Prezent na Dzień Nauczyciela

1. Upominek na dzień nauczyciela na… każdą kieszeń

Drobne upominki zawsze cieszą, niezależnie od świętowanego dnia! Także nauczyciele lubią być nimi obdarowywani – a już zwłaszcza, gdy prezent powiązany jest, nawet w zabawny sposób, z wykonywanym przez nich zawodem. Jeżeli szukasz budżetowych rozwiązań, które nie postawią w kłopotliwej sytuacji rodziców, warto będzie postawić np. na:

 • kalendarz nauczyciela,
 • śmieszne etui na okulary,
 • wieczne pióro z piórnikiem bądź etui,
 • organizer biurkowy na różne przybory (świetnie wygląda na nim grawer!),
 • kuferek ze zdjęciem klasowym,
 • personalizowaną torbę,
 • dyplom z podziękowaniami,
 • teczkę konferencyjną z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem wychowawcy,
 • szklaną statuetkę z grawerem (podziękowaniami),
 • notatnik z nadrukiem imienia i nazwiska,
 • kosz prezentowy – ze słodkości ucieszy się każda wychowawczyni!

Oczywiście, można zdecydować się również na śmieszne upominki powiązane z fachem nauczyciela (np. koszulka z napisem „Super nauczyciel” albo kubek z napisem „Najlepszy wychowawca”). Z całą pewnością każdy nauczyciel ucieszy się również z gadżetu związanego z jego profesją – np. nauczyciel matematyki ucieszy się z nowoczesnego kalkulatora, a nauczycielka WF-u ze sportowego upominku w postaci… krokomierza!

2. Prezent dla nauczyciela - bony podarunkowe

Kalendarz nauczyciela czy wieczne pióro to fantastyczne pomysły, które zawsze się sprawdzają. Jeżeli jednak chcesz razem z całą klasą obdarować wychowawczynię dość hojnie, możecie złożyć się, np. na voucher upominkowy. Możecie zakupić ulubionej nauczycielce np.:

 • wejściówki do kina na dowolne filmy,
 • bon do sklepu z biżuterią,
 • voucher do salonu SPA,
 • bon do wybranego sklepu (np. sieci Empik).

Możesz wraz z innymi zdecydować się na konkretną kwotę bonu podarunkowego dla nauczyciela i złożyć na niego wspólnie z kolegami i koleżankami – oczywiście, ustalając to wcześniej również z… rodzicami! Bon podarunkowy to zawsze dobre i bezpieczne rozwiązanie, jeżeli nie wiecie, jaki prezent kupić dla wychowawcy. A może zainteresuje cię także ten artykuł z pomysłami na prezenty na parapetówkę?

Upominek na dzień nauczyciela

3. Pomysł na prezent dla nauczyciela - ręcznie robione, drobne upominki

Tego typu prezenty sprawdzają się zwłaszcza w przedszkolu. Dla nauczyciela czy nauczycielki drobiazg w postaci ręcznie wykonanej kroniki klasowej czy wielkiej kartki z życzeniami i podpisami uczniów z całą pewnością będzie bardzo cenny i wzruszający. Stworzone upominki DIY ucieszą chyba każdego wychowawcę! Wraz z kolegami i koleżankami z grupy możecie zrobić nauczycielowi:

 • laurkę ze specjalną dedykacją,
 • ramkę z klasowym zdjęciem, ozdobioną specjalnie dla nauczyciela (jeżeli uczy języka polskiego, może ozdobicie ją… literkami z alfabetu?),
 • kwiaty z papieru bądź wykonane dowolną metodą plastyczną – idealne jako prezent dla wychowawcy w przedszkolu,
 • ciasteczka lub torcik upieczony przez klasę (oczywiście, z małą pomocą rodziców!).
Prezent na Dzień Nauczyciela wręczany przez ucznia, czyli upominek na dzień nauczyciela, najlepsze pomysły i inspiracje
Jaki prezent na Dzień Nauczyciela? Oto 5 sprawdzonych upominków

4. Literatura – drobiazg, który zawsze cieszy!

Rzecz jasna, książki będą doskonałym prezentem dla każdego nauczyciela! Warto poszukać literatury z dziedziny, w jakiej specjalizuje się dany nauczyciel. Jeżeli uczy historii, może być to ciekawa pozycja związana z historią, np. jakiegoś starożytnego miasta. Nauczycielowi plastyki spodoba się przegląd najciekawszych dzieł współczesnych bądź malowideł danego wieku. Zaś nauczycielka geografii z całą pewnością upodoba sobie atlas świata.

Oczywiście, nie warto zamykać się wyłącznie na literaturę powiązaną z profesją nauczyciela! Można bowiem zakupić dla wychowawcy książkę, która będzie związana z pedagogiką, socjologią bądź w ogóle nie będzie nawiązywać wyłącznie do… pracy w szkole. Przecież nowoczesna powieść albo książka, która jest obecnie na topie, również będzie dobrym prezentem dla każdego nauczyciela!

5. Prezenty, które nauczyciele lubią dostawać

Jeżeli chcesz sprawić przyjemność nauczycielce, warto będzie kupić dla niej kwiaty – to prezent na dzień nauczyciela, jaki jest ponadczasowy. Nie ma znaczenia, czy zakupisz pojedynczą różę czy może udekorowany bukiet – ważne, żeby ofiarować je razem z… miłymi życzeniami. Możesz do kwiatka dołączyć liścik bądź laurkę spersonalizowaną dla nauczyciela – kiedy kwiaty zwiędną, laurka pozostanie na zdecydowanie dłuższy czas!

Uniwersalnym pomysłem jest również kawa bądź herbata wraz z dołączonym ładnym kubkiem – może być on również spersonalizowany. Elegancki zestaw kawy bądź herbaty z całą pewnością zaskoczy nauczyciela i przyda się podczas chłodnych dni – kiedy aromatyczna herbata ukoi zmysły (i nerwy!) podczas… sprawdzania kartkówek! Łyk ciepłego napoju przypomni nauczycielowi, że jego uczniowie bardzo go szanują i lubią – więc kto wie, może będzie nieco bardziej… łaskawy?

Można kupić dodatkowo jednokolorowy kubek, który następnie ozdobicie sami! Możecie też zaprojektować na niego nadruk, jaki zaskoczy nauczyciela czy też nauczycielkę – np. z klasowym zdjęciem. Tradycyjny kubek można zastąpić również kubkiem termicznym, który nauczyciel może nosić ze sobą do szkoły. Bardzo dużo firm poligraficznych zajmuje się grawerowaniem i nanoszeniem ciekawych nadruków na tego typu przedmioty – warto będzie więc powierzyć jednej z nich specjalny grawer dla ulubionego nauczyciela!

Jeszcze innym pomysłem będą ręcznie robione… słodkości! Który nauczyciel nie oprze się pralinkom bądź ręcznie wytworzonej czekoladzie z jadalnym złotem? Dzisiaj dostać można wiele tego typu niesamowitych słodyczy, dedykowanych również na ten specjalny Dzień. Możesz razem z kolegami i koleżankami z klasy zakupić np. pralinki w opakowaniu, które imituje… tablicę szkolną! To świetna pamiątka, a także doskonały pomysł na podziękowanie wychowawcy, która z całą pewnością mocno go wzruszy i… zaskoczy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny