Preparat na pchły w domu

Jaki środek na pchły w domu wybrać?

Czy wiesz już, jak wygląda pchła? A może insekty właśnie pojawiły się w mieszkaniu i domowe sposoby na pchły w domu przestały być skuteczne? Nie masz powodów do zmartwień! Na rynku dostępnych jest bowiem naprawdę sporo środków na pchły, które skutecznie powinny sobie z nimi poradzić. Wśród nich warto jest wymienić szczególnie dwa typy produktów, jakie przydadzą się w walce z pchłami – głównie obecnymi w sierści naszych domowych pupili:

1. Obroże na pchły – są dość popularnym i skutecznym rozwiązaniem, jeżeli chcesz pozbyć się pcheł z sierści psa czy kota. Zastanawiasz się, jak zwalczyć pchły w domu za jej pomocą? Otóż, taka obroża zazwyczaj nasączona jest odstraszającym pchły środkiem, jaki jest dla nich… trujący. Dzięki obroży zabezpieczysz swojego psa czy kota na jakiś czas – szczególnie podczas spacerów na dworze bądź po ogrodzie. W domu możesz już z niego obrożę zdjąć. Wśród polecanych można wyróżnić obroże:

 • Bayer Foresto
 • Bayer Kiltix
 • Dr Seidel Dermapharm Sabunol
 • Interver Scalibor

Warto przyjrzeć się produktom z bliska. W tym celu porównamy bliżej ich parametry, właściwości oraz ceny.

Porównanie wybranych środków na pchły

Bayer Foresto

Bayer Kiltix

Dr Seidel Dermapharm Sabunol

Interver Scalibor

Rozmiar obroży

70 cm

70 cm

75 cm

65 cm

Masa ciała zwierzęcia

8 kg

4,5 kg

2-3 kg

4-5 kg

Cena

ok. 90 zł

ok. 65 zł

ok. 20 zł

ok. 80 zł

Kupując obrożę możesz także sprawdzić na opakowaniu, czy jest ona wodoodporna – to ważne szczególnie, jeżeli wychodzisz z czworonogiem na spacer w deszczu bądź jedziecie w miejsce, w którym piesek może zechcieć nieco się… wypluskać! A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na pluskwy w domu?

2. Krople na pchły – są to bardzo dobre środki na pchły, które zamknięte są zazwyczaj w jednorazowej tubce. Ten preparat na pchły w domu podawać należy bezpośrednio na skórę karku zwierzęcia, wcierając krople właśnie w to miejsce. Jeżeli domowe sposoby na pchły w domu nie działają, warto sięgnąć po krople. Uważaj jednak, bo owy środek jest trujący – a więc psa nie możesz w tym dniu głaskać, a on z kolei nie może zlizać preparatu!

Warto wspomnieć, że krople zawierają w sobie substancje czynne, jakie wnikają bezpośrednio pod naskórek i tworzą tam warstwę ochronną, która ma zapobiec kolejnej inwazji pcheł. Insekty na ciele zwierzaka zostają zatem eliminowane natychmiastowo. Postaraj się nie kąpać czworonoga ok. 2 dni przed nałożeniem kropli i dwa dni po aplikacji. Później możesz pluskać psa czy kota do woli – bo krople po tym czasie i tak będą działały. Jeżeli pupil posiada dość wrażliwą skórę, to po zastosowaniu kropli mogą pojawić się na jego ciele drobne podrażnienia – jednak nie martw się, znikną po kilku dniach! Sprawdź także ten artykuł o najlepszych preparatach na mrówki.

Wśród skutecznych kropli na rynku możemy wyróżnić:

 • Sabunol
 • Fiprex
 • Happs Herbal

Przyjrzyjmy się teraz nieco bliżej cenom i właściwościom owych kropel.

Porównanie wybranych kropli na pchły

Sabunol

Fiprex

Happs Herbal

Pojemność

1 ml

4 ml

1,5 ml

Czas działania

4 miesiące

2 miesiące

4 miesiące

Cena

ok. 10 zł

ok. 19 zł

ok. 10 zł

Krople na pchły, czyli preparat na pchły w domu i dobry środek na pchły w domu oraz porady, jak zwalczyć pchły w domu
Jaki jest najlepszy preparat na pchły? Przegląd najlepszych środków

Co odstrasza pchły w domu?

Dobry środek na pchły w domu

Jeżeli powyższe metody nie przyniosły pożądanych rezultatów, warto będzie dowiedzieć się, jak zwalczyć pchły w domu za pomocą innych środków. Wiesz już, jak wygląda pchła, prawda? Zatem, pchły kocie bądź psie możesz wytępić za pomocą innych preparatów i specyfików, jakie dostępne są na rynku:

1. Szampony na pchły – nie należą do najdroższych i będą bardzo skuteczne, o ile pchły nie rozpełzły się już po całym mieszkaniu. Owy preparat na pchły w domu możesz wykorzystywać zatem głównie… zapobiegawczo. Szampon będzie więc doskonały profilaktycznie wypłukując jajeczka z pchłami, jakie mogły pojawić się na skórze bądź w sierści zwierzęcia. Oto kilka dobrych szamponów na pchły:

 • Frontline Pet Care
 • Dermapharm Dr Seidel (szampon jodoforowy)
 • Beaphar (głównie dla gryzoni)

Porównajmy teraz pojemności oraz ceny tych trzech produktów – kupisz je niemal w każdym sklepie zoologicznym bądź bezpośrednio u weterynarza.

Porównanie wybranych środków na pchły

Frontline Pet Care

Dermapharm Dr Seidel

Beaphar

Pojemność

200 ml

220 ml

200 ml

Cena

ok. 24 zł

ok. 15 zł

ok. 27 zł

2. Spray na pchły – możesz zastosować go albo do dezynfekcji legowiska i otoczenia zwierzęcia, albo prysnąć aerozolem bezpośrednio na sierść psa czy kota. Spray to jednak środek o skuteczności dość umiarkowanej – podobnie, co szampon. Należy więc korzystać z niego głównie profilaktycznie, gdyż nie zabezpieczy on zwierzęcia na dłuższy czas.

Wśród preparatów tego rodzaju można wyróżnić na rynku kilka, które cieszą się sporym powodzeniem wśród użytkowników:

 • Frontline
 • Stop Owadom Domowym
 • Beaphar Vermicon

Przyjmy się bliżej pojemnościom wybranych sprayów oraz ich cenom rynkowym.

Porównanie wybranych sprayów na pchły

Frontline

Stop Owadom Domowym

Beaphar Vermicon

Pojemność

250 ml

550 ml

250 ml

Czas działania

3-6 tygodni

ok. 3 tygodnie

3-4 tygodnie

Cena

ok. 82 zł

ok. 25 zł

ok. 35 zł

Prawidłowe usuwanie pcheł będzie skuteczne, jeżeli będziesz dokładnie rozprowadzał owe preparaty. Szkoda tylko, że właściciele ograniczają się zazwyczaj do jednego rodzaju środka – i to tylko na swoim zwierzęciu. Tymczasem, spray może np. pomóc nie tylko usunąć pchły z pupila, ale i wytępi je ze…. środowiska! Warto więc zastosować spray również na legowisko zwierzaka czy inne miejsca narażone na występowanie pcheł.

Pamiętaj, że…

U najmłodszych psów pchły są najbardziej niebezpieczne! Niestety, ale skóra szczenięca jest jeszcze na tyle wrażliwa, że może dość negatywnie reagować na niektóre z wyżej wymienionych środków. Zatem najlepszym rozwiązaniem dla szczeniaków będzie właśnie… spray – możesz go stosować bowiem już po tygodniu od urodzenia się malucha. Krople zaś możesz użyć dla zwierzaka 7-tygodniowego, a pozostałe preparaty po ok. 12 tygodniach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 82,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny