Zalety umywalki nablatowej

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja łazienka zyskała dekoracyjny charakter, warto przyjrzeć się bliżej umywalkom nablatowym, np. Sanpolprofi.pl czy Sanpol.pl. Od wielu sezonów ten model króluje w aranżacjach wnętrz. Można z nim zyskać wiele efektów wizualnych, od bardziej klasycznych, przez nowoczesne i eleganckie, po awangardowe. Nie da się ukryć, że zarówno umywalka nablatowa prostokątna, jak i okrągła, pełni funkcję dekoracyjną. Wraz blatem i lustrem, tworzy centralny punkt w każdym pomieszczeniu, niezależnie od powierzchni.

Jaką umywalkę nablatową kupić? Na co zwrócić uwagę?
Jaką umywalkę nablatową kupić? Na co zwrócić uwagę?

Do wyboru masz wiele możliwości aranżacji. Umywalka nablatowa okrągła (np. marki Vitalle czy ROCA), prostokątna czy asymetryczna może być mocowana na blacie. Dobrze prezentuje się z drewnem, materiałem laminowanym czy też płytkami ceramicznymi. Jeśli zależy Ci na efekcie glamour, możesz zestawić ten model z kamieniem dekoracyjnym.

Mała umywalka nablatowa nie zajmuje wiele miejsca, ale jeśli zdecydujesz się na większy model, nie musisz też obawiać się, że bryła zajmie pustą przestrzeń szafki. Oczywiście istotną kwestią są przyłącza, które z daleka są widoczne. Wykorzystaj to jako atut i dopasuj je np. do armatury łazienkowej. Jeśli takie rozwiązanie Cię nie przekonuje, nie ma problemu! Umywalka nablatowa z szafką także wygląda nieźle. Kluczową kwestią będzie tutaj mocowanie na odpowiedniej wysokości, aby komfortowe było korzystanie zarówno z szafki, jak i ze strefy mokrej.

Warto wziąć pod uwagę także kwestię utrzymania czystości. Modele nablatowe nie pozwalają na rozpryskiwanie się wody poza ich obszar. Dzięki temu znacznie łatwiej zadbać o blat, szczególnie jeśli jest wykonany z naturalnych materiałów.

Plusy umywalki nablatowej:

  • nowoczesna, dekoracyjna i estetyczna,
  • zapobiega rozpryskiwaniu się wody na boki,
  • wiele kształtów do wyboru,
  • przyłącza można wyeksponować albo schować w szafce,
  • nie zajmuje miejsca wewnątrz szafki,
  • łatwa w utrzymaniu czystości,
  • bateria może być zamontowana w umywalce, na ścianie, a także w blacie.

Weź też pod uwagę, że montaż umywalki nablatowej to dodatkowa przestrzeń na blacie do estetycznego przechowywania kosmetyków i dodatków.

Kształt umywalki nablatowej

Okrągłe, kwadratowe, owalne, prostokątne – do wyboru jest naprawdę wiele kształtów. Wszystko zależy od stylistyki Twojego wnętrza i jego powierzchni. W małych łazienkach dobrze wygląda niewielka umywalka nablatowa okrągła. Prezentuje się subtelnie i jednocześnie nowocześnie. Z kolei prostokątna czy kwadratowa z prostymi liniami (ostrymi zakończeniami), może wypełnić większą przestrzeń. Im bardziej opływowy kształt, tym delikatniej prezentuje się umywalka.

Jaką umywalkę nablatową kupić? Na co zwrócić uwagę?
Jaką umywalkę nablatową kupić? Na co zwrócić uwagę?

Ostatnio w trendach utrzymują się umywalki nablatowe cienkościenne. Przy wykonaniu z wysokiej jakości materiałów, będą mogły pochwalić się trwałością i solidnością. Jednocześnie wyglądają bardzo ciekawie. Nie przytłaczają wnętrza grubymi ściankami. To subtelne wykończenie wnętrza, bez względu na kształt bryły.

Jaki kolor umywalki nablatowej wybrać?

Kiedy już zdecydujesz się na konkretny kształt umywalki, warto wziąć pod uwagę jej kolor. Biel jest ponadczasowa i uniwersalna, pasuje też do większości stylów urządzania wnętrza. Nie jest to jednak jedyny odcień. Przykładem jest tu umywalka nablatowa Roca Square, która występuje w wielu wariantów kolorystycznych – od bieli, przez beżowy i brązowy po czarny. Jak widzisz, łatwo wyróżnić swoje wnętrze nietypową umywalką. Może być ona dopasowana do odcienia misy WC, ale niekoniecznie. Wystarczy, że dany odcień powtórzysz w stylizacji, zyskując spójność.

Materiał wykonania ma znaczenie!

Jeśli chodzi o urządzenia sanitarne czy armaturę łazienkową, zdecydowanie lepiej polegać na sprawdzonych producentach, którzy dają gwarancję swoich produktów. To inwestycja na wiele lat. Wysokiej jakości materiały przekładają się nie tylko na estetykę, ale także higienę, bezpieczeństwo i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przykładem tego jest umywalka nablatowa Roca wykonana z Fineceramic®. To ceramika, która jest jednocześnie lekka, solidna oraz wytrzymała.

Zwróć uwagę na dodatkowe powłoki ułatwiające codzienne czyszczenie. Nie będziesz potrzebować silnych środków, aby pozbyć się pozostałości wody czy kosmetyków. Szczególnie dotyczy to powierzchni matowych, które są dość wymagające pod tym względem. Bez obaw, jeśli wybierzesz model od sprawdzonego producenta, będziesz mógł cieszyć się z estetyki przez wiele długich lat. Inwestycja w dobrej jakości umywalkę nablatową przyniesie Ci same zalety – powierzchnia nie będzie się odbarwiać, nie stracisz czasu na jej czyszczenie, a pod wpływem czasu nie zawuażysz zarysowań czy odprysków.

Na jakiej wysokości umywalka nablatowa powinna być umieszczona?

Aktualnie umywalki nablatowe najczęściej montuje się na wysokości 85-90 cm od posadzki. Dla wyższych domowników optymalnym rozwiązaniem może być nawet 95 cm. To wysokość, na której powinna znaleźć się górna krawędź umywalki. Pamiętaj, aby wymierzyć pomieszczenie, które ma już wykończoną podłogę oraz wziąć pod uwagę montaż baterii.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej