Najnowszy sposób na bezbolesną depilację - depilator światłem

Czy warto kupić depilator laserowy

Depilacja to ważna część ładnego i modnego wizerunku, który wymaga, aby skóra na nogach, pod pachami i w okolicach bikini była idealnie gładka. Wiele kobiet boryka się również z problemem niechcianych włosków na twarzy. Niestety depilacja jest trudna, bolesna, zaś wykonywana w gabinetach kosmetycznych kosztowna.

Golenie włosków, działa na krótko, gdyż włoski odrastają nawet mocniejsze. Bardziej skuteczna, za to bolesna jest depilacja woskiem. Metody te jak również kremy do depilacji działają na chwilę, gdyż włoski po jakimś czasie odrastają. Metodą na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa. Jednak wykonywana w gabinecie kosmetycznym jest kosztowna i niesie za sobą niebezpieczeństwo poparzenia skóry.

Najnowszy sposób bezbolesnej i skutecznej depilacji to depilator światłem, który za jednym strzałem jest w stanie zniszczyć setki mieszków włosowych w obrębie kilku centymetrów. Ceny depilatorów laserowych są wysokie, jednak wynoszą prawie tyle samo co 2-3 zabiegi laserowe u kosmetyczki.

Zanim jednak zdecydujesz się czy kupić depilator laserowy, musisz wiedzieć, że działa on tylko na włoski ciemne. System ten jest nieskuteczny przy włoskach blond i rudych.

Jak działa depilator światłem, czyli zasada działania depilatorów laserowych

Depilator laserowy działa na zasadzie światła o wysokiej intensywności (IPL - ang. Intense Pulsed Light). Krótkimi impulsami światła naświetla skórę o powierzchni kilku centymetrów i wypala setki mieszków włosowych na tym obszarze.

Depilator światłem działa na włoski w fazie wzrostu. Natomiast nie jest skuteczny na włoski w fazie inwolucji i w fazie spoczynku. Dlatego też zabiegi należy powtarzać.

Depilacji dokonujemy na całkowicie wygoloną skórę, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko podrażnień do zera. Zabieg jest bezbolesny, a w depilowanym miejscu odczuwamy tylko ciepło. Zabieg może być bolesny jeśli depilator zastosujemy na nie wygoloną skórę, gdyż wtedy włoski będą się palić i mogą oparzyć skórę. Depilator laserowy idealnie sprawdza się u kobiet ze skłonnością do podrażnień, pękania naczynek czy wrastania włosów. Świetnie sprawdza się depilator laserowy do twarzy, gdzie pozwala pozbyć się szpecącego “wąsika” u pań. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami, jak golić miejsca intymne?

Depilacja laserowa, czyli jak kupić depilator światłem

Depilatory światłem produkowane są jako akumulatorowe i przewodowe. Urządzenia przewodowe nie wymagają ładowania, dlatego też są gotowe do użycia w każdej chwili. Ponadto mają większą moc. Depilatora laserowego używa się raczej rzadko i możemy się przygotować ładując akumulator. Jednak jeśli akumulator wyczerpie się w połowie zabiegu, będzie to irytujące. Dlatego też najlepsze są urządzenia przewodowo-akumulatorowe.

Zanim zdecydujesz, który depilator laserowy wybrać zwróć uwagę na następujące parametry urządzenia:

  • możliwość regulacji natężenia światła, która pozwoli ci dobrać światło do wrażliwości twojej skóry,
  • wielkość okienka emitującego światło, im jest większe tym zabieg trwa krócej,
  • ilość błysków, które może wykonać depilator bez konieczności wymiany lampy,
  • czy producent przeprowadził badania kliniczne gwarantujące bezpieczeństwo urządzenia.
Depilator laserowy i tradycyjny na białym tle oraz porady jaki depilator laserowy wybrać
Który depilator laserowy wybrać, czyli opinie o depilatorach laserowych

Jaki depilator laserowy najlepiej nadaje się do usuwania wąsika z twarzy? Okienko depilatora powinno być wąskie i precyzyjne. Upewnij się, że urządzenie posiada odpowiednią nasadkę do twarzy.

Zastanawiając się, który depilator laserowy wybrać, sprawdź, ile kosztuje lampa do danego modelu i ile błysków można wykonać bez wymiany lampy. Gdy błyski się wyczerpią zachodzi konieczność wymiany lampy, której koszt może być znaczny.

Jaki depilator laserowy - modele, opinie i ceny depilatora laserowego

Ranking depilatorów pozwoli ci łatwiej zdecydować który depilator laserowy wybrać. Na rynku królują urządzenia marki Remington, Philips Lumea, Braun, Babyliss. Ceny depilatorów IPL wahają się od około 400 zł do prawie 2 tysięcy zł.

Do najbardziej popularnych należy model Philips Lumea IPL BRI956/00 w cenie około 1700 zł. Jest to urządzenie laserowo - akumulatorów o dużej skuteczności. Czujnik SmartSkin automatycznie dopasuje natężenie światła do wrażliwości skóry. Depilator Philips Lumea powiada 4 nasadki i z powodzeniem można go używać jako depilator laserowy do twarzy. Depilator ten wykazuje skuteczność już po 3 zabiegach. Większość użytkowników wyraża pochlebne opinie, że jest to sprzęt poręczny i funkcjonalny. Użytkownicy polecają ten model z czystym sumieniem jako bezpieczny dla skóry i oczu oraz bezbolesny. Pojawiają się również krytyczne opinie na temat długości ładowania się akumulatora.

Ranking depilatorów rekomenduje również depilator Remington IPL 6750 w cenie 800 - 900 zł. Urządzenie to dobrze sprawdza się do depilacji pleców, nóg, klatki piersiowej i ramion. Duże okienko naświetlania skraca czas zabiegu. Lampa może wykonać do 150 000 błysków. Filtr ochronny UV zapobiega uszkodzeniu wzroku. Urządzenie to można również używać jako depilator laserowy do twarzy, dzięki dołączonej nasadce.

Użytkownicy wyrażają dobre opinie na temat skuteczności depilatora Remington. Efekty depilacji widoczne są nawet przy najniższej mocy lampy. Ponadto urządzenie jest wygodne w użyciu i posiada walizkę do przechowywania. Jest to model przewodowy i niektórzy użytkownicy narzekają na plączący się kabel, który utrudnia dotarcie do wszystkich miejsc. Wadą urządzenia jest również jego głośna praca. Okienko depilatora jest niewielkie. Według niektórych opinii, depilacja może być nieco bolesna, gdyż model ten trochę przypieka.

Najnowszy pomysł na bezbolesną depilację, czyli depilator laserowy, uważa się za rozwiązanie jedno z najskuteczniejszych. Ceny tych urządzeń są dość wysokie, jednak nagrodą jest komfort depilacji we własnym domu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny