Zalety „hybrydy”

Paznokcie hybrydowe mają kilka zalet w porównaniu z tradycyjnym lakierem do paznokci:

  • lakier ten jest bardzo trwały, odporny na uszkodzenia – możesz dłużej cieszyć się swoim ulubionym kolorem bez względu na wykonywane prace „ręczne” – nawet do 3 tygodni;

  • unikalna formuła lakieru hybrydowego zapewnia jego szybkie wysychanie, zmniejszając ryzyko rozmazywania się lakieru po pomalowaniu paznokci;

  • lakier hybrydowy wzmacnia płytkę paznokciową.

Jak przygotować się do zrobienia paznokci hybrydowych?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Sprawdź na: semilac.pl/pl/abc_hybrydy). Najpierw przygotuj płytki paznokciowe. Usuń stary lakier, a następnie użyj pilniczka do paznokci, aby nadać im pożądaną długość i kształt. Upewnij się, że paznokcie są czyste i wolne od olejków i balsamów, które mogą zmniejszać przyczepność lakieru hybrydowego. Skórki odsuń delikatnie przy pomocy patyczka, a następnie usuń cążkami.

Po oczyszczeniu i nadaniu kształtu przyszedł czas na wypolerowanie i wygładzenie paznokci. Za pomocą bloku polerskiego możesz zmatowić paznokcie, aby lakier lepiej przylegał do płytki, a powstały pył usuń szczoteczką. Odtłuść powierzchnię płytki, jeśli trzeba, możesz też zaaplikować primer, który zwiększy przyczepność lakieru. Po kilku sekundach nałóż cienką warstwę bazy, po czym utwardź ją w lampie UV lub LED. Sprawdź w opisie wybranego produktu, ile czasu zajmuje mu utwardzanie. Warstwa bazowa ułatwi przyleganie lakieru hybrydowego do paznokcia i zapewni dłuższą trwałość manicure.

Aplikacja lakieru hybrydowego

Jeśli masz już nałożoną bazę, pokryj paznokcie cienką warstwą lakieru hybrydowego w wybranym kolorze, zaczynając od czterech palców, a na końcu koncentrując się na kciuku. Pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia podczas nakładania każdej warstwy lakieru (również bazy). Utwardź lakier w lampie, a następnie nałóż kolejną cienką warstwę, która uwydatni kolor.

Na koniec nałóż top, który stanowi wierzchnią warstwę stylizacji hybrydowej. Ta warstwa pomoże utrwalić kolor i nadać paznokciom błyszczące wykończenie. Pamiętaj o utwardzeniu topu w lampie.

Wskazówki

Zanim zdecydujesz się na wykonanie manicure’u hybrydowego w domu, zgromadź wszystkie potrzebne akcesoria i narzędzia. Niezbędna będzie przede wszystkim lampa UV lub LED do utwardzania lakieru, odpowiednie lakiery (baza, top oraz lakier hybrydowy w wybranym kolorze). Oczywiście potrzebne będą też klasyczne akcesoria to manicure’u: pilniczek, patyczek do skórek, cążki, blok polerski.

Pamiętaj, że oczyszczenie i odtłuszczenie paznokci ma kluczowe znaczenie dla długotrwałego i profesjonalnie wyglądającego efektu. Zacznij od usunięcia starego lakieru do paznokci lub jego pozostałości za pomocą zmywacza (najlepiej niezawierającego acetonu). Jeśli miałaś już hybrydę, np. wykonaną w salonie, możesz użyć zmywacza do lakierów hybrydowych.

Nie pomijaj bazy! Jej nałożenie jest kluczowe, ponieważ pomaga ona chronić płytkę paznokciową i zapewnia gładką powierzchnię lakieru hybrydowego. Nałóż cienką warstwę bazy na każdy paznokieć i pamiętaj, aby pokryć nią całą powierzchnię paznokcia.

Lakier hybrydowy zawsze nakładaj cienkimi, równymi warstwami. Zapobiegnie to powstawaniu pęcherzyków i „marszczeniu się” lakieru oraz pozwoli zachować kontrole nad intensywnością koloru.

ikona podziel się Przekaż dalej