Rodzaje saun i ich działanie

Sauna ma właściwości nie tylko regenerujące i odprężające, ale ma również szerokie zastosowanie zdrowotne. Wpływa korzystnie na ciśnienie krwi, serce, oczyszczanie organizmu, układ kostny i mięśniowy. Każdy rodzaj sauny charakteryzuje się inną temperaturą i poziomem wilgotności wewnątrz. Jakie są najchętniej wybierane ich formy?

Przeglądając ofertę saun i balii, bardzo łatwo możemy zauważyć, że najpopularniejsza jest sauna fińska. W jej wnętrzu panuje najwyższa temperatura i zarazem najniższa wilgotność powietrza. Z tego typu saun jednak nie mogą korzystać niektóre osoby o obciążeniach chorobowych. Dlatego rozwiązaniem dla nich są nowoczesne sauny infrared na podczerwień. Świetną formę relaksu stanowi też tradycyjna ruska bania, której korzystne właściwości i zastosowanie znane są od lat. W ostatnim czasie staje się to opcja coraz popularniejsza, zwłaszcza dla osób, które w przydomowym ogrodzie nie dysponują zbyt dużą przestrzenią.

Jak szeroka jest oferta tego typu produktów, możemy zobaczyć na witrynie producent: https://domki-sodas.pl/37-sauny-i-balie

Nowoczesność czy tradycja – którą saunę wybrać?

Nowoczesne sauny ogrodowe to opcja bardzo stylowa i estetyczna. Tego typu urządzenia występują w formie niewielkich budynków, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej z możliwością dopasowania niemal do każdego stylu – zarówno pozostałych budynków, domu, jak i ogrodu. Drzwi wykonane są z przyciemnianego szkła hartowanego. Saunę dodatkowo można też wyposażyć w panoramiczne okno. Tego typu rozwiązania mogą być dodatkowo wyposażone w prysznic i przebieralnię.

Ciekawą opcją relaksu w ogrodzie jest sauna beczka. Umieszczenie jej w ogrodzie to świetny sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi. Taka konstrukcja może być dodatkowo wyposażona w ławki, stolik czy mini barek. Sauna beczka zasilana jest za pomocą pieca elektrycznego lub opalanego drewnem. Z racji charakterystycznego wyglądu świetnie sprawdzi się w sielskim, wiejskim krajobrazie w towarzystwie zabudowań tradycyjnych lub rustykalnych.

Ruska bania – powrót do korzeni

Ruska bania jest charakterystycznym typem sauny wymagającym najmniej miejsca. Jest to również najkorzystniejsze rozwiązanie pod kątem finansowym. Różnica jednak polega na tym, że tego typu urządzenie nie posiada zadaszenia. Jednak w scenerii ogrodu lub zimą ma to niezapomniany urok i umożliwia pełniejszy kontakt z naturą.

Ruskie banie mają możliwość zainstalowania funkcji jacuzzi, dzięki czemu można z nich w pełni korzystać zarówno zimą, jak i latem, korzystając z opcji chłodzenia. Z racji budowy i wymiarów ruska bania sprawdzi się ustawiona zarówno w ogrodzie, jak i na przydomowym tarasie pod zadaszeniem. Balie wyposażone są w nastrojowe oświetlenie LED, co dodatkowo uatrakcyjni kąpiele po zmroku.

Ważne jest, aby balie ogrodowe i sauny wykonane były z najwyższej jakości materiałów i posiadały odpowiednie systemy zabezpieczające. Warto korzystać w tej kwestii ze sprawdzonych i renomowanych producentów. Wtedy zakupiony obiekt posłuży nam bezproblemowo przez lata.

materiał partnera

ikona podziel się Przekaż dalej