym, jednak wymaga precyzji, gdyż łatwo jest usunąć więcej włosków niż potrzeba. U kosmetyczki możemy wykonać zabieg regulacji woskiem, który usuwa nie tylko włoski, lecz także niewidoczny meszek. Fachowa regulacja brwi woskiem kosztuje około 15 zł i jest to zabieg prawie bezbolesny. Jego skuteczność jest dużo większa niż samodzielne wyrywanie włosków, gdyż włoski odrastają dopiero po około 4 tygodniach.

Jak wyregulować brwi woskiem samodzielnie? Samodzielna regulacja brwi woskiem wymaga pewnej precyzji, jednak z powodzeniem można ją wykonać. Mamy do wyboru dwie metody: na zimno i na ciepło, zaś odpowiednie przybory możemy nabyć w każdej drogerii.

Czy regulacja brwi woskiem nadaje się dla każdego?

Niestety nie. Dla tej metody istnieją przeciwwskazania. Przede wszystkim na depilację woskiem nie powinny decydować się osoby świeżo po opalaniu lub te, które doznały podrażnienia słońcem. Nie jest wskazana przede wszystkim dla osób uczulonych na wosk oraz osób, które mają blizny w okolicy brwi. Depilacja woskiem nie jest zalecana również w przypadku chorób i stanów zapalnych skóry, na przykład łuszczycy.

Regulacja brwi woskiem na zimno i na ciepło

Regulacja brwi woskiem na zimno jest dość łatwa. Wystarczy zakupić w drogerii odpowiednie plastry. Plastry te tniemy na paseczki, rozgrzewamy w dłoniach i przyklejamy w odpowiednich miejscach. Następnie szybkim ruchem zrywamy plaster. Wadą tej metody jest mniejsza skuteczność, gdyż niektóre włoski mogą pozostać.

Znacznie łatwiej jest uzyskać ładny kształt brwi przez depilację na ciepło. Dzięki tej metodzie cebulki można znacznie łatwiej usunąć.

  1. podgrzewamy wosk do odpowiedniej temperatury,
  2. patyczkiem lub łyżeczką nanosimy wosk na włoski przeznaczone do usunięcia,
  3. przyklejamy plasterek i dociskamy go, przesuwając palcem wzdłuż włosków,
  4. energicznie zrywamy plasterek w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.

Kiedy warto wydepilować brwi woskiem u kosmetyczki

W niektórych przypadkach warto zrezygnować z depilacji brwi samemu i udać się do salonu kosmetycznego. Zabieg u kosmetyczki powinny wykonać osoby, które wcześniej wykonały nieudany zabieg samodzielnie. Wykonanie depilowania woskiem u kosmetyczki jest również zalecane u osób posiadających bardzo szerokie i krzaczaste brwi. Takie brwi należy wyregulować zarówno u dołu jak i u góry. Wykonując depilację samemu ryzykujemy, że usuniemy zbyt wiele włosów i brwi staną się zbyt cienkie. Natomiast doświadczona kosmetyczka wykona regulację brwi idealnie.

Warto również, aby do kosmetyczki udały się osoby, które postanowiły wyregulować brwi po raz pierwszy. Kosmetyczka dobierze kształt brwi do kształtu twarzy.

Samodzielna regulacja brwi zarówno przez usuwanie włosków pęsetą czy też woskiem, nie jest niemożliwa ani szczególnie trudna. Warto jednak, szczególnie jeśli zamierzamy zabieg ten wykonać pierwszy raz, zdecydować się na depilację u kosmetyczki. Mamy wówczas pewność co do precyzji regulacji brwi, które zyskują pożądany kształt.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.9% czytelników artykuł okazał się być pomocny