Przestrzeń nad stelażem – idealna dla zamykanej szafki

Przestrzeń nad stelażem toalety stanowi idealne miejsce do zagospodarowania poprzez zamontowanie płytkiej szafki sięgającej sufitu. Ten praktyczny mebel umożliwia przechowywanie rozmaitych przedmiotów potrzebnych w łazience. W szafce można wygospodarować miejsce na papier toaletowy, akcesoria łazienkowe albo kosmetyki. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ umożliwia umieszczenie środków czyszczących wysoko, poza zasięgiem maluchów. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że niebezpieczne produkty nie znajdą się przypadkowo w rękach pociechy.

Szafka wyposażona w drzwiczki ma tę zaletę, że mieszcząc różne przedmioty, jednocześnie nie ogranicza estetyki łazienki. Przeciwnie, pomaga ją utrzymać, jednocześnie zapewniając wrażenie porządku i czystości.

Regał lub półki zamiast szafki

Jeśli nie jest Ci w łazience potrzebne miejsce do przechowywania akcesoriów, które chcesz schować, ponieważ nie prezentują się szczególnie atrakcyjnie, przestrzeń nad stelażem możesz potraktować jako doskonały sposób ekspozycji atrakcyjnych wizualnie, ale i przydatnych przedmiotów. To mogą być wody toaletowe w ciekawych flakonach, atrakcyjne urządzenia aromatyzujące czy choćby olejki lub świece do masażu w interesujących opakowaniach. W wiele ładnych i praktycznych akcesoriów zaopatrzysz się choćby w dobrym sklepie z gadżetami erotycznymi, na przykład takim jak EasyToys.

Jak zagospodarować przestrzeń nad toaletą w łazience?
Jak zagospodarować przestrzeń nad toaletą w łazience?

Idealne miejsce dla roślin

Przestrzeń nad stelażem to miejsce, które idealnie nadaje się również do stworzenia przyciągającej wzrok aranżacji przy użyciu roślin doniczkowych. Jeśli łazienka ma dostęp do światła dziennego, np. dzięki oknu lub świetlikowi, można wybrać żywe rośliny, które dodadzą wnętrzu naturalnego uroku. Istnieje wiele gatunków, które doskonale radzą sobie w wilgotnym i ciepłym środowisku łazienki. Dobrym wyborem mogą być na przykład paprocie, kalanchoe, filodendrony, alokazje czy storczyki. Rośliny te nie tylko ozdobią przestrzeń łazienki, ale także pomogą w utrzymaniu odpowiedniego mikroklimatu. Ponadto zielone elementy wprowadzą do łazienki odrobinę natury i stworzą przyjemną atmosferę relaksu.

Oczywiście w łazienkach bez dostępu do naturalnego światła uprawa roślin nie jest możliwa. Jeśli jednak styl biofiliczny, bogaty w roślinność i naturalne elementy jest czymś, na czym Ci zależy w łazience, możesz postawić na rośliny sztuczne. Warto wybrać tu produkty wysokiej jakości – obecnie sztuczne rośliny mogą dzięki technologii produkcji do złudzenia przypominać ich naturalne odpowiedniki.

Miejsce nad stelażem – na grzejnik lub lustro

Kolejną propozycją na zagospodarowanie przestrzeni nad stelażem toalety jest montaż grzejnika drabinkowego. Jest to świetny sposób na wykorzystanie ściany nad miską ustępową w pożyteczny sposób. Grzejnik drabinkowy nie tylko zapewni ciepło i komfort, ale także może pełnić funkcję estetyczną, tworząc elegancki i nowoczesny element wystroju.

Jeśli Twoja łazienka ogrzewana jest wyłącznie za pomocą podłogówki, warto zastanowić się nad zamocowaniem nad stelażem grzejnika elektrycznego. Takie rozwiązanie przydaje się poza sezonem grzewczym w chłodniejsze dni.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej