Najlepszy prezent na chrzest, niezależnie od płci

Co podarujesz dziecku na chrzciny zależy od tego jaka jest twoja rola. Jeżeli jesteś ojcem lub matką chrzestną, to oczekuje się od ciebie bardziej wartościowych podarunków dla dziecka. Jeżeli jesteś z rodziny lub grona przyjaciół rodziców, to wystarczy praktyczny drobiazg (powiemy o tym na końcu artykułu). Oto upominki, które mogą podarować chrześnicy i chrześniakowi rodzice chrzestni, niezależnie od płci dziecka:

  • Prezent związany z wychowaniem religijnym – dziś przywiązuje się do tego mniejszą wagę, ale chrzest jest przyjęciem dziecka do wspólnoty religijnej. W bardziej tradycyjnych rodzinach mile widziane są dewocjonalia. Biblia dla dzieci z imieniem malucha czy złoty łańcuszek z krzyżykiem, to jedne z najczęściej wybieranych pamiątek na chrzciny. Dla dziewczynki tradycyjnie wybiera się bardziej ozdobne upominki tego typu.
  • Prezent o wysokiej wartości – sztabka złota, złota biżuteria czy książeczka oszczędnościowa, to prezenty, na które nie każdego stać. Jeżeli chcesz pokazać rodzicom dziecka, że jesteś w stanie zabezpieczyć jego materialną przyszłość, to możesz wybrać ten typ prezentu na chrzest. Ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na aż tak dużą inwestycję, to niezłym pomysłem jest właśnie biżuteria. Zwłaszcza dla chrześnicy.
  • Prezent praktyczny – jeżeli jesteś odpowiedzialnym rodzicem chrzestnym, to pewnie zamierzasz opiekować się dzieckiem przez całe życie. Nie musisz inwestować w konto oszczędnościowe czy złotą sztabkę. Zamiast tego podaruj rodzicom wyposażenie do dziecięcego pokoju lub zabawkę edukacyjną, na którą normalnie nie mogliby sobie pozwolić.

Sześć pomysłów na prezent dla dziewczynki i chłopca

Jaki prezent na chrzciny jest mile widziany przez rodzinę? Chociaż nie można odmówić wartości wymienionym wcześniej pamiątkom na chrzciny, to lepiej podarować coś osobistego. Oto sześć pomysłów dla dziewczynki i chłopca, które zawsze będą trafione:

  • Srebrny lub złoty bucik z wygrawerowanym imieniem – Imię i data chrztu na każdym prezencie na chrzest zawsze są mile widziane. Dobrze, jeżeli dodatkowo jest to prezent o realnej wartości materialnej.
  • Skarbonka z pozytywką – dla dziewczynki może to być skrzynka z tańczącą baletnicą, dla chrześniaka z postacią chłopięcą. Zwykle ten rodzaj prezentów wybiera się jednak dla chrześnicy.
  • Obrazek grawerowany w srebrze – na obrazku lub z tyłu srebrnej płytki powinno się zamieścić imię i datę chrztu. Może to być prezent na chrzciny dla chłopca lub dla dziewczynki.
  • Obraz na płótnie – można go zamówić u artysty lub w drukarni. Malowany odręcznie ze zdjęcia będzie droższy, ale bardziej indywidualny i wartościowy. Tutaj trzeba mieć duże wyczucie. Taki obraz nie ma dużej wartości rynkowej, nie jest edukacyjny ani praktyczny, nie nadaje się do zabawy dla dziecka. To jaki prezent na chrzest wybierzemy zależy od tego co wiemy o oczekiwaniach rodziców dziecka. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak ładnie zapakować prezent.
  • Drewniane narzędzia dla dzieci – to jeden z proponowanych oryginalnych prezentów, jaki znaleźliśmy w internecie. Jest to zwłaszcza doskonały pomysł na prezent na chrzciny dla chłopca, szczególnie jeśli maluch jest nieco starszy i wykazuje zainteresowania techniczne. Jeżeli dziewczynka ma takie zainteresowania, to nic nie stoi na przeszkodzie kupieniu jej tego zestawu. Zamiast narzędzi można wybrać dla chrześniaka inną oryginalną zabawkę edukacyjną.
  • Personalizowany album na zdjęcia – to typowy prezent-pamiątka. Od tego jaką zamieścimy ilustrację na okładce i jak ją ozdobimy będzie zależało czy jest to prezent na chrzciny dla chłopca czy dla dziewczynki. Tego typu albumy można kupić korzystając z oferty proponowanej przez producenta lub zamówić całkowicie indywidualny projekt. Warto zainwestować w coś takiego dla chrześniaka lub chrześnicy.

Album dla chłopca i dla dziewczynki oraz inne inspiacje, jaki prezent na chrzest wybrać
Jaki prezent na chrzciny wybrać, czyli ciekawe prezenty dla chłopca i dla dziewczynki

To nie wyczerpuje tematu. W dalszej części artykułu odpowiemy jaki prezent na chrzciny dla dziecka mogą kupić goście zaproszeni na uroczystość, rodzice czy bliscy krewni.

Inne pamiątki na chrzciny

Na pytanie jaki prezent na chrzest kupić jest tyle odpowiedzi co dzieci i rodziców. Dalsi krewni, jeżeli nie mają silnego związku z dzieckiem i rodzicami, mogą postarać się o jakąś ładną zabawkę. Tu bardziej decydują właśnie indywidualne relacje rodzinne. Jeżeli znacie dziecko, któremu dajecie prezent, to po prostu zastanówcie się co może mu się spodobać.

Jednym z ciekawych i oryginalnych pomysłów są kocyki z wyszytym lub nadrukowanym imieniem dziecka. Można je kupić gotowe lub zamówić. Inny ciekawy pomysł na prezent to pluszak z imieniem dziecka. Jeżeli wybieramy zabawkę, to dobrze zadbać, żeby była miła i ładna.

Czasem warto zapytać rodziców, jaki prezent na chrzciny dziecka im się przyda. Może lepiej zafundować im dobry wózek czy łóżeczko dla rosnącego malucha niż inwestować w złoty łańcuszek.

Jak widać wybór prezentu na chrzciny nie jest taki trudny. W razie zakłopotania zawsze można zasięgnąć rady w sklepie z tego typu pamiątkami. Oferta indywidualna i komercyjna jest na rynku ogromna.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny