Jak wywołać okres który się spóźnia?

1 sposób – wywoływanie okresu za pomocą ciepła

Jeśli masz taką potrzebę, możesz wywołać miesiączkę np. ciepłą kąpielą. To jeden ze skuteczniejszych sposobów, jaki polega na napuszczeniu gorącej wody do wanny i przesiedzeniu w niej przynajmniej kilkunastu minut oraz całkowitym… odprężeniu się. Oczywiście, lepiej nie napuszczać do wanny zbyt gorącej wody – przecież nie chodzi o to, byś poparzyła ciało swoje albo… zemdlała! Możesz również (jeżeli np. nie masz wanny) wymasować pod prysznicem swoje podbrzusze za pomocą ciepłego strumienia wody. Dlaczego gorąca woda może naturalnie przyspieszyć okres? Otóż, znacznie poprawia ona krążenie krwi oraz zwiększa jej ciśnienie.

Nie udało się wymusić okresu ciepłą wodą? A więc, możesz spróbować przyłożyć termofor do okolicy podbrzusza. Rób to nawet kilka razy dziennie, aby rozrzedzić krew i przyspieszyć spóźniający się okres. Dobrą metodą jest również aspiryna, stosowana na zmianę z termoforem. O niej jednak opowiemy sobie w późniejszej części artykułu.

2 sposób – lecznicze zioła

Jeśli ani ciepła woda, ani termofor nie zadziałał, możesz zdecydować się również na popijanie ziołowych herbatek leczniczych. One również mogą sprawić, że naczynia krwionośne się rozkurczą – tym sposobem, kontrolując pracę mięśni macicy! Nie łącz jednak pod żadnym pozorem dwóch różnych herbat ze sobą – w ten sposób możesz bowiem przypadkiem rozregulować swój cykl. Zioła, które mogą wymusić okres, to np.:

  • czarna malwa,
  • dziurawiec,
  • nagietek,
  • macierzanka.

Zioło, jakie chyba najbardziej może wymusić okres, to czarna malwa. Jest ona doskonałym i naturalnym lekiem na wywołanie okresu, który wyróżnia się właściwościami estrogennymi oraz rozkurczającymi. Wystarczy, że zalejesz łyżkę suszonych kwiatów czarnej malwy ok. 1 ½ szklanki wrzątku. Kiedy się nieco wystudzi, należy go później zagotować przez ok. 3 minuty i dać wystygnąć. Pij taki napar 3 razy dziennie zwłaszcza, jeśli nie wiesz, jak wywołać okres który się spóźnia. Malwa powinna pomóc!

Zbliża się ważna okazja, a ty nie chcesz w tym czasie mieć miesiączki? Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak opóźnić okres.

Jak przyspieszyć spóźniający się okres?

3 sposób – Aspiryna i Luteina – tabletki na wywołanie okresu

Nie udało się wywołać okresu domowymi sposobami? Nie martw się, możesz przyspieszyć miesiączkę za pomocą Luteiny – leku, jaki wykupisz na receptę. Medykament owy może przyspieszyć krwawienie, zwłaszcza gdy cykl menstruacyjny się zaburzył i pokrzyżował plany np. wakacyjne. A może miewasz zupełnie bezowulacyjne cykle? Wówczas lekarz może zalecić zażywanie właśnie Luteiny!

Dodatkowo, skutecznym lekiem okazuje się także Aspiryna. Jednak, z jej stosowaniem należy uważać. Aspiryna zawiera bowiem kwas acetylosalicylowy, jaki może w nadmiarze zaszkodzić organizmowi. Lepiej więc przed jej zażyciem skonsultować się z lekarzem – spożycie zbyt dużej ilości leku może grozić zbyt dużym rozrzedzeniem krwi i nawet … krwotokiem!

Tabletki antykoncepcyjne a wywołanie okresu

Okres może przyspieszyć również lek na wywołanie okresu. Co to takiego? Otóż, przepisane przez lekarza… pigułki antykoncepcyjne. Dzięki nim można w kontrolowany sposób przyspieszyć miesiączkę. Mało tego, z ich pomocą możesz okres wyregulować, a także zabezpieczyć się dodatkowo przed niechcianą ciążą. Okres wypada akurat w zaplanowane od dawna wakacje? Tabletki na wywołanie okresu mogą pomóc spędzić ten czas przyjemnie i bez… krwawego problemu! Oczywiście, jest to sposób skuteczny – jednak nie powinnaś go nadużywać! Możesz zażywać pigułki antykoncepcyjne tylko i wyłącznie:

  • w sporadycznych sytuacjach (jak wyjazd na wakacje),
  • pod kontrolą doświadczonego lekarza.

To nie jest naturalnie stworzona metoda na przyspieszenie okresu, dlatego nie powinno się jej nadużywać. Nie można także zapominać o tym, że metoda działa jedynie z użyciem tabletek jednofazowych! Chcesz opóźnić miesiączkę za pomocą takich pigułek? Zatem, niezwłocznie wybierz się do swojego lekarza i to z nim omów terapię hormonalną. Dzięki wywiadowi, doktor będzie mógł dobrać odpowiednie tabletki czy też przyjąć zupełnie inną, specjalną metodę. Wypisze on również potrzebną do wykupienia medykamentów receptę i wyjaśni, jak powinnaś dawkować pigułki.

Nie zapominaj również o tym, że samodzielnie nie powinno się eksperymentować z rodzajem leków na przyspieszenie okresu albo dawkować ich tak, jak się podoba. Niestety, ale takie próby mogą się odbić bardzo niekorzystnie na zdrowiu lub nawet… życiu. Zawsze konsultuj więc terapię pigułkami antykoncepcyjnymi z lekarzem i… nie działaj pochopnie!

ikona podziel się Przekaż dalej