Stół do salonu

  1. Stół do salonu - duży czy mały?
  2. Jakie materiały warto wybierać?
  3. Jak dobrać stół do reszty wystroju?

Stół do salonu - duży czy mały?

Rozmiar stołu zależeć będzie od tego, czy traktujemy go jako część jadalną salonu, czy mamy oddzielne pomieszczenie do spożywania posiłków. W pierwszym przypadku dobrze jest zdecydować się na większy stół, co najmniej na cztery-sześć osób, dzięki czemu będziemy mieć dużo miejsca na spokojne zjedzenie obiadu czy posadzenie gości, którzy zdecydują się nas odwiedzić. Jeżeli jednak dysponujemy osobną jadalnią, możemy stół do salonu potraktować w charakterze miejsca na kawę, przez co nie musi być on duży. Możemy za to zdecydować się na nowoczesne stoły, które urzekają swoim designem i potraktować ten mebel jako swoisty wyróżnik w całej aranżacji pomieszczenia.

Jakie materiały warto wybierać?

Jeżeli mamy taką możliwość, dobrze jest zdecydować się na stół z naturalnego drewna. Jest to droższa opcja, jednak wytrzyma przez lata. Podobnie sytuacja ma się z meblami ze stali i szkła - są to tworzywa na tyle mocne, że nie będziemy musieli martwić się o wymianę przez długi czas. Poza naturalnymi materiałami dobrym wyborem jest także płyta laminowana, którą cechuje szczególna wytrzymałość, a także odporność na zabrudzenia i łatwe czyszczenie. Stoły do salonu w ofercie Meblini są wykonywane z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że niezależnie od wybranego modelu, będzie nam służył bez żadnego problemu.

Jak dobrać stół do reszty wystroju?

Aby stół dobrze się komponował, powinien wpasