Hybryda - pielęgnacja, zmywanie

Co to jest hybryda

Estetyczny wygląd rąk i paznokci stanowi ważny element dbałości o wygląd. Nasze ręce każdy widzi, zaś zaniedbane dłonie nie świadczą dobrze o ich właścicielu. O wygląd dłoni i paznokci dbają szczególnie kobiety i to nie tylko te, które muszą dobrze wyglądać z racji zawodowej. Naturalne paznokcie nie zawsze wyglądają ładnie, łamią się, mają wady i przebarwienia. Dlatego też od dawna eleganckie kobiety starały się ukryć niedoskonałości paznokci pod lakierem do paznokci. Niestety lakier jest nietrwały, łatwo się ukrusza, a uszkodzony wygląda jeszcze gorzej niż jego brak. Rozwiązaniem tego problemu jest manicure hybrydowy, podczas którego nakłada się specjalny lakier, który następnie utwardza się przy pomocy promieniowania UV.

Podczas klasycznego manicure płytka paznokcia jest przygotowywana poprzez nadanie jest kształtu i usunięcie skórek. Po tym zabiegu nakłada się klasyczny lakier do paznokci i odżywkę. Manicure hybrydowy różni się tym, że po przygotowaniu paznokcia, nakłada się lakier hybrydowy, który jest bardziej trwały, odporny na ścieranie, zarysowania i odpryski.

Manicure hybrydowy wykonuje się bezpośrednio na zdrowej płytce paznokcia. Następnie lakier jest utwardzamy przy pomocy promieniowania UV. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby paznokci lub uczulenie na składniki lakieru.

Stylizacja paznokci utrzymuje się około 2 tygodni, po czym zaleca się jej usunięcie ze względu na naturalny wzrost paznokcia. Można się zastanawiać, czy lakiery hybrydowe są zdrowe. Nowoczesne lakiery hybrydowe uznaje się za całkowicie zdrowo. Ponadto zawierają one substancje, które korzystnie wpływają na płytkę paznokcia i przyczyniają się do jej odbudowy. Lakiery nowej generacji i dobrej jakości zawierają witaminy, włókna keratynowe i minerały. Mimo tego, przy częstych wymianach hybryd, zaleca się robienie przerw, aby płytka paznokciowa mogła się zregenerować.

Jak i czym usunąć lakier hybrydowy samemu w domu

Obecnie oblicza się, że około 80% klientek salonów kosmetycznych wybiera manicure hybrydowy. Jego zaletą, oprócz nienagannego wyglądu i trwałości, jest także duży wybór kolorów, wzorów i ciekawych efektów wizualnych. Jak długo należy trzymać lakier hybrydowy i kiedy należy go usunąć?

Lakier hybrydowy można nałożyć w salonie kosmetycznym jak również samemu w domu. Jest on bardzo trwały i estetyczny, dlatego też wiele kobiet nosi go na paznokciach miesiącami, a nawet latami. Tymczasem specjaliści zalecają, aby ściągnąć lakier po około 2 tygodniach i nałożyć nowy. Przy regularnym stosowaniu hybrydy należy co pół roku robić około 2-tygodniową przerwę, aby paznokcie mogły się zregenerować i odbudować minerały.

Uznaje się, że lakier hybrydowy jest zdrowy i bezpieczny. Jednak niektóre kobiety narzekają na cienkie i pękające paznokcie po długim stosowaniu hybrydy. Niektóre skarżą się na tkliwość płytki paznokciowej i ból pod paznokciem. Obecnie trwają badania nad wpływem lakieru i lampy UV na paznokcie i możliwość wystąpienia chorób.

Nie zaleca się długiego trzymania lakieru hybrydowego na paznokciach. Zdarzają się również sytuacje, kiedy musimy szybko ściągnąć lakier z paznokci, na przykład pobyt w szpitalu. Hybrydę można usunąć fachowo w salonie kosmetycznym. Czy można ściągnąć hybrydę samemu w domu, a jeśli tak to czym to zrobić? Na wiele problemów istnieją sprawdzone domowe sposoby. Dlatego warto znać różne sposoby, na przykład jak myć sztuczne rzęsy lub czym usunąć klej.

