Jakie zabezpieczenia możemy zastosować w budynku wielorodzinnym?

Z reguły mieszkania posiadają znacząco mniejszy metraż jak domy jednorodzinne. Jeśli zależy nam na estetyce budynku, ciekawym rozwiązaniem mogą być kamery bezprzewodowe z opcją podglądu zdalnego i zapisu obrazu na karcie micro sd. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga okablowania i w ławy sposób może ochronić nasze pomieszczenia. Kamery mogą być zamontowane w dowolnym miejscu w pomieszczeniach i wymagają tylko dostępu do sieci domowej oraz zasilania. Ciekawym rozwiązaniem mogą być kamery marki Hikvision, które posiadają darmową aplikację mobilną do przeglądania nagrań i podglądu na żywo. Możemy wykorzystać kamery ip z funkcją nagrywania i dwukierunkowego audio. Aby zachować estetykę pomieszczeń, możemy wykorzystać kamery stojące lub kamery miniaturowe.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem może być alarm bez użycia kabli, zasilany bateryjnie. Szczególnie ciekawym produktem może okazać się alarm bezprzewodowy Ajax, który działa całkowicie bezprzewodowo oraz bateryjnie. Klienci Zabezpieczenia Poznań, wskazują konkretną ilość pomieszczeń lub rozkład mieszkania i dzięki temu w prosty sposób możemy oszacować ilość i typ niezbędnych czujników, które następnie są wyceniane pod konkretny rozkład domu czy mieszkania.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowaniem czujników zalania, temperatury, czujników ruchu z funkcją kamery, która może wykonać zdjęcie po wykryciu ruchu. Alarm możemy zintegrować z agencją ochrony, dzięki czemu oprócz powiadomień na nasz prywatny numer komórkowy, jesteśmy chronieni dzięki pomocy agencji ochrony.

Pamiętajmy, że w budownictwie wielorodzinnym, chęć posiadania systemu CCTV na terenach wspólnych, musimy zgłosić do wspólnoty mieszkaniowej i uzyskać zgodę na montaż urządzeń w częściach wspólnych.

Jakie kamery wybrać do mieszkania?

  • Małe mieszkania i apartamenty. Dla mniejszych przestrzeni, zwykle wystarczający jest mniejszy zestaw kamer, skupiony na głównych punktach wejścia oraz kluczowych obszarach takich jak salon czy korytarz, które prowadzą do dalszych pomieszczeń. Można rozważyć kamery z szerszym kątem widzenia, aby pokryć więcej przestrzeni jednym urządzeniem. W niektórych przypadkach monitoring mieszkania to tak naprawdę jedna kamera bezprzewodowa skierowana na wejście główne. Aby miało to sens, warto zastosować kamery z funkcją aktywnego odstraszania. Oznacza to, że jeśli osoba niepowołana wejdzie do naszej przestrzeni, wówczas kamera wyda sygnały dźwiękowe i włączy lampę stroboskopową. Jest to ciekawa funkcja, dzięki której kamera działa na zasadzie uproszczonego systemu alarmowego a jednocześnie rejestruje obraz. Jeśli posiadamy mieszkanie parterowe, warto zabezpieczyć ogró
  • Duże domy i wielopiętrowe mieszkania. W takich budynkach polecamy system monitoringu wraz z rejestratorem i dyskiem twardym, które zapewnia większe możliwości rozbudowy oraz zdecydowanie dłuższy czas zapisu nagrań na dysku w rejestratorze. Dodatkowo przy sporej ilości urządzeń i wybieraniu kamer z rozbudowanymi funkcjami, dzięki użyciu rejestratora możemy w łatwy sposób posortować nagrania po zdarzeniach i szybko znaleźć interesujący nas fragment nagrań. Jest to rozwiązanie bardziej profesjonalne i dające możliwości rozbudowy w przyszłości.
Kamery IP w ofercie Zabezpieczenia Poznań
Kamery IP w ofercie Zabezpieczenia Poznań

Monitoring mieszkania - czy warto?

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści wynikających z posiadania systemu monitoringu jest jego działanie odstraszające. Kamery IP są łatwo zauważalne i mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy, którzy w większości przypadków wolą unikać mieszkań, gdzie ryzyko zostania złapanym jest większe. Możliwość szybkiego reagowania na zagrożenie to również kluczowy aspekt. Sam widok kamery może zniechęcić złodzieja, który szuka łatwego celu.

Wiele osób decyduje się również na umieszczanie naklejek czy tabliczek informujących o monitoringu, co dodatkowo zwiększa efekt odstraszający.

Systemy monitoringu nie tylko odstraszają, ale również umożliwiają szybkie reagowanie na wszelkie niepokojące sytuacje. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do obrazu z kamer i alarmów, właściciel domu lub firma ochroniarska może szybko zidentyfikować zagrożenie i odpowiednio zareagować.

Powiadomienia mobilne.  Nowoczesne systemy potrafią wysyłać powiadomienia na telefon lub tablet właściciela w przypadku wykrycia ruchu, co pozwala na błyskawiczne sprawdzenie, co dzieje się w domu, nawet gdy jest się poza nim.

Rejestrowanie dowodów. W przypadku włamania kamery mogą nagrać materiał, który będzie służył jako dowód w postępowaniu policyjnym, co może pomóc w szybszym złapaniu przestępcy i odzyskaniu skradzionych przedmiotów. Dodatkowo jest to dowód, dzięki któremu składka na ubezpieczenie budynku, może okazać się niższa.

Monitoring domu i mieszkania - jakie kamery wybrać?

Odpowiedz na to pytanie brzmi, to zależy. Jeśli chcemy zamontować sprzęt samodzielnie, warto wybrać proste i samodzielne kamery IP z funkcjami darmowej aplikacji mobilnej. Jeśli jesteśmy właścicielami domu, możemy zastosować kompletne zestawy kamer IP wraz z akcesoriami. Na rynku jest bardzo szeroki wybór rozwiązań, które różnią technicznie.

W Zabezpieczenia Poznań, wychodzimy z założenia, że warto zastosować indywidualnie dopasowane modele kamer. Nie ma urządzeń uniwersalnych, które pasują na każdym budynku. Jeśli chcemy zabezpieczyć wjazd do budynku, musimy pamiętać o odpowiedniej ogniskowej. Jeśli zależy nam aby zobaczyć twarze czy tablice rejestracyjne w dzień i w nocy, również musimy pamiętać o naszych konkretnych wymaganiach. Kamera z funkcjami HLC i BLC, może niwelować światło białe, dzięki czemu w nocy świecąc latarką nie zaślepimy urządzenia. Funkcji jest sporo, dlatego szczególnie zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań i skorzystanie z opcji indywidualnej wyceny sprzętu do zabezpieczenia domu czy mieszkania. Serdecznie zapraszamy.

ikona podziel się Przekaż dalej