Jak zrobić fale na włosach?

Sposób 1 – Jak zrobić loki prostownicą?

Jeżeli posiadasz w domu prostownicę, mamy dobrą wiadomość. Z jej użyciem możesz bowiem nie tylko wyprostować włosy, ale również je… zakręcić! Warto będzie wykorzystać w tym celu prostownicę ze specjalnie zaokrąglonymi płytkami, służącymi do kręcenia zarówno loczków, jak i fal. Masz włosy, którym nie straszne będzie traktowanie ich wysoką temperaturą? Zatem, warto będzie pokusić się o zakręcenie fal prostownicą. Falowane włosy sprawią, że czupryna nabierze objętości. Dodatkowo, taka fryzura będzie doskonała na każdą okazję – sprawiając, że będzie ona lekka i piękna. Nie musisz też posiadać specjalnych umiejętności, by wyczarować taką fryzurę. Mało tego, nie trzeba też wiele czasu czy wizyty u fryzjera. Delikatne fale lub mocniejsze loczki zrobisz bowiem… samodzielnie, w domu! Oto instrukcja krok po kroku, jak powinnaś zakręcić swoje włosy:

 • Najpierw obowiązkowo zaaplikuj na włosy kosmetyk termoochronny, zabezpieczając w ten sposób swoje włosy przed działaniem wysokiej temperatury.
 • Nagrzej prostownicę do odpowiedniej temperatury, najlepiej do około 200 st. C.
 • Podziel włosy na dwie bądź na cztery części. Jeżeli posiadasz włosy cienkie, możesz oddzielić dolną partię od górnej spinkami. Dla gęstej czupryny warto będzie zrobić na środku głowy przedziałek pionowy, a w okolicy wysokości uszu poziomy. To pozwoli podzielić włosy na cztery równe partie.
 • Po nagrzaniu się prostownicy, należy przejść do kręcenia włosów. Najpierw dolna partia – pamiętaj, aby pasma miały maksymalnie po 3 cm. W celu zakręcenia pasma, wsadź je pomiędzy płytki prostownicy, przyciśnij, zawiń do zewnątrz – cały czas przesuwając sprzętem w dół, zawijając włosy. Dzięki temu, na głowie pojawią się lekkie loki.

Kiedy chcesz jednak uzyskać eleganckie i naturalne fale, warto będzie prostownicę zacisnąć na środku pasma, zawinąć włosy na wysokości ucha i obracać urządzeniem o 360 stopni w pozycji pionowej – zupełnie tak samo, jak wywija się lokówką. Nawijaj później końcówki włosów, trzymaj je przez chwilę i zmieniaj kąt trzymania. Wówczas uzyskasz najlepszy efekt!

 • Kiedy dotrzesz prostownicą do końca pasma, przytrzymaj je w tym miejscu najdłużej. Wykonaj w ten sposób całą dolną partię włosów.
 • Stwórz fale na włosach również na górze. Pamiętaj o tym, że fryzury falowane wcale nie muszą wyjść perfekcyjne – ich piękno polega bowiem na tym, że są lekko… w nieładzie! Nie perfekcyjna fryzura będzie wyglądała na naturalniejszą.
 • Po skończonym kręceniu włosów należy je spryskać lakierem, żeby utrwalić skręt. Warto to zrobić zwłaszcza, jeżeli zamierzasz spędzić w tej fryzurze kilka godzin np. w pracy, na weselu czy innego rodzaju przyjęciu. Podczas stylizacji zauważyłaś, że twoja szczotka jest zanieczyszczona?

Sposób 2 – Zawijanie włosów bez wysokiej temperatury

Zastanawiasz się, jak zrobić fale na włosach bez użycia wysokiej temperatury? Lekkie fale możesz zrobić za pomocą… zaplecionego warkocza! To metoda, jaka szczególnie sprawdzi się na dłuższych włosach. Kiedy położysz się do łóżka w zaplecionym warkoczu, to rano, kiedy już rozplączesz swoją fryzurę, uzyskasz świetny efekt fal! Będą one mocniejsze lub lżejsze – w zależności od tego, jak mocny będzie zapleciony warkocz. To jeden z najbardziej znanych sposobów, jaki nie wymaga używania ani lokówki, ani prostownicy. Pamiętaj, aby plecione w warkocza włosy były nieco wilgotne – wówczas uzyskasz lepszy efekt rano, a skręt będzie wyraźniejszy.

Naturalne fryzury w postaci skręconych włosów można uzyskać również poprzez podzielenie ich na dwie partie. Jedną i drugą należy osobno zrolować, skręcić wokół własnej osi i zawiązać gumką recepturką. Pozostaw je w ten sposób na noc, aby wyschły. Rano wystarczy rozpuścić obie partie i utrwalić uzyskany efekt za pomocą lakieru.

Kobieta w kapeluszu i piękne naturalne fale na włosach oraz porady, jak zrobić fale na włosach, najlepsze sposoby i środki
Jak zrobić fale na włosach? Oto 4 praktyczne sposoby na naturalne loki

Zawinąć włosy można również za pomocą materiałowej opaski. Wystarczy brać pasmo po paśmie i przeplatać je przez opaskę. Możesz także wzmocnić fale wsuwkami. Rano należy wsuwki wyjąć, zdjąć opaskę i spryskać uzyskaną fryzurę lakierem. Proste, wygodne i… bez użycia wysokiej temperatury!

Jak kręcić włosy?

Sposób 3 – Wsuwki, wałki i papiloty

Powszechnym sposobem na to, aby uzyskać fale na włosach, jest wykorzystanie w tym celu… wsuwek! Wystarczy wilgotne pasma brać jedno po drugim, zawijać na palec oraz zabezpieczyć wsuwkami. Zrób tak z pozostałą częścią włosów i połóż się spać. Rano wystarczy rozpuścić włosy, spryskać je lakierem w celu utrwalenia i… już!

Kolejną metodą będą wałki i papiloty. Możesz nawinąć je nawet na krótkich włosach. To metoda, jaką stosowały już nasze babcie – zresztą, bezbłędnie działa po dzisiejszy dzień! Wystarczy założyć papiloty bądź wałki na mokre włosy. Najlepiej poczekać do momentu, aż całkowicie wyschną. Jeżeli zostawisz je na noc i rano włosy nadal będą trochę wilgotne, potraktuj je nieco suszarką. Możesz też skorzystać z termoloków, jakie są nowoczesną odpowiedzią na tradycyjne wałki. Podgrzewa się je w specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniu, nawija ciepłe na kolejne pasma włosów, zdejmuje i… gotowe! Fryzura powstaje szybko i odpowiednio utrwalona może przetrwać nawet cały wieczór!

Alternatywą dla papilotów, wałków i termoloków jest jeszcze… pocięta na paski gazeta! Pamiętaj jednak, że ta metoda daje o wiele słabsze i delikatniejsze efekty falowanych włosów.

Sposób 4 – Afro loki – jak zrobić?

Jeżeli chcesz uzyskać genialny, mocny skręt, warto będzie wykorzystać metodę na szybkie kręcenie włosów. W tym celu, warto przygotować sobie:

 • szczotkę,
 • słomkę,
 • spray na objętość,
 • suszarkę,
 • olejek do włosów.
 1. Rozczesz włosy i nanieś na nie spray na objętość, a także olejek jaki ochroni je przed działaniem wysokiej temperatury.
 2. Wysusz po kolei kosmyki – jednak nie do końca! Pozostaw je nieco wilgotne, a później znowu rozczesz.
 3. Nawiń cienkie pasemka na słomkę, pojedynczo. Zagnij słomki na końcu i zawiąż w niewielkie koczki.
 4. Powstałą fryzurę koniecznie zostaw na noc do wyschnięcia naturalnego lub wysusz nieco suszarką. Druga opcja to dobre rozwiązanie, jeżeli efekt ma być natychmiastowy. Kiedy ściągniesz już słomki, warto będzie je utrwalić lakierem. Możesz także nałożyć piankę na włosy, jeszcze przed rozpoczęciem nakładania słomek – wówczas efekt będzie jeszcze lepszy!

Pamiętaj, że…

Jeżeli posiadasz proste z natury włosy, wcale nie musisz mieć takich cały czas! Jeżeli chcesz je zamienić chociaż na jeden wieczór w plażowe fale lub romantyczne loczki, warto będzie skorzystać z pomocy profesjonalisty. Zwłaszcza jeżeli to ma być tylko jeden raz, a sama nie potrafisz skręcić swoich włosów. Zanim jednak skorzystasz z usługi danego salonu fryzjerskiego, warto będzie poczytać o nim opinie – w końcu chcesz wyglądać w ten szczególny dzień doskonale, prawda?

ikona podziel się Przekaż dalej