Odkamieniacz do pralki - rodzaje i który wybrać

Właściwie wszystkie odkamieniacze działają na zbliżonej zasadzie, jak soda i ocet. Występujący często osad z kamienia jest zmorą większości pralek. W konsekwencji może doprowadzić do zniszczenia pralki. Środki do czyszczenia urządzeń można kupić w postaci proszku, tabletek lub płynu. Co więcej, z powodzeniem można stosować je także do zmywarek.

Jaki odkamieniacz pralek wybrać? Jednym z najbardziej popularnych odkamieniaczy jest Calgon, który występuje w postaci tabletek. Bez problemu zmiękcza wodę oraz chroni elementy pralki przed osadem z kamienia. Innym znanym środkiem jest bosch odkamieniacz. Producent zapewnia, że preparat skutecznie usuwa osad i kamień. Zaletą, jaką posiada bosch odkamieniacz, jest przeznaczenie zarówno do pralek, jak i do zmywarek. Wybierając więc środek do czyszczenia pralki w postaci odkamieniacza, warto dostosować się do rekomendacji producenta pralki, który poleca odpowiedni środek do naszego urządzenia. Różne typy detergentów różnią się sposobem użycia. Nie zawsze puste pranie jest konieczne.

Na osad z kamienia istnieje jeszcze jeden złoty środek, mianowicie filtr do wody. Z powodzeniem może być stosowany zarówno do pralek, jak i do zmywarek. Dzięki niemu z pewnością skutecznie wyeliminujemy osadzanie się kamienia w pralce.

Odkamieniacz do pralki powinien być skuteczny, by na ubraniach nie zostawały ślady po kamieniu ani rdzy. Czyszczenie bębna jest koniecznością.
Jaki odkamieniacz do pralki wybrać? Przegląd preparatów

Domowe sposoby na czyszczenie pralki

Okazuje się, że wcale nie musimy inwestować w środki chemiczne do czyszczenia pralki. Z powodzeniem możemy w tym celu wykorzystać produkty, które mamy w kuchni. Zapewne każda gospodyni ma w domu kwasek cytrynowy, ocet i sodę. Chyba każdy zna metody czyszczenia octem i sodą oczyszczoną.

Puste pranie z octem i sodą oczyszczoną ma zbawienny wpływ na zabrudzenia pralki. Czynność warto wykonywać co jakiś czas. Na cykl prania wsypać do szufladki na proszek szklankę sody oczyszczonej, natomiast w miejsce płynu wlać szklankę octu. Zabieg ten skutecznie zabije wszelkie bakterie.

Nie wolno zapominać o szufladce. Po umyciu musi być sucha, zanim umieścimy ją w pralce. Często problemem jest też kamień. Co zrobić z osadem z kamienia? To proste, wystarczy użyć do tego celu kwasku cytrynowego lub octu. Dwa opakowania produktu dodane do pustego prania, to doskonały odkamieniacz do pralki. Sprawdź także, jakie środki do czyszczenia pralki wybrać.

Czy czyszczenie bębna pralki automatycznej jest konieczne?

Pranie jest jedną z podstawowych czynności podczas wykonywania obowiązków domowych. Oczywistą sprawą jest więc pielęgnacja urządzenia. Ważne jest też, aby po każdym praniu pralka wyschła (w tym celu uchyla się drzwiczki). Pozwoli to zapobiec pleśni. Trzeba pamiętać, że nie tylko bęben, ale też pojemnik na proszek powinien być czyszczony.

Czyszczenie bębna pralki automatycznej ma wpływ na wydłużenie żywotności naszej pralki. Nagromadzenie brudu i bakterii z kilkunastu prań odbija się też na jakości prania. Pozostałe resztki proszku zamieniają się w maź, będącą przyczyną nieprzyjemnego zapachu z bębna.

Czyszczenie pralki możemy wykonać na dwa sposoby. Pierwszym jest gotowy środek do czyszczenia pralki (np. bosch odkamieniacz). Często odkamieniacz do pralki dedykowany jest do odpowiedniego modelu urządzenia. Drugi sposób opiera się na domowych metodach – czyszczenie octem i sodą oczyszczoną. W obydwu jednak przypadkach czyszczenie bębna pralki automatycznej wykonuje się poprzez tzw. puste pranie.

ikona podziel się Przekaż dalej