Ekspres do kawy z młynkiem – jaki ekspres kupić?

Na jaki ekspres do kawy się zdecydować?

Już na samym początku warto zaznaczyć, że ekspresy dzielą się na wiele grup. Przy wyborze tego „idealnego urządzenia” należy więc kierować się głównie jego parametrami – a te, w zależności od rodzaju ekspresu – są naprawdę różne. W zależności od preferencji, warto zwrócić uwagę na:

 • rodzaj urządzenia – ciśnieniowy ekspres do kawy z młynkiem może być zazwyczaj albo w typie automatycznym, albo ręcznym. Ekspres ciśnieniowy z młynkiem będzie zatem wymagał zaangażowania albo większego (typ ręczny), albo mniejszego (typ automatyczny). Opinie użytkowników są w tym zakresie podzielone. Dziś na rynku przewagę ma jednak automatyczny ekspres do kawy – ręczny spotyka się już… bardzo rzadko.
 • ciśnienie – im wyższa będzie moc ekspresu, tym lepszej jakości będzie kawa.
 • spienianie mleka – współczesny ekspres do kawy z młynkiem zazwyczaj posiada automatyczne spienianie mleka, wbudowane w urządzenie. Jeżeli ekspres do kawy jest ręczny, to będzie zawierał wówczas specjalną dyszę służącą do spieniania mleka.
 • rodzaj kawy – urządzenie pozwala na parzenie w nim różnych rodzajów kawy – zazwyczaj mielonej lub ziarnistej. Sprawdź także ten artykuł o odkamienianiu ekspresu do kawy.

Odkamienianie ekspresu do kawy

Najlepiej stosować takie środki, jakie zostały wskazane w instrukcji obsługi wybranego urządzenia. Nie można odkamieniać ekspresu z młynkiem przy pomocy środków do niego nie przeznaczonych – możesz bowiem wówczas zniszczyć nie tylko smak kawy, ale i… całe urządzenie. Warto skorzystać ze sprawdzonych środków do odkamieniania, jak:

 • tabletki,
 • płyny,
 • proszki.
Ekspres do kawy z młynkiem przygotowujący kawę oraz porady, jaki ekspres kupić, czyli ekspres ciśnieniowy z młynkiem i polecane modele
Jaki ekspres do kawy z młynkiem wybrać? Oto polecane modele

Jaki ekspres kupić?

Polecane modele ekspresów do kawy z młynkiem

Rynek urządzeń służących do zaparzania kawy stale się powiększa. Jednak są produkty, do których użytkownicy mają ogromny sentyment i które cieszą się dużą popularnością – nie tylko w domach, ale i biurach czy punktach gastronomicznych. Oto kilka modeli, które zyskały pozytywne opinie:

 • ekspres do kawy z młynkiem DeLonghi Magnifica S – jest to urządzenie automatyczne, które należy do rodziny „eksperta kawowego”, cenionego na całym świecie – czyli firmy DeLonghi. Dzięki niemu przygotujesz doskonałej jakości kawę. Automatyczny ekspres do kawy wyróżnia się włoską stylistyką oraz bardzo prostą obsługą. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk i… gotowe!
 • ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika One Touch Cappuccino Titan – to bardzo profesjonalne urządzenie, które umożliwia zaparzenie dowolnego rodzaju kawy. Automatyczny ekspres do kawy posiada wysokiej jakości młynek do ziaren, który świetnie nada się do kawiarni czy do biura.
 • ekspres do kawy z młynkiem Philips HD8829/09 – wykonano go z ceramicznego materiału, będącego niesamowicie trwałym. Urządzenie pozwala na doskonałe mielenie kawy i wydobywanie z ziaren tego, co w nich najwspanialsze. Sprawdź także ten artykuł o automatycznym ekspresie do kawy.
 • ekspres ciśnieniowy Siemens TE651209RW – urządzenie marki Siemens zapewnia wyśmienity smak kawy, jednocześnie ciesząc oko swoim niepowtarzalnym designem oraz intuicyjną obsługą. Duży i prosty wyświetlacz pozwoli na przygotowanie wyśmienitej kawy w kilka sekund – wystarczy wybrać palcem wizerunek wybranego napoju i… czekać na gotową kawę! Warto wspomnieć również o tym, że urządzenie posiada funkcję auto Milk Clean, która umożliwia automatyczne wyczyszczenie spieniacza mleka – i to tuż po zaparzeniu mlecznej kawy!
 • ekspres do kawy z młynkiem Krups EA8108 – jeżeli zastanawiasz się, jaki pierwszy ekspres do domu kupić, to Krups będzie świetnym rozwiązaniem! Ten wyjątkowy ekspres do kawy z młynkiem wyposażono w system Thermoblock, odpowiadający za doskonałą temperaturę napoju. Model jest połączeniem zarówno wysokiej jakości technologii, jak i bardzo nowoczesnego designu. Mało tego, w urządzeniu jest także automatyczny program czyszczenia i… odkamieniania. A więc nie musisz bawić się w samodzielne odkamienianie – wystarczy, że wybierzesz odpowiednią funkcję, aby utrzymać należyty stan swojego ekspresu!

Porównanie parametrów poszczególnych modeli

Weźmy teraz pod lupę poszczególne cechy charakterystyczne wymienionych powyżej modeli. To ułatwi wybór najlepszego urządzenia pod wymagania użytkowników.

Porównanie ekspresów do kawy różnych marek

DeLonghi

Saeco Lirika

Philips

Siemens

Krups

Moc

1450 W

1850 W

1850 W

1500 W

1450 W

Rodzaj ekspresu

Ciśnieniowy

Ciśnieniowy

Ciśnieniowy

Ciśnieniowy

Ciśnieniowy

Rodzaj kawy

W ziarnach, mielona

W ziarnach

W ziarnach

W ziarnach

W ziarnach

Typ ekspresu

Automatyczny

Automatyczny

Automatyczny

Automatyczny

Automatyczny

Regulacja mocy kawy

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Regulacja ilości kawy

Tak

Nie

Tak

Tak

Tak

Spienianie mleka

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Cena

1158 zł

1669 zł

1449 zł

2379 zł

1025 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny