Jaka wódka na wesele?

1. Wyborowa

To wódka ślubna, która króluje na weselnych stołach już od wielu, wielu lat. Butelka Wyborowej jest z prosta, a także bardzo neutralna z wyglądu – dlatego z całą pewnością nie będzie nachalnie zaburzać aranżacji weselnego stołu. Wódka od wielu lat budzi dość dobre skojarzenia i posiada wielu swoich zwolenników. Jest łagodna i nieco delikatna w smaku, a także w atrakcyjnej cenie.

Wyborowa to dość popularna w Polsce marka, jaka jest sprawdzona przez wielu konsumentów. Młode Pary chętnie więc ją kupują, mając co do niej przekonanie i wiedzę na temat marki – nikt z gości nie powinien więc narzekać. Ranking wódek wskazuje, że to jedna z tych, które są najczęściej kupowane na wesela Młodych Par.

Cena za butelkę 0,5 l to ok. 23 zł.

2. Starosta

Jest to naprawdę smaczna, polska wódka. Dlaczego? Otóż, jest ona aż trzykrotnie destylowaną kompozycją wysokiej jakości spirytusu zbożowego, połączonego z krystalicznie czystą wodą. To wódka, jaką chętnie kupuje się na przyjęcia weselne bądź inne uroczystości.

Można śmiało powiedzieć, że wódka Starosta jest swego rodzaju owocem polskiej tradycji gorzelniczej, która jest połączona z innowacyjnością. To wódka wysokojakościowa, będąca połączeniem zbóż i czystej wody – oczywiście, destylowanej za pomocą współczesnej aparatury, jaka zapewnia czystość spirytusu. To zdecydowany lider w Polsce, jaki posiada bardzo pozytywne opinie klientów.

Ceny za 0,5 l wódki Starosta to między 28 a 29 zł.

3. Absolut

Według niektórych konsumentów, jest to najlepsza wódka na wesele. Nie pochodzi ona z Polski – swoje korzenie ma bowiem w Szwecji, a dokładniej w miejscowości Ahus. Można spotkać ją w odmianie nie tylko 40 %, ale też 50 %. Dodatkowo, wódka weselna Absolut może mieć wiele smaków – nie tylko „czysty”:

  • malina
  • wanilia
  • jabłko
  • porzeczka
  • gruszka
  • cytryna

Mówi się o tej wódce, że jest „alkoholem premium”. Na doskonałą jakość trunku wpływa bowiem nie tylko zimowa odmiana pszenicy, z jakiej wódka jest tworzona, ale też jedno ujęcie wody. W smaku wódka jest dość mocna i charakterystyczna. Fakt, że często wódka ta zajmuje wysokie noty w rankingach, zachęca do jej kupna na przyjęcie weselne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tym, jak zrobić tort piętrowy krok po kroku.

Cena za 0,5 l wódki Absolut to ok. 35 zł.

Dobra wódka na wesele

4. Luksusowa

Z całą pewnością, jest to jedna z tańszych wódek na wesele. Jeżeli zastanawiasz się, jaka wódka na wesele będzie jednocześnie tania i dobra, to zdecydowanie warto będzie zastanowić się właśnie nad tą! Luksusowa została stworzona na podstawie unikalnej receptury – a więc, najczystszej wody pochodzącej z głębinowych studni, a także wysokiej jakości spirytusu ziemniaczanego.

Toast na weselu oraz jaka wódka na wesele, czyli ranking wódek weselnych
Ranking wódek weselnych, czyli jaka wódka na wesele

Warto dodać, że Luksusowa jest również jedną z najstarszych polskich marek, które produkują wódkę. Produkcja została rozpoczęta bowiem 1928 roku – a więc, to wódka z dość długą historią i tradycją. W latach 20-stych była to najdroższa wódka w naszym kraju – całe szczęście, obecnie jej cena znacznie się zmniejszyła. W 2010 roku wódka ta zdobyła tytuł najlepiej sprzedającej się wódki ziemniaczanej i to na całym świecie! Wiadomo – dobre, bo polskie! Warto więc będzie rozważyć zaopatrzenie się w Luksusową na wesele – goście powinni być bardzo zadowoleni.

Cena za wódkę to ok. 21-23 zł / 0,5 l.

5. Krupnik

To dość mocno rozpoznawalna wódka w Polsce, należąca do pośredniego segmentu. Jej zapach i smak jest dość mocny, a także wyrazisty. Krupnik pochodzi z polskich zbóż i jest wódką popularną, jaką wybiera się na różnego rodzaju święta – w tym wesela właśnie! Warto pić ją mocno zmrożoną – koniecznie zadbaj o to na swoim weselu.

Wódkę Krupnik można nabyć niemal wszędzie – zatem, zarówno w hurtowniach alkoholowych, jak i w większych czy też mniejszych marketach. A więc, nie powinno być większego problemu z jej dostępnością – co przeważa na jej korzyść.

Ceny Krupnika to niewiele ponad 20 zł / 0,5 l.

6. Soplica

Ostatnią pozycją w naszym rankingu jest Soplica, która również posiada solidne, staropolskie korzenie. Pierwszą wódkę wyprodukowano w 1891 roku, a przepis – przekazywany sobie przez kolejne pokolenia – przerwał aż do dziś. Soplica od dawna gości na polskich stołach, więc można ją często zobaczyć na weselach. To wódka ślubna opierająca się na naturalnych składnikach – a więc zarówno zbożach, jak i owocach!

Zdecydowanie, Soplica jest jedną z najstarszych polskich wódek. To alkohol szlachetny i czysty, ponieważ jest aż czterokrotnie filtrowany – właśnie to zapewnia łagodny smak wódki. Jeżeli szukasz tradycyjnej wódki na wesele w dobrej cenie, to Soplica zdecydowanie warta będzie zainteresowania!

Koszt wódki to ok. 22-23 zł / 0,5 l.

Gdzie kupić wódkę na wesele?

Kupno wódki jest sporym wydatkiem, zatem warto dowiedzieć się, jak i gdzie można ją kupić. Dobra wódka nie zawsze oznacza, że musi ona wiele kosztować – bo można kupić ją taniej i sprawić, że goście będą zadowoleni. Wystarczy tylko, że dobrze się poszuka okazji! Zanim jednak rozpoczniesz swoje poszukiwania pamiętaj, że ważne będzie ustalenie ilości gości oraz tego, jaka część z nich będzie spożywać alkohol. Jeśli nie masz co do tego jasności, warto będzie przyjąć zasadę – mianowicie, jedna butelka 0,5 l powinna przypadać na jednego gościa. Warto też pamiętać o tym, że wódka może stać się np. nagrodą w konkursie czy zabawie, a także podarunkiem dla organizatorów. Trzeba więc będzie zaopatrzyć się w jej nadprogramową ilość.

Najlepsze ceny wódek znajdziesz nie tylko w hurtowniach, ale także w supermarketach. Warto sprawdzić obie opcje bądź znaleźć miejsce takie, gdzie będziesz mógł… oddać niewykorzystane butelki z alkoholem! Czasem takie zwyczaje można spotkać praktykowane nie tylko w hurtowniach, ale też w małych sklepach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny