Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Nakładanie hybrydy – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy warto jest malować paznokcie lakierem hybrydowym? Ależ oczywiście, że tak! Lakiery te są bowiem bardzo wysoko odporne na wszelakie uszkodzenia, odpryskiwanie bądź zadrapania – w porównaniu do tradycyjnego lakieru, który często już po pierwszym dniu lubi… odprysnąć! Lakier hybrydowy to połączenie lakieru zarówno klasycznego, jak i żelowego. Co najlepsze, jego konsystencja jest elastyczna – a więc, po nałożeniu płytka paznokcia wygląda bardzo naturalnie i estetycznie.

Hybryda utwardza płytkę paznokcia, a także zawsze wygląda niczym jednolita tafla – mimo to, że możesz mieć nałożone kilka warstw hybrydy (w celu utwardzenia). Manicure hybrydowy będzie pięknie lśnić, a także trzymać się na paznokciach nawet do 3 tygodni! Nie musisz więc wcale wykonywać zabiegu tak często, jak w przypadku klasycznego manicure. Co jeszcze przemawia na korzyść hybrydy? Otóż, minimalna ingerencja w płytkę paznokciową. Chcesz cieszyć się pięknymi paznokciami przez np. cały okres wyjazdu wakacyjnego? A może nie masz czasu na ciągłe poprawianie klasycznego manicure? Spróbuj pomalować paznokcie lakierem hybrydowym! Masz łamliwe paznokcie? Sprawdź także ten artykuł ze sposobami na pękające paznokcie.

Jak zrobić hybrydy krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak wygląda nakładanie hybrydy w domu? Otóż, wcale nie jest to trudny proces. Wystarczy najpierw przygotować sobie wszystkie potrzebne produkty, jakie konieczne będą do stworzenia hybrydowych paznokci:

 • pilnik,
 • primer,
 • odtłuszczacz,
 • baza,
 • blok polerski,
 • lakier hybrydowy,
 • nawierzchniowa hybryda,
 • oliwka do skórek,
 • lampa UV.

Wszystkie przedmioty przygotowane? Zatem, możesz przejść do tworzenia swoich wymarzonych paznokci w domu.

 1. Opiłuj paznokcie zgodnie z preferencjami, tzn. nadając pożądany kształt.
 2. Odsuń oraz wytnij skórki – niestety, ale są one mało estetyczne i mogą przeszkadzać w nałożeniu lakieru. Możesz dokonać tego cążkami albo specjalnym wycinaczem, a następnie cofnąć radełkiem bądź drewnianym patyczkiem.
 3. Zastanawiasz się, jak zrobić matowe paznokcie, by stały się bazą do hybrydy? Otóż, należy w tym celu użyć bloku polerskiego. Dzięki temu baza znacznie lepiej będzie przylegać do płytki paznokciowej i lakier będzie… trwalszy!
 4. Przetrzyj teraz paznokcie odtłuszczaczem, aby oczyścić je z pyłu. Płytka paznokcia jest bardzo tłusta lub trudna? A więc, na pewno pomoże w jej wyczyszczeniu primer!
 5. Nałóż cienką warstwę bazy na paznokieć i utwardź ją w lampie UV (zgodnie z instrukcją w urządzeniu).
 6. Nałóż cienką, pierwszą warstwę lakieru hybrydowego w wybranym kolorze i utwardź ją w lampie – również zgodnie z zaleceniami, jakie producent zamieścił w instrukcji lampy. Pamiętaj, by warstwa była naprawdę cienka – inaczej może rozlać się na skórki, a to stworzy z kolei bardzo nieestetyczny efekt finalny.
 7. Nałóż lakier nawierzchniowy, już po utwardzeniu hybrydy. Nazywa się on powszechnie „top”. Dzięki niemu utrwalisz swoją hybrydę oraz nadasz jej przepiękny połysk. Możesz wybrać top matujący albo tradycyjny, nadający połysk hybrydzie. Wszystko zależeć będzie rzecz jasna od tego, jaki efekt chcesz na końcu uzyskać.
 8. Przemyj ostatnią warstwę odtłuszczaczem (cleanerem), już po jej utwardzeniu. Odtłuszczanie hybrydy potrzebne jest po to, aby usunąć z paznokci depresyjną warstwę, jaka jest cienka i nieco klejąca. Koniecznie użyj w tym celu bezpyłowego wacika! Nałóż następnie oliwkę, wmasowując ją zarówno w skórki, jak i w paznokcie. Przydadzą się również olejki bogate w specjalne odżywki witaminowe, aby odżywić, wzmocnić i nawilżyć skórki oraz paznokcie.
Lampa UV i manicure hybrydowy w domu, czyli jak zrobić paznokcie hybrydowe i jak zrobić hybrydy domowymi sposobami
Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku? Praktyczny poradnik

I już, gotowe! Jak widzisz, nakładanie hybrydy wcale nie jest zbyt skomplikowanym procesem. Paznokciami będziesz mogła cieszyć się przez nawet 3 tygodnie. Później możesz hybrydę zmienić na nową (kolor) albo ją wyłącznie uzupełnić.

Manicure hybrydowy – wskazówki

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Istnieje kilka bardzo ważnych wskazówek, jakie pozwolą stworzyć i zachować piękne paznokcie na bardzo długi czas. O jakich zasadach należy pamiętać i niezwłocznie przyswoić je do głowy?

 • Zawsze zachowuj czystość oraz higienę, kiedy stylizujesz swoje paznokcie. Dzięki temu naskórek się nie przerwie – a, gdy tak się stanie, unikniesz zakażenia!
 • Korzystaj z produktów wyłącznie sprawdzonych marek, a także produktów dobrej jakości – nie dość, że dłużej posłużą, to paznokieć będzie bardziej trwały i estetycznie wyglądający!
 • Staraj się nie zalać skórek, by dobrze pokryć całą krawędź paznokcia!
 • Dopóki nie utwardzisz hybrydy w lampie, to możesz dokonać niewielkie poprawki i zmiany na paznokciu!

W jaki sposób zdjąć hybrydę?

Jak widzisz, nakładanie hybrydy wcale nie jest takie straszne! To proces mało skomplikowany, jednak wymagający trochę skupienia i odpowiedniego przygotowania. Kiedy nauczysz się robić hybrydę samodzielnie, nie trzeba będzie chodzić do kosmetyczki i wydawać masy pieniędzy. Jest jednak jeszcze jeden proces, jakiego podczas nakładania hybrydy w domu należy się nauczyć. Jest to mianowicie… ściąganie lakieru hybrydowego. Jak zrobić to samodzielnie, krok po kroku? Wystarczy posiłkować się poniższą instrukcją:

 1. Dokładnie zmatuj poprzednią warstwę utwardzacza lakieru za pomocą bloku polerskiego – dzięki temu, aceton szybciej i lepiej wchłonie w płytkę paznokciową.
 2. Wacikiem nanieś aceton na paznokcie i owiń palec przy pomocy folii aluminiowej.
 3. Odsuń lakier patyczkiem bądź kopytkiem, najlepiej po upływie ok. 10 minut. Pozostałości usuń polerką – jednak bardzo delikatnie!
 4. Nie chcesz nakładać kolejnej warstwy lakieru hybrydowego? A więc, zastosuj oliwkę do skórek i zrób np. manicure japoński, dając paznokciom odpocząć od hybrydy. Dzięki temu wzmocnisz płytkę, a także odżywisz swoje paznokcie przed kolejnym zabiegiem manicure hybrydowego.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny