Dobra kawa w kapsułkach

Kawy skrojone do potrzeb domowników

Pośród rynkowych propozycji znaleźć można coraz więcej ekspresów do kawy. Dzięki nim przyrządzenie ulubionego naparu kawowego, staje się szybkie i coraz prostsze. Co więcej, ekspresy dają szansę na uzyskanie kaw czarnych, mlecznych, nierzadko również smakowych. Im więcej funkcjonalności, tym więcej możliwości przyrządzania naparów kawowych, które za każdym razem będą smakować inaczej. Poza tym obecne oferty to nie tylko praktyczne zastosowanie, ale i elegancki design wpisujący się w kuchenne aranżacje, o czym można się przekonać, przyswajając krok po kroku recenzję ekspresu: Co to znaczy mieć dobry ekspres ciśnieniowy? Z kolei w finalnym wyborze ekspresu, w pierwszej kolejności pomoże nam informacja, czy chętniej parzymy kawy czarne, czy może kawy mleczne.

Kawy czarne

Kraje, z których pochodzi kawa, nie obfitowały w takie ilości mleka, by komukolwiek przyszło do głowy łączyć je z kawą. Przez długi czas korzystano z walorów tylko kaw czarnych. Dodatek mleka pojawił się dopiero w XVII wieku. Wtedy to kawa zawitała do Europy, a mleko, jak i cukier, miały za zadanie łagodzić jej smak.

Zatrzymajmy się jednak przy czarnej kawie, bo to ona rozpoczyna historię aromatycznego, pobudzającego naparu. Brak dodatków mlecznych sprawia, że czarna kawa jest łatwiej strawna niż mleczna. Wynika to z tego, iż w mleku pod wpływem kwaśnego odczynu kawy, dochodzi do denaturacji białek. Zdrowe żołądki, nie zmagające się z żadnymi nadwrażliwościami, z powodzeniem mogą stawiać na kawy czarne. Kawa bez żadnych dodatków to także najniższa kaloryczność, spośród wszystkich dostępnych wariantów kaw, bo mowa o zaledwie 1 kcal na 100 ml.

Kawy mleczne

Zastosowanie mleka w kawie sprawiło, że ta stała się napojem łagodniejszym. Dzięki temu nie muszą z niej rezygnować osoby, które mają wrażliwe żołądki. Poza tym mleko obfitujące w magnez i wapń, uzupełnia niedobory tych pierwiastków, które niestety wypłukiwane są przez kawę z organizmu. Kawy mleczne stają się o wiele bardziej kaloryczne od kaw czarnych, jednak dzieje się tak za sprawą dodatków – smakowych syropów, cukru i nie tylko. Mleczna kawa może być zatem doskonałym pomysłem na deser lub okazją, by raz na jakiś czas zakosztować w nowym smaku kawowym.

Jeśli wybór odnośnie ekspresu, ale i rodzaju kawy, wciąż jest zbyt trudnym, warto posiłkować się wskazówkami w formie recenzji czy porad.

Szybko i wygodnie dzięki ekspresom Nespresso

Rytuał parzenia kawy może trwać długo, ale w zabieganym świecie szukamy rozwiązań, które zaoferują oszczędność czasu, a jednak wciąż doskonałą jakość, w tym wypadku kawy. Połączenie jednego i drugiego, oferują ekspresy Nespresso. Liczba różnorodnych konstrukcji, dzięki którym można przyrządzać wyśmienite, ulubione kawy, niczym jednym ruchem czarodziejskiej różdżki, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Każdy z ekspresów Nespresso pozwala na przyrządzanie wyśmienitej kawy.

Decydując się na ekspres na kapsułki Nespresso, można być pewnym wygody użytkowania, jakości, trwałości, ale i ekskluzywnego wydania w wybranym kolorze, które dopełni kuchennej aranżacji.

Czym są kapsułki Nespresso?

Kapsułki Nespresso, to jakość, walory smakowe i zapachowe, zamknięte w małej kapsułce. Na tym jednak się nie kończy. Zbierane są wyłącznie dojrzałe owoce kawowca, ręcznie, by uzyskać najlepsze ziarna do kaw. Eksperci ds. mieszanek tworzą różnorodne kompozycje kawowe. Procesy palenia i mielenia przeprowadzane są przy zachowaniu odpowiednich parametrów, by zoptymalizować ekstrakcję oraz końcową jakość dla każdej filiżanki kawy.

Jak wybrać kapsułki Nespresso?

Kapsułki Nespresso należy wybierać, zwracając uwagę na zastosowany gatunek kawy, jej intensywność, aromat, ale i ewentualne dodatkowe posmaki. Znaczenie podczas wyboru kapsułek będzie mieć oczywiście rodzaj ekspresu i jego marka, a także jakość kawy.

Które urządzenia wykorzystują kapsułki Nespresso?

ekspresy-nespresso.jpg

Urządzenia Nespresso to możliwości przyrządzania mnóstwa napojów kawowych, począwszy od filiżanki tradycyjnego espresso, a kończąc na kawach mlecznych o ciekawych posmakach. Z urządzeniami wykorzystującymi do przygotowania kaw kapsułki, można zapoznać się pod adresem https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/ekspresy-nespresso-na-kapsuki.

Pozostaje znaleźć dogodną chwilę na relaks z filiżanką kawy w ręku, która zostanie zaparzona niezwykle szybko i bezproblemowo, dzięki urządzeniom na kapsułki Nespresso.

Źródła:

 • https://www.nespresso.com/pl/pl/machinelistblock
 • https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/ekspresy-nespresso-na-kapsuki
 • https://polskatimes.pl/jaki-ekspres-do-kawy-latte-blogerzy-radza-jak-wybrac-najlepszy-ekspres-do-domu/ar/13249776
 • https://dandycore.pl/2018/08/dobry-ekspres-cisnieniowy-designerski-czy-funkcjonalny-smak-nabyty.html
 • https://www.przyjacielekawy.pl/blog/jaki-ekspres-kawy-kupic-jaki-jest-najlepszy/
 • https://www.ekokapsulki.pl/ktory-nespresso
 • https://kawowy.guru/espresso-cappuccino-latte-americano-czym-sie-rozni-kawa-od-kawy/
 • https://www.czajnikowy.com.pl/jaka-kawe-najlepiej-pic-lepsza-mleczna-i-z-cukrem-czy-czarna/
 • https://www.nespresso.com/pl/pl/coffee-expertise
 • http://coffeeplant.pl/test-nespresso-kawa-w-kapsulkach/
 • http://parzekawe.pl/wybrac-kapsulki-kawy/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny