Jak zdjąć tipsy?

Sposób 1 – Kąpiel w acetonie

Zastanawiasz się, jak ściągnąć tipsy plastikowe? A może akryle są już w takim stanie, że wymagają natychmiastowego ściągnięcia? W tym celu, należy:

  1. Skrócić brzeg paznokcia.
  2. Spiłować wierzchnią warstwę sztucznego paznokcia oraz jego brzegi – nie wolno przy tym uszkodzić naturalnej płytki! Staraj się używać pilnika szklanego.
  3. Włożyć paznokcie do miseczki z czystym acetonem i moczyć je tak około 20 minut.
  4. Podważyć sztuczne paznokcie drewnianym patyczkiem, kiedy już zmiękną. Powinny łatwo odejść od naturalnego paznokcia.
  5. Wyrównać powierzchnię naturalnego paznokcia przy użyciu polerki – najlepiej czterostronnej.

Sposób 2 – Wacik z acetonem

Chcesz wiedzieć, jak ściągnąć paznokcie żelowe? Otóż, z powodzeniem możesz zrobić to w domu! Wystarczy, że:

  1. Skrócisz i opiłujesz paznokcie, uważając na naturalną płytkę.
  2. Namoczysz wacik w acetonie i przyłożysz go do sztucznego paznokcia.
  3. Owiniesz wacik kawałkiem folii aluminiowej i zostawisz na ok. 20 minut na paznokciach.
  4. Po tym czasie tipsy odejdą od naturalnego paznokcia. Będziesz mogła więc wyrównać swoje paznokcie.

Sposób ten jest o tyle wygodniejszy od kąpieli paznokci w miseczce z acetonem, że nie będziesz musiała nieruchomo przy niej siedzieć – z powodzeniem możesz bowiem krzątać się po domu z wacikami. Jeśli po zdjęciu tipsów twoje paznokcie są w słabej kondycji, sprawdź także ten artykuł o pękających paznokciach i sposobach na nie.

Sposób 3 – Naparstek na plastikowe paznokcie lub gilotyna

Aby móc skorzystać z tej metody, musisz wcześniej zaopatrzyć się w naparstek przez Internet – niestety, ale ciężko jest je dostać w drogeriach. Wyglądają one zupełnie, jak małe pojemniczki – tylko że posiadają otwory na palec.

  1. Wlej do pojemniczka czysty aceton i załóż na czubek palca.
  2. Paznokieć odmoczy się i nie będzie problemu, aby ściągnąć tipsy!
  3. Ręce są ochronione przed działaniem acetonu, a więc nie wysuszą się.

Warto też zaopatrzyć się w specjalną gilotynę, jeżeli posiadasz tipsy żelowe. Z jej pomocą można spiłować wszystkie warstwy sztucznych paznokci, aż do naturalnej płytki – akryle piłowane z pomocą gilotyny nie będą… dobrym wyjściem! Z początku używaj pilnika gruboziarnistego (ziarnistość między 150 a 180). Docierając zaś do coraz to dalszych warstw (w tym swojej naturalnej!), zmieniaj pilnik na drobniejszy i… koncentruj się maksymalnie! Staraj się przemieszczać po całej powierzchni paznokcia, żeby uniknąć pieczenia. Zdmuchuj też pyłek, aby dobrze rozróżnić sztuczny paznokieć od prawdziwego!

Usuwanie tipsów w domu
Jak zdjąć tipsy? Oto 5 praktycznych, domowych sposobów

Oczywiście, usunąć tipsy to jedno. Jednak po ich zdjęciu należy też paznokciom dać… odpocząć! Koniecznie potraktuj je zatem odżywczymi kremami, stosuj maseczki na dłonie i nałóż na paznokcie odżywkę. Niestety, ale sztuczne paznokcie – jakkolwiek piękne i dobre zrobione by nie były – zawsze niszczą płytkę naturalną. Zatem, nie ma sensu nosić ich non-stop!

Jak ściągnąć tipsy w domu?

Sposób 4 – Ciepły aceton

Pamiętaj, że zdejmowanie tipsów jest niebezpieczne i nieprawidłowo przeprowadzone może uszkodzić… płytkę paznokci! Należy więc robić to z niezwykłą precyzją i starannością. Jeżeli zastanawiasz się, jak zdjąć tipsy w wygodny sposób i bez wychodzenia z domu, warto będzie skorzystać z… ciepłego acetonu.

  1. Napełnij niewielką miseczkę acetonem. Pamiętaj przy tym, że aceton jest substancją chemiczną, jaka reaguje najlepiej z paznokciami żelowymi. Zatem, rozmiękczy z powodzeniem klej, jaki łączy naturalny paznokieć ze sztucznym.
  2. Przykryj miseczkę z acetonem aluminiową folię i naciągnij na nią gumkę – dzięki temu, nakrycie będzie szczelne!
  3. Umieść miskę z acetonem w większym garnku, w jakim będzie gorąca woda.
  4. Pozostaw miseczkę w garnku na około 5 minut – tak, żeby aceton nabrał odpowiedniej temperatury. Gorący aceton zwiększy bowiem… swoje działanie i efektywność! Pamiętaj tylko, żeby trzymać aceton z dala od źródeł ciepła – to środek łatwopalny!
  5. Ochroń skórki wazeliną kosmetyczną, poprzez nałożenie jej na skórki paznokci.
  6. Zanurz wacik w ciepłym acetonie i przyłóż do paznokcia. Owiń paznokieć folią aluminiową. Zrób tak z każdym paznokciem, przetrzymując je ok. pół godziny.
  7. Zdejmij po tym czasie folię, razem z wacikiem – sztuczny paznokieć powinien odejść razem z nimi!

Jeżeli paznokieć nie odejdzie, warto będzie podważyć go patyczkiem albo nieco poruszać – w lewo i w prawo. Metoda nie działa? Warto będzie zanurzyć paznokcie w ciepłym acetonie ponownie, na dodatkowych 10 minut.

Sposób 5 – Pęseta lub patyczek

Jeżeli masz tendencję do odpryskiwania paznokci, warto będzie zdjąć je przed następnym zabiegiem zakładania sztucznych paznokci – odpryski wyglądają bowiem bardzo… nieestetycznie. Jak zdjąć tipsy?

  1. Zaczekaj, aż żel odejdzie samoistnie – wówczas sztuczny paznokieć będzie gorzej przylegać do naturalnego. Im więcej żelu odpadnie, tym łatwiej będzie zdjąć paznokieć bez uszkodzenia naturalnej płytki.
  2. Użyj drewnianego patyczka w celu podważenia pozostałej części sztucznego paznokcia. Rób to bardzo delikatnie, milimetr po milimetrze.
  3. Możesz także skorzystać z pęsety, która ułatwi usunięcie żelowych paznokci. Chwyć nią za krawędź sztucznego paznokcia, delikatnie pociągnij i postaraj się ściągnąć żel w jak największej ilości.
  4. Po tym procesie postaraj się oczywiście dokładne nawilżyć swoje skórki, a także odżywić paznokcie. Zanim nałożysz kolejne paznokcie akrylowe, warto będzie odczekać przynajmniej tydzień czasu – żeby naturalna płytka… „doszła do siebie”!

Pamiętaj, że…

W celu nawilżenia paznokci i skórek, skorzystaj z oliwy z oliwek bądź oleju roślinnego. Możesz także wykorzystać do tego olejek rycynowy.

ikona podziel się Przekaż dalej