Domowe sposoby jak zdjąć hybrydę z paznokci samodzielnie:

  • zmywanie acetonem,
  • zmywanie removerem,
  • usuwanie pilnikiem,
  • usuwanie przy pomocy frezarki.

Podczas usuwania hybrydy należy pamiętać, aby stosować wypróbowane, bezpieczne metody. Nie należy zdrapywać lub odrywać lakieru, szczególnie metalowymi narzędziami. Pamiętajmy również, aby nie moczyć długo paznokci w zmywaczu.

Jak zdjąć hybrydę z paznokci samemu w domu

Jak usunąć hybrydę acetonem lub removerem

Zmywanie lakieru hybrydowego samodzielnie w domu jest bardzo łatwe. Należy jednak wiedzieć czym i jak to zrobić, aby nie zniszczyć i nie uszkodzić paznokci. Najprostsza metoda polega na usunięciu hybrydy acetonem.

Aby bezpiecznie i łatwo ściągnąć hybrydą przy pomocy acetonu, należy najpierw zmatowić paznokcie, tak aby aceton łatwiej rozpuścił lakier. Należy w tym celu spiłować delikatnie powierzchnię hybrydy pilnikiem do paznokci. Następnie nasączamy waciki kosmetyczne acetonem i nakładamy na paznokcie owijając je folią aluminiową. Po 10 minutach lakier powinien być na tyle miękki, że sam odchodzi. Ściągamy lakier drewnianym patyczkiem.

Hybryda na paznokcie, a także jak zdjąć hybrydę z paznokci, najlepsze sposoby
Hybryda na paznokciach, a także jak zdjąć hybrydę bezpiecznie krok po kroku

Jeśli nie nakładasz od razu nowej hybrydy, warto odżywić paznokcie. Wmasowujemy w nie oliwkę kosmetyczną i nakładamy odżywkę.

W sprzedaży dostępne są kosmetyki typu remover do paznokci. Środek ten działa podobnie jak aceton, lecz nie rozpuszcza lakieru hybrydowego, tylko go zmywa. Remover jest delikatniejszy i mniej uszkadza paznokcie. Ponadto zawiera lanolinę, która zabezpiecza paznokcie przed przesuszeniem. Metoda usuwania hybrydy removerem jest taka sama jak acetonem.

Który z tych sposobów wybrać? Aceton jest bardziej skuteczny i szybciej zmywa lakier. Jest jednak mocniejszy i może uszkodzić paznokcie. Natomiast remover jest delikatniejszy i zawiera substancje wzmacniające paznokcie. Dlatego też osobom, które mają delikatne i wrażliwe paznokcie, a mimo to decydują się na lakier hybrydowy, aby do zmywania używają removera. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o paznokciach.

Jak usunąć lakier hybrydowy frezarką lub pilnikiem

W warunkach domowych hybrydę można usunąć również pilnikiem do paznokci. Metoda ta jest bardziej pracochłonna, jednak mniej osłabia paznokcie.

Aby usunąć hybrydę pilnikiem należy spiłować warstwy koloru. Jeśli chcemy od razu nałożyć nowy kolor, nie trzeba usuwać bazy. Jeśli chcesz zrobić przerwę w stosowaniu hybrydy usuń pilnikiem również bazę.

Frezarka jest urządzeniem, które stosuje się w salonach kosmetycznych do usuwania hybrydy. Można ją także stosować w domu, chociaż wymaga to pewnej wprawy. Frezarka kosztuje do kilkudziesięciu zł. Warto kupić taką, która ma regulację obrotów, gdyż początkujący powinni użyć wolniejszych obrotów do piłowania hybrydy. Stosujemy stożkowy frez.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.2% czytelników artykuł okazał się być pomocny