Jak zrobić loki prostownicą?

Prostownica – którą wybrać?

Zrobić naturalne loki to jedno. Jednak pytanie, jaka prostownica sprawdzi się w tym przypadku… najlepiej? Otóż, urządzenie to powinno mieć przede wszystkim:

 • solidną powłokę – musi się ona równomiernie nagrzewać. A więc, najlepiej sprawdzi się prostownica tytanowa, lustrzana ceramiczna bądź diamentowa,
 • powłokę z turmalinami – są to tego typu minerały, jakie wytwarzają jony ujemne pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu, zamykają one łuski włosa,
 • dużą moc – nie przyda się jedynie do naprawdę… cienkich włosów. Grubsze pasma spokojnie zakręcisz nawet przy temperaturze ok. 100 st. C. Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić fale na włosach, to właśnie przy użyciu takiej mniej więcej temperatury prostownicy!
 • zaokrągloną obudowę,
 • kabel obrotowy.

Jak szybko zrobić loki za pomocą prostownicy?

Zastanawiasz się, jak wykonać fajne loczki na swojej głowie? Subtelny skręt włosa możesz uzyskać, jeżeli będziesz postępować z prostownicą dokładnie w taki sposób, jak w instrukcji poniżej:

 1. Połóż na umyte włosy olejek (np. arganowy). Zrób to jednak od mniej więcej połowy długości włosów po to, aby fryzura nie wydawała się nieświeża. Możesz też zaaplikować piankę do stylizacji. Podczas suszenia unoś pasmo po paśmie, kierując strumień powietrza do nasady. Wówczas włosy na pewno nabiorą objętości!
 2. Aby wyszły ładne loki, warto będzie nastawić prostownicę na ok. 180 stopni.
 3. Rozczesz swoje włosy i podziel je na równe, dwie partie.
 4. Zbierz z prawej strony górną ich część i zepnij spinką do czubka głowy – wówczas włosy nie będą przeszkadzać, jak zaczniesz kręcenie ich od dołu.
 5. Zbierz cienkie pasemko z dolnej części włosów, a następnie chwyć je prostownicą u nasady. Obkręć urządzeniem najlepiej dwu bądź trzykrotnie – w zależności od tego, ile włosów oraz jakiej długości fryzurę posiadasz. Przeciągnij prostownicą w dół, aż w stronę końcówek. Nie podwijaj ich jednak do wewnątrz, by się przypadkowo nie zagięły!
 6. To samo zrób z dolną partią włosów, pasemko po paśmie, uwalniając pojedyncze pasemka z górnej partii włosów. Owijaj je wokół rozgrzanego urządzenia zupełnie tak samo, jak wcześniej.
 7. Skończyłaś stylizować prawą stronę? A więc, teraz należy przejść… do lewej! Postępuj identycznie, jak z prawą stroną włosów.
 8. Swoje naturalne loczki utrwal najlepiej lakierem do włosów lub pianką do stylizacji.

A może masz ochotę na nadanie swoim włosom szalonego koloru? Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zafarbować włosy bibułą.

Jak kręcić loki prostownicą?

Jak zrobić loki prostownicą na krótkich włosach?

Zastanawiasz się nad tym, jak możesz szybko zrobić loki na krótszej fryzurze? Nic trudnego! Oczywiście, na bardzo krótkich włosach nie będzie możliwości zrobienia loków (np. stylizowanych „na chłopaka”). Jednak już, bob do ucha i tego typu krótka fryzurka może jak najbardziej zostać „podrasowana” zadziornymi loczkami czy falami. Zasada jest podobna, co przy włosach długich bądź półdługich.

Kobieta i prostownica oraz porady, jak zrobić loki prostownicą, czyli ładne loki i naturalne loki za pomocą prostownicy
Jak zrobić loki prostownicą? Praktyczny poradnik krok po kroku

Możesz również skorzystać z poniższych wskazówek, które ułatwią uzyskanie dość dużych fal na krótkiej fryzurze:

 1. Zacznij blisko skóry, pracując z małymi partiami włosów. Wsuń włosy do prostownicy, przez otwór w korpusie.
 2. Obracaj urządzeniem o 90 stopni od głowy, przytrzymując tak kilka sekund
 3. Obróć urządzenie z powrotem, do poprzedniej pozycji. Pociągnij je w dół ok. 3 centymetrów.
 4. Obróć znów o 90 stopni, w stronę głowy. Przytrzymaj znów kilka sekund.
 5. Powtarzaj czynność stopniowo, kierując się w dół swoich włosów. To samo wykonuj dla każdej jednej partii włosów.

Przy krótkich włosach warto będzie jednak skorzystać ze sprayu do stylizacji, gumy bądź żelu utrwalającego – a nie z pianki lub lakieru. Wówczas efekt loków naprawdę będzie… oszałamiający!

Jak kręcić włosy za pomocą prostownicy?

Jeżeli jeszcze do końca nie wiesz, jak zrobić loki prostownicą, warto będzie zasięgnąć po kilka przydatnych porad w tym temacie. Pamiętaj, że prostownica pozwoli zakręcić nie tylko piękne loki na głowie, ale też naturalne i tzw. „surferskie” fale. Wszystko oczywiście zależeć będzie głównie od tego… jakie pasemko poddasz działaniu temperatury w prostownicy!

Zasada jest taka – im szersze pasemko kosmyków sobie wybierzesz do skręcenia, tym bardziej stanie się ono luźne i subtelne. Możesz uzyskać naturalną falę nie tylko od połowy długości włosów, ale również… na ich całości! To najlepszy efekt, który mogą uzyskać panie o długich fryzurach. Panie w krótszych fryzurach lepiej wyglądają we włosach zakręconych np. od połowy ich długości. Oczywiście, zawsze należy również pamiętać, aby utrwalić swoją fryzurę odpowiednimi kosmetykami – jak np. lakierem do włosów. Możesz również wysypać odrobinę pudru na dłoń i wetrzeć w kosmki, aby uzyskać… większą objętość swojej fryzury! To jednak nie jest dobra metoda na co dzień – wysusza bowiem włosy.

Z pomocą urządzenia, jakim jest prostownica, możesz także delikatnie podkręcić swoje włosy. Dzięki takiemu prostemu zakręceniu, uzyskasz fryzurę bardziej kobiecą i elegancką – nie tylko na długich, ale również na krótkich włosach. Subtelnie wykręcone włosy będą doskonale prezentować się zwłaszcza u pań, które posiadają… grzywkę! Wystarczy wówczas, że nawiniesz włosy z przodu głowy na prostownicę i delikatnie powykręcasz je na zewnątrz. Możesz powtórzyć tę samą czynność z kosmykami, jakie luźno opadają na policzki. Podkręcenie włosów za pomocą prostownicy nada fryzurze wrażenia nieco „rozwianej przez wiatr”, pozwalając uzyskać stylizację włosów na dosłownie… każdą okazję! Takie włosy prezentują się bardzo lekko i naturalnie, ale też niesamowicie kobieco! Nie zapomnij również o tym, że wystylizowanie włosów, wykręcając je w naturalne loki czy też fale za pomocą prostownicy, nadaje każdej fryzurze objętości oraz… seksapilu!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny