Co kupić do nowego mieszkania?

Dla faceta

Zakup prezentu na obsiedliny zależy od tego, dla kogo go kupujemy. Jeżeli dobrze znamy tę osobę, to prawdopodobnie będzie nam łatwiej zdecydować co przynieść z takiej okazji. Istnieje jednak parę wskazówek, które mogą ułatwić wybór, nawet jeżeli nie jesteśmy najbliższymi przyjaciółmi ani rodziną.

Czy rzeczywiście samotny mężczyzna, który wprowadza się do nowego mieszkania, potrzebuje innych rzeczy niż małżeństwo? Czasami tak. Dlatego zaczniemy od porad co kupić do nowego mieszkania dla faceta.

Pierwsza zasada przy kupowaniu tego rodzaju prezentu to skonsultowanie go z głównym zainteresowanym. W tym przypadku nie warto trzymać podarunku w tajemnicy, o ile nie jesteśmy pewni, że mamy coś zupełnie wyjątkowego. Zanim cokolwiek kupisz, zapytaj osoby, która urządza obsiedliny, czy potrzebuje czegoś konkretnego. Jeżeli nie, to możesz się zacząć zastanawiać jaki prezent na nowy dom będzie najlepszy dla tej osoby.

Dla faceta z pewnością przydadzą się przedmioty, które ułatwią codzienne życie. Dla kawosza praktyczny będzie np. ekspres do kawy. Jeżeli nie możemy wydać zbyt dużo pieniędzy, to w zupełności wystarczy ekspres przelewowy lub francuski. Poza tym można kupić garnek do spaghetti, maszynkę do gotowania jajek lub do ryżu.

Inne prezenty, które mogą być szczególnie atrakcyjne dla faceta to markowe multinarzędzie typu szwajcarski scyzoryk albo klucz wielofunkcyjny.

Możemy też potraktować wizytę z przymrużeniem oka i przynieść coś zabawnego np. grę, zabawny gadżet lub deskę do krojenia ze śmiesznym rysunkiem i napisem.

Dla pary

Trochę inny zestaw prezentów trzeba wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy się do małżeństwa na nowe mieszkanie. Dla pary najlepiej wybrać coś, co będzie przydatne dla obojga, upiększy samo mieszkanie albo będzie odzwierciedlało ich zainteresowania. Tu też warto zacząć od pytania, czy czegoś nie potrzebują. Mogą to być przedmioty kuchenne, komplet pościeli, stojak na gazety czy nawet obrazek nadający salonowi wyjątkowy charakter.

Duże znaczenie ma status materialny takiego małżeństwa. Zamożnej parze można kupić coś symbolicznego, bo prawdopodobnie sami wiedzą lepiej, jak chcą urządzić dom. Osobom dopiero zaczynającym karierę zawodową warto sprezentować coś, co ułatwi im wspólny start. Tu też przyda się ekspres do kawy. Taki specjalnie dla dwóch osób będzie bardzo romantycznym akcentem. W przypadku młodego małżeństwa nie powinniśmy unikać kupna czegoś praktycznego np. zestawu garnków.

10 pomysłów na to, co kupić do nowego mieszkania

Powiedzieliśmy już ogólnie jakiego prezentu na nowy dom mogą oczekiwać single, a jakie będą najlepsze dla pary. Zbierzmy teraz najlepsze pomysły na prezent w jedną listę:

  1. Ekspres do kawy (przelewowy, francuski lub ciśnieniowy, jeżeli możemy sobie na to pozwolić) – prosta rzecz dla singla i dla pary, która pozwoli zaparzyć dobrej jakości czarny napój. Ekspres jest nie tylko doskonałym prezentem na parapetówkę, który można od razu wykorzystać. To jeden z tych przedmiotów, które uczynią codzienność nowego lokatora lub lokatorów przyjemniejszą.
  2. Gry planszowe – to może być coś prostego jak młynek, warcaby czy eurobiznes. Warto jednak poszukać ciekawych nowych gier tego typu. Niektóre są bardzo pomysłowe, świetnie zaprojektowane i dają dużo radości graczom w każdym wieku. Zamiast planszowej można kupić grę karcianą, bierki itp.
  3. Mini ogród lub bonsai – zieleń w mieszkaniu jest ważnym elementem, nadającym charakter lokalowi. Stanowi ozdobę, zimą przypomina o wiośnie, czasem pomaga też poprawić jakość powietrza. Ale co kupić zamiast zwykłego kwiatka w doniczce? Ciekawą alternatywą są ogrody w słoiku lub w szklanej misie. Można też przynieść bonsai. Oczywiście trzeba wiedzieć, czy osoby obdarowane lubią tego typu ozdoby i czy będą skłonne o nie potem dbać.
  4. Komplet eleganckich ręczników lub ściereczek do kuchni – to dobry prezent na nowe mieszkanie, zwłaszcza dla osób, które dopiero się urządzają. Dla pary można dobrać podwójny zestaw np. w dwóch kolorach lub z pasującymi do siebie wzorami.
  5. Zabawny gadżet – istnieją różne śmieszne gadżety. Można się rozejrzeć za jakimś praktycznym przedmiotem ze śmieszną aranżacją (np. fartuch kuchenny z zabawnym nadrukiem). Jeżeli nie wiecie co kupić do nowego mieszkania, możecie też wybrać coś zabawnego a zupełnie niepraktycznego np. grę towarzyską czy jeden z pomysłowych przedmiotów (zastrzyk gotówki w strzykawce, deska z ozdobnym, śmiesznym napisem itp.)
  6. Gra erotyczna dla pary – to dobry pomysł na prezent na nowe mieszkanie dla małżeństwa lub pary, która zaczyna wspólne życie. Warto pamiętać, że tego typu prezenty powinny pochodzić raczej od bliższych znajomych niż od obcych. Inaczej mogą być odczytane jako zbyt nachalna ingerencja w intymne życie obdarowanych.
  7. Kieliszki i alkohol – Co kupić na parapetówkę? Coś, co można od razu wykorzystać. Dobry alkohol np. markowe wino, plus zestaw kieliszków na pewno ucieszą nie tylko domowników, ale i gości. Dodatkowo kieliszki są dobrym prezentem na nowy dom.
  8. Dobra, ciekawa książka kucharska – To może być tradycyjna „Kuchnia polska” albo jakiś bardziej egzotyczny zestaw przepisów. Dobrą alternatywą dla singla i dla pary będzie też zestaw przepisów na nalewki czy zdrowe zielone koktajle. Książka kucharska jest niezwykle praktycznym prezentem i na pewno będzie służyć obdarowanym przez długie lata.
  9. Zestaw barmański – to jeden z tych prezentów na parapetówkę, które mogą posłużyć już podczas obsiedlin. Poza tym przyda się nie raz, szczególnie jeżeli obdarowani są ludźmi chętnie urządzającymi imprezy.
  10. Prezent wykonany własnoręcznie – Nie wiesz co kupić? Zrób to sam. Najlepiej, jeżeli taki prezent podarujemy osobom, które choć trochę lepiej znamy. Nawet nie będąc wielkim artystą, możesz samodzielnie przygotować łapacz snów, prosty obrazek malowany akrylami czy ręcznie malowane kubki dla niego i dla niej. Amatorzy i amatorki szydełkowania na pewno nie będą mieć problemu ze stworzeniem prezentu DIY. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z polecanymi prezentami na parapetówkę.
Para w nowym mieszkaniu, para jest szczęśliwa w nowym mieszkaniu, jaki prezent do domu kupić parze lub małżeństwu
Co kupić mężczyźnie do nowego mieszkania, a co kupić kobiecie do nowego mieszkania

Jaki prezent na nowe mieszkanie może być nietaktowny?

Wiemy co kupić do nowego mieszkania. Czasami jednak ważniejsze jest, żeby wiedzieć, czego nie kupować. Noże, zegary i świece są według przesądów nietaktownymi prezentami. Sugerują, że mamy złe zamiary albo wróżymy bliską śmierć obdarowanym. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie podejście mają osoby, które zapraszają nas na parapetówkę. Jeżeli jednak nie mamy pewności, to unikajmy tych konkretnych prezentów.

Nie powinno się też dawać żywej gotówki, o ile taka osoba wyraźnie o to nie poprosi. Jeżeli wiemy, że nie ma pieniędzy, to lepiej opłacić jej jakąś usługę lub umówić się na zakup konkretnych rzeczy (mebli, pościeli czy farb do ścian).

Prezent na nowe mieszkanie powinien być dopasowany do potrzeb i charakteru osób obdarowywanych. Nie musi być bardzo osobisty, jeżeli nie są to nasi bliscy przyjaciele. Warto jednak dowiedzieć się co może być szczególnie atrakcyjne dla konkretnej osoby czy dla pary.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny