Zmywarka pod zabudowę - zalety rozwiązania

Coraz częściej w naszym mieszkaniu decydujemy się na montaż urządzeń przeznaczonych pod zabudowę. Jak wiadomo, takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim mając wpływ na nowoczesną aranżację wnętrz. Trudno jest znaleźć urządzenie, które idealnie wkomponuje się w planowaną koncepcję. Właśnie z tego powodu warto poszukać zmywarki, którą można całkowicie zabudować takim samym frontem, jakie zostały wykorzystane przy szafkach kuchennych.

Dodatkowym atutem, jaki niosą za sobą modele zmywarek, które można zabudować, to przede wszystkim możliwość zachowania dodatkowej przestrzeni. Zmywarki przeznaczone pod zabudowę zajmują zdecydowanie mniej miejsca. To powoduje nie tylko oszczędność powierzchni, ale jednocześnie nie musimy rezygnować z takiego udogodnienia, jakim jest zmywarka, jeżeli mamy niewielką kuchnię. Skoro już wiemy, że montaż zmywarki pod zabudowę będzie najlepszym rozwiązaniem w naszej kuchni, to warto dowiedzieć się jeszcze, w jaki sposób można tego dokonać.

Popularne modele zmywarek pod zabudowę

Zanim jeszcze dowiemy się, jak zamontować front do zmywarki, dobrze jest zrobić przegląd modeli, które dostosowane są do takiego sposobu ustawienia w kuchni. Wtedy będziemy mogli zaplanować nie tylko samą aranżację kuchni, ale jednocześnie będziemy mieli wpływ na konkretne parametry zmywarki. W końcu nie każdy potrzebuje dużego urządzenia, ponieważ zapotrzebowanie na sprzęt jest uzależnione przede wszystkim od liczby domowników.

Zobacz, jakie modele zmywarek sprawdzą się pod zabudowę:

  • Zmywarka TEKA DFI 44700 - jest zmywarka o wymiarach 44,8x91,8x55 cm, dzięki czemu z powodzeniem zmieści się do każdej wnęki, w której wcześniej mieliśmy zwykłą szafkę kuchenną.
  • Zmywarka Electrolux KEXB7310L Comfortlift - są to modele, które wyróżniają się podnoszonym koszem. Urządzenie posiada wymiary 60x82x55 cm, w związku z tym również sprawdzi się przy niedużych, jak i również przestronnych kuchniach.
  • Zmywarka Samsung DW60A6090BB - kolejny model pozwalający na mocowanie frontu do drzwi zmywarki. Wymiary urządzenia wynoszą 59,8x81,5x55 cm.
  • Zmywarka Amica DIM41E5QO - wymiary urządzenia wynoszą 44,8x81x55 cm. To także jest urządzenie, które idealnie sprawdzi się w kuchniach, w których planujemy posiadać takie same fronty.

Montaż drzwi do zmywarki - przegląd narzędzi

Ostatecznie mocowanie drzwi do zmywarki nie będzie takie trudne, tylko musimy koniecznie pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu sobie odpowiednich narzędzi, a także elementów. Oczywiście na takiej liście muszą się znaleźć drzwi, które chcemy zamontować. Front powinien być nie tylko dokładnie wymierzony, ale jednocześnie jeśli zajdzie taka potrzeba, to musimy go również odpowiednio przyciąć. Tutaj także nie możemy zapominać o uchwycie.

Montaż zmywarki nie będzie od nas wymagać żadnych dodatkowych narzędzi, których nie znajdziemy w naszym małym warsztacie. W zupełności wystarczy wkrętarka do nawiercenia otworów. Ponadto wcześniej powinniśmy się wyposażyć w śruby mocujące, tak aby mieć pewność, iż drzwi zostały dobrze przymocowane do zmywarki. Sprawdź także ten artykuł na temat wyboru zmywarki wolnostojącej.

Jak zamontować front do zmywarki?

Gdy pojawia się już konkretne zapytanie, jak zamontować front do zmywarki, powinniśmy pamiętać o tym, żeby zacząć tak naprawdę od przygotowania szablonu, który zazwyczaj znajduje się w opakowaniu. Ponieważ na szablonie dokładnie znajduje się, gdzie powinno się umieścić mocowanie frontu. Należy go przyłożyć do drzwiczek, a następnie w zaznaczonych miejscach powinniśmy wywiercić otwory.

Pamiętajmy także o tym, iż każdy szablon posiada swoje inne wytyczne, dlatego nie powinniśmy pod żadnym pozorem używać innych szablonów niż te, które są dedykowane do konkretnego modelu zmywarki. Po nawierceniu otworów kolejnym krokiem będzie mocowanie uchwytów, dzięki którym zamontujemy front do drzwi zmywarki. Oczywiście wcześniej koniecznie musimy odpowiednio je wypoziomować. Wtedy przynajmniej nie będziemy widzieć żadnych krzywizn.

Jak widać, montaż, a także wszelkie prace, aby zamocować front zmywarki, są jak najbardziej wykonalne we własnym zakresie. Najważniejsze jest tak naprawdę, aby zmywarkę zabudować zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Oprócz takich porad warto jeszcze poszukać innych wskazówek, dzięki którym samodzielnie będziemy mogli zamocować znacznie więcej urządzeń, jak i również dokonać drobnych napraw.

Samodzielny montaż czy pomoc fachowców?

Po takiej instrukcji nie powinieneś mieć już wątpliwości co do tego, że samodzielnie wykonasz mocowanie frontu do drzwi zmywarki. Warto mieć na uwadze, że jeżeli nie jesteśmy pewni tego, czy zrobimy taki montaż w sposób prawidłowy lub też nie mamy na to najzwyczajniej w świecie czasu. W takich okolicznościach zawsze lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie doświadczonego fachowca. Oczywiście warto uwierzyć w swoje siły. Tym bardziej że wszystkie podstawowe kroki są dokładnie opisane przez producenta zmywarki.

Dobrze jest mimo wszystko szkolić swoje umiejętności z różnych napraw, ponieważ będzie nam zdecydowanie łatwiej uporać się z pewnymi drobiazgami, które niestety potrafią być wyjątkowo kłopotliwe w życiu codziennym. Do takich porad zalicza się chociażby to, jak podłączyć pralkę, a także jak ją zamocować do podłogi, aby nie hałasowała podczas prania. Ponadto warto wiedzieć, jak otworzyć zablokowane drzwi od pralki, czy też jak wyłączyć blokadę drzwi w pralce. Wtedy nie tylko będziemy wiedzieli, jak zamocować konkretne urządzenia lub je zabudować drzwiami frontowymi, ale również przekonamy się, co należy robić, gdy pojawią się awaryjne sytuacje.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.9% czytelników artykuł okazał się być pomocny