Hybrydowe paznokcie matowe - jak je uzyskać

Co to są matowe hybrydy i jak je wykonać

Manicure hybrydowy staje się coraz bardziej modny i popularny, dzięki temu, że jest znacznie trwalszy i odporny na odpryski niż manicure tradycyjny. Hybrydowe paznokcie można zrobić zarówno w salonie kosmetycznym jak i samodzielnie w domu. Zasada wykonania hybrydy polega na tym, że po uprzednim przygotowaniu paznokci przez zmatowienie i odtłuszczenie, pokrywamy je kilkoma warstwami podkładu, lakieru hybrydowego i topu, zaś każda warstwa jest utrwalana przy pomocy lampy UV. Dla osób, które od dawna lakierują paznokcie, wykonanie hybrydy będzie dziecinnie proste. Ponadto hybrydowe paznokcie pozwalają na ciekawe efekty kolorystyczne, jak gradienty, wzory i wiele innych.

Bardzo modne stały się też matowe hybrydy, które idealnie sprawdzają się przy eleganckiej stylizacji na specjalne okazje jak karnawał czy sylwester. Wykonanie matowych paznokci hybrydowych jest bardzo proste. Potrzebny będzie tylko jeden dodatkowy element oprócz przyborów do zrobienia hybrydy.

Matowe paznokcie stanowią idealne tło dla błyszczących zdobień. Możemy zrobić na nich również modne wzorki sweterkowe. Coraz większą popularność zdobywa czarny kolor matowych paznokci, który pasuje do wszystkiego. Czarny, matowy lakier do paznokci można również łączyć z innymi kolorami na zasadzie kontrastu. Idealne zestawienie do wieczorowej kreacji to czarny i złoty. Jeśli wetrzemy w czarny lakier pyłek do stylizacji paznokci, uzyskamy efekt rozgwieżdżonego nieba.

Czego potrzebujesz, aby stworzyć matowe hybrydy

Matowy manicure hybrydowy robi się podobnie jak tradycyjny błyszczący. Pierwszym zadaniem będzie odpowiednie przygotowanie paznokci, tak aby hybrydy nie odpadły i były trwałe. W tym celu należy przygotować:

 • pilnik,
 • waciki bezpyłowe,
 • cleaner,
 • blok polerski,
 • primer bezkwasowy lub kwasowy.

Paznokcie przygotowujemy w następujący sposób:

 • spiłuj paznokcie w takim kształcie jak lubisz,
 • odsuń lub wytnij skórki,
 • paznokcie trzeba zmatowić przy pomocy bloku polerskiego,
 • odtłuść paznokcie przy pomocy cleanera, a jeśli masz skłonność do tłustych paznokci użyj primera.

Do wykonania hybrydy będą potrzebne:

 • lakiery hybrydowe (baza, kolor i top),
 • lampa UV.

Aby zrobić matowe hybrydowe paznokcie, zaczynamy tak samo, jak w przypadku błyszczącej hybrydy:

 • nałóż na płytkę paznokciową bazę do hybryd lub bazę budującą. Pamiętaj, aby nakładać cienką warstwę i aby nie zamalować skórek. Jeśli baza zalała skórki należy je oczyścić drewnianym patyczkiem. Bazę utrwalamy pod lampą.
 • cienką warstwą nakładamy lakier hybrydowy i utrwalamy pod lampą.

W tym momencie nadszedł etap wykonania matowych paznokci. Matowe hybrydy można wykonać dwoma metodami:

 • stosowanie matowego topu,
 • zmatowienie klasycznego, błyszczącego topu drobnym blokiem polerskim.

Jak zrobić matowe paznokcie hybrydowe

Jak zrobić matowe paznokcie stosując matowy lakier do paznokci

Aby wykonać matowe hybrydy wystarczy w ostatnim etapie zastosować matowy lakier do paznokci typu top. Matowy top do lakierów hybrydowych nadaje paznokciom efekt satynowo-matowego wykończenia. Na koniec oczyść paznokcie przy pomocy cleanera. W przypadku matowego topu pojawiają się opinie, że nie zawsze daje on pożądane efekty.

Pamiętaj, aby dokładnie pokryć matowym topem cały paznokieć, gdyż pozostawione miejsca będą błyszczące. Matowy lakier hybrydowy top pozwala też na różne, kreatywne stylizacje. Pięknie wyglądają matowe paznokcie, gdzie pozostawione zostały błyszczące czubki.

Niebieski matowy lakier do paznokci na niebieskim tle oraz jak zrobić matowe paznokcie
Modny matowy lakier do paznokci oraz porady, jak zrobić matowe paznokcie

Jak zmatowić hybrydowe paznokcie przy pomocy bloczka polerskiego

Aby uzyskać efekt matowy, można wykonać klasyczne paznokcie hybrydowe, a następnie zmatowić ostatnią warstwę przy pomocy bloczka polerskiego. Metoda ta wymaga sporo wprawy i delikatnego bloczka polerskiego. Najlepiej użyć blok o dużej gradacji lub długo używany blok, który zdążył się już stępić. Poleruj paznokcie krótkimi, delikatnymi ruchami w różne strony, tak aby nie powstały brzydkie smugi czy rysy. Na zakończenie oczyść paznokcie z pyłu.

Metoda przy użyciu bloczka polerskiego ma tę zaletą, że jeśli znudzi ci się matowy efekt, możesz z łatwością uzyskać efekt błyszczący. Wystarczy tylko odtłuścić paznokcie, nałożyć klasyczny, błyszczący top i utrwalić pod lampą.

Osoby, które mają wprawę i zdolności manualne, mogą wykonać ciekawy i modny efekt sweterkowy. Przy pomocy drewnianego patyczka do odsuwania skórek i klasycznego lakieru hybrydowego, możemy namalować na zmatowionej warstwie, wzorki przypominające sweterek, które następnie utrwalamy pod lampa. Na koniec wzorek można zmatowić lub nie.

Bez względu na to czy tworzysz klasyczne błyszczące hybrydy czy też hybrydy matowe pamiętaj, aby zawsze korzystać z materiałów najlepszej jakości. Zarówno baza, lakier hybrydowy czy też top matujący wybieraj spośród dobrych marek, od sprawdzonych producentów. Tylko wtedy masz gwarancję, że twoje hybrydy nie odpadną, pozostaną trwałe co najmniej 2 tygodnie i nie wpłyną niekorzystnie na twoje naturalne paznokcie.

Dwa proste domowe sposoby, jak zrobić matowe paznokcie

Matowe paznokcie są niezwykle modne. Ale nie koniecznie muszą to być paznokcie hybrydowe. Piękny efekt matowy można uzyskać także ze zwykłego lakieru do paznokci prostymi, domowymi metodami.

Jednym ze sposobów jest zwykła para wodna, a drugim mąka. Aby zmatowić lakier, trzymaj palce 5-10 sekund nad parą wodna. Uważaj, aby się nie poparzyć. Para wodna świetnie zmatowi lakier.

Drugim sposobem, aby uzyskać matowy lakier do paznokci, jest mąka kukurydziana, którą dodajemy do lakieru. Mąka musi być bardzo dokładnie rozprowadzona bez grudek. W tym celu wysyp na talerzyk łyżeczkę mąki kukurydzianej, obok zaś nalej trochę lakieru do paznokci. Następnie patyczkiem dokładnie i stopniowo mieszaj lakier z mąką. Najpierw nałóż na paznokcie bazę pod lakier, a następnie po wyschnięciu bazy, pomaluj paznokcie lakierem z mąką.

Czy będą to paznokcie hybrydowe czy też ze zwykłym lakierem, matowe paznokcie to krzyk mody ostatnich lat.

ikona podziel się Przekaż dalej