Jak zrobić film ze zdjęć?

1. Movavi Video Editor – tworzenie filmów ze zdjęć

Prezentacja zdjęć, które tworzą film, to jedna z najlepszych pamiątek wakacyjnych. Jak zmontować takiego rodzaju wakacyjny film? Otóż, jednym z najlepszych programów umożliwiających tworzenie filmów ze zdjęć, jest Movavi Video Editor. To program online będący szybkim i bardzo prostym w obsłudze – a więc, nawet laik w montowaniu filmów powinien sobie z nim poradzić! Movavi Video Editor pozwala na automatyczne konwertowanie zdjęć w formie pokazu slajdów – wystarczy go pobrać i zainstalować zgodnie z instrukcją.

Aby dodać zdjęcia do programu, wystarczy kliknąć „Nowy projekt”, a później „Dodaj pliki multimedialne”. Stwórz filmik właśnie w ten sposób, dodając ścieżkę dźwiękową, ciekawe filtry (przeciągając je na wybrane zdjęcia), a także animowane przejścia – to jeden z najlepszych sposobów na urozmaicenie każdej prezentacji zdjęć. Do swojego filmu możesz również dodawać napisy, otwierając przypasowaną do tego celu zakładkę i decydując się na dowolny styl tekstu, jaki tylko będzie pasował do danego filmu. Swoje dzieło możesz łatwo zapisać – klikając „Eksportuj” i zaznaczając odpowiednią opcję.

Chcesz odtwarzać film na YouTube? A więc, warto będzie zrobić to bezpośrednio dzięki opcji „Publikuj online” i określeniu odpowiednich parametrów filmiku. Szybko przekonasz się, że prezentacja zdjęć utworzona za pomocą tego programu jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie cudownej pamiątki z wakacji! Taki film może stanowić ciekawy prezent dla bliskiej osoby. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o prezentach.

2. Kizoa – sklejanie zdjęć w film

Zastanawiasz się, jak zrobić film ze zdjęć? Spróbuj stworzyć go za pomocą programu Kizoa! Możesz z jego pomocą zainscenizować swoje zdjęcia, dodając wideo czy tworząc film z podkładem muzycznym. Dodatkowo, możesz od razu udostępnić go na dowolnym serwisie – np. Facebooku czy Youtube. Kizoa udostępnia użytkownikom wiele różnych szablonów, by nadać filmom oryginalny wyraz. Możesz także utworzyć z programem zdjęcia w postaci pamiątkowego kolażu!

Edycja filmu jest bardzo intuicyjna i prosta. W dodatku, utworzone przez siebie filmy będziesz mógł zapisywać w wielu formatach – np. 4K i Ultra HD! Filmy zachowają przez to swoje oryginalne cechy, gwarantując doskonałej jakości obraz. Co najlepsze, program Kizoa możesz również używać na swoim telefonie! Wystarczy ściągnąć aplikację i korzystać z programu bezpośrednio z komórki – co pozwoli na szybkie dzielenie się filmami w mediach społecznościowych!

Tworzenie filmów ze zdjęć

3. Windows Movie Maker – jak zmontować w nim film?

Program ten posiada każdy system Windows na komputerze. Dzięki niemu można w łatwy sposób utworzyć filmik ze zdjęć, razem z podkładem muzycznym. Aplikacja pozwala na tworzenie filmów, a także wzbogacanie ich w wiele przydatnych funkcji – jak przejścia czy napisy. Wystarczy uruchomić go, przeciągnąć na oś interesujące pliki ze zdjęciami i muzyką, ozdobić napisami i przejściami, a następnie zapisać poprzez zakładkę „Plik” i „Zapisz film”.

Kolaż zdjęć nad tabletem, a także program i sposoby, jak zrobić film ze zdjęć
Jak zrobić film ze zdjęć z podkładem muzycznym, czyli polecany program

Do programu możesz importować swoją muzykę, poprzez dodawanie plików za pośrednictwem odpowiedniej zakładki („Dodaj muzykę”). Kiedy w programie załadują się wszystkie zdjęcia, będziesz mógł również zmieniać ich kolejność oraz dostosować efekty wizualne do każdego z nich. Plusem aplikacji jest fakt, że została udostępniona użytkownikom Windowsa całkowicie za darmo. Jednak ma pewną wadę – czasami zawiesza się w trakcie zapisywania projektów. Dlatego też, jeżeli chcesz korzystać z programu, warto będzie co jakiś czas zapisywać swój projekt!

4. BeeBut – jak zrobić film ze zdjęć?

Jest to jeden z najbardziej praktycznych programów do edytowania filmów wideo. Dzięki łatwej, intuicyjnej obsłudze programu, każdy jest w stanie stworzyć tu profesjonalny film ze zdjęć w dosłownie kilka minut! W programie można m.in.:

  • przycinać i kadrować,
  • dodawać filtry do zdjęć,
  • urozmaicać film dowolną ścieżką dźwiękową,
  • dodawać przejścia do zdjęć (można też zastosować losowe przejścia),
  • dodawać efekty specjalne,
  • wklejać tekst do zdjęć.

Co najlepsze, program obsługuje system nie tylko Windows, ale też Mac – zatem, może z niego korzystać większość użytkowników (a nie, jak np. w przypadku Windows Movie Maker). W programie wystarczy zaimportować swoje zdjęcia i muzykę za pośrednictwem odpowiedniej zakładki – pojedynczo albo od razu cały folder. Obrazy należy przeciągnąć na obszar ścieżki wideo, a muzykę na ścieżkę audio.

Chcesz, aby jakieś konkretne zdjęcie zostało wyświetlane dłuższy czas w filmie? A więc, w programie BeeBut możesz ustawić czas trwania tego obrazu! Mało tego, możesz również dodać w nim jednocześnie aż… dwie ścieżki dźwiękowe! Pragniesz w prosty sposób nauczyć się montowania filmów ze zdjęć? Zatem, to będzie odpowiedni program!

ikona podziel się Przekaż dalej