Jaki garaż blaszany wybrać?
Na budowę garażu najczęściej decydują się osoby posiadające samochód, chcące uchronić go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak garaż może również pełnić wiele innych funkcji np. pomieszczenie do przechowywania narzędzi.
Dlatego że stanowi on ważny element naszego otoczenia, chcemy, aby nie tylko dobrze współgrał z naszym domem i innymi budynkami wokoło, ale również, aby był praktyczny. Dlatego podjęcie decyzji czy wybrać murowany garaż, czy garaż blaszany jest bardzo istotne, a zarazem ciężkie. Dlatego zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze garaży blaszanych.
Garaż blaszany- dlaczego warto?
W dzisiejszych czasach garaż blaszany nie kojarzy się już tylko z banalną blaszaną konstrukcją, która psuje widok naszego przydomowego otoczenia. Producent garaży blaszanych wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc wiele wariantów konstrukcji, kolorów i wykończenia. Dzięki czemu garaże przybrały nowoczesny wygląd i stały się spójne z domowym otoczeniem.
Największą zaletą blaszanych garaży w porównaniu do garażu murowanego to ceny, które są bardzo niskie. A prosta konstrukcja blaszanych garaży sprawia, że montaż zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż wybudowanie murowanego garażu.
Dzięki tym wszystkim udogodnieniom zdecydowanie łatwiej jest wybrać garaż, który dostosujemy do własnych potrzeb. Wiele osób tworząc swój wymarzony projekt domu, pomija budowę garażu murowanego, a przestrzeń tę przeznacza na większą kuchnię, pokój, czy garderobę. W zamian za to decydują się na zwykły garaż blaszany.
Garaże blaszane - czym kierować się podczas wyboru ?
Zakup garażu blaszanego to ważny wybór, na który wpływają takie czynniki jak wielkość, materiał i cena, a nie tylko ich wygląd wizualny. Dlatego przed zakupem zachęcamy zwrócić uwagę na niżej wymienione czynniki.
Rozmiar - najważniejszą kwestią przed podjęciem decyzji jest ustalenie, do czego będzie potrzebny garaż, do przechowywania samochodu przy domu, czy może interesuje Cię garaż blaszany w zabudowie szeregowej dla większej liczby aut? Warto uwzględnić tutaj też wymiary działki, na której będzie stał garaż. Garaże występują w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb, natomiast wysokość garażu nie powinna wynosić więcej niż 2,2 m.
Materiał - przy wyborze garażu nie tylko ważny jest wygląd, ale również jego trwałość. Każdy chce, aby garaż służył mu przez wiele lat. Dlatego ważne jest, aby zdecydować się na odpowiedni rodzaj blachy, z jakiej został wykonany. Do wyboru mamy garaże z blachy pokrytej farbą akrylową, blachy ocynkowanej czy aluminiowej.
Rodzaj dachu - dach garażu blaszanego to kolejny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę. Istotne jest to czy chcemy postawić garaż blaszany z dachem jednospadowym, czy dwuspadowym. Tutaj też ważne będzie podjęcie decyzji, z jakiej blachy ma być wykonany.
Bramy garażowe - podczas wyboru garaży ważna jest brama, ale ta decyzja zależy, od tego ilu stanowiskowy garaż blaszany wybieramy. Każdy garaż blaszany posiada bramy uchylne. Jeżeli interesują Cię dwa osobne stanowiska samochodowe z bramą uchylną - też jest to możliwe. Wtedy otrzymujesz dwie niezależne bramy.
Wygląd - chociaż garaże kojarzą się z prostą konstrukcją z blachy, to tak naprawdę postawiony garaż może zachwycać swoim wyglądem. Dostępne są na rynku różne rodzaje garażów: garaże blaszane drewnopodobne, garaż blaszany z wiatą i garaże z innymi efektami wizualnymi takimi, aby dopasować się do otoczenia.
Cena - Na cenę garaży blaszanych wpływa wiele czynników, ale mimo tego w porównaniu z innymi garażami, ceny garaży blaszanych są stosunkowo niskie. Jeżeli chcesz kupić tani garaż to postaw na najprostszy garaż blaszak, pozostałe garaże blaszane są droższe ze względu na powyżej wymienione punkty.
Sprawdź szczegóły tutaj: https://www.garazeinterstal.pl/.
Czy wszystkie garaże wymagają pozwolenia na budowę?
Jeżeli po wzięciu pod uwagę wszystkich aspektów zdecydujesz się na dany garaż, możesz składać zamówienie. Nie potrzebujesz dopełniać żadnych dodatkowych formalności.
Uwaga! Ważne jest, aby co najmniej 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia robót budowa garażu została zgłoszona do prezydenta miasta, lub starosty.
Zgodnie z art.29 Prawa Budowlanego, aby wybudować blaszany garaż o powierzchni zabudowy do 35 m2, nie wymaga się pozwolenia na budowę. Należy pamiętać, że na Twojej posesji łączna liczba garaży czy wiat nie może przekraczać dwóch na 500 m2, jeżeli przewidujesz ich więcej, wtedy jest wymagane pozwolenie.
Jakie podłoże pod garaż?
Odpowiednie podłoże pod garaż blaszany jest obowiązkowe, ponieważ postawienie go na ziemi doprowadzi do szybszej korozji. Przed ustawieniem garażu należy zrobić wylewkę betonową, ewentualnie ułożyć płyty betonowe, które również posłużą jako fundament. Podczas montowania garażu należy pamiętać, aby przytwierdzić go do podłoża, aby nie został uszkodzony, lub zerwany przez silny wiatr.
Czym ocieplić garaż blaszany?
Istnieją na rynku garaże pokryte tynkiem akrylowym. Tynk ten nie tylko nadaje sztywność konstrukcji, ale wycisza i ociepla garaż. Tak naprawdę ocieplenie garażu blaszanego nie jest wymagane. Jeżeli wiesz, że będziesz w nim spędzać dużo czasu na majsterkowaniu,lub chcesz, żeby Twój samochód stał w ciepłym garażu- to warto!
Garaż blaszany ocieplony to może być wewnątrz jak i na zewnątrz, to zależy od preferencji. Garaż zarówno od środka jak i zewnątrz ocieplony może być styropianem przymocowanym za pomocą pianki montażowej. Ważne jest, aby nie wybierać zbyt grubego styropianu.
Jaki garaż blaszany będzie najlepszy?
Każdy garaż ma swoje wady i zalety, garaż blaszany broni się swoją atrakcyjną ceną, która w porównaniu z garażem murowanym jest znacząco niższa. Garaż ten jest bardzo łatwo dostępny na rynku, występuje w wielu wersjach kolorystycznych, posiada prostą konstrukcję, dzięki czemu jest szybki w montażu. Kolejną, dla wielu najważniejszą zaletą jest to, że nie wymaga zezwolenia na budowę.
Na rynku dostępne są blaszane garaże, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania i będziesz mógł postawić obok domu taki garaż, który będzie pasował do otoczenia i można w nim będzie parkować samochód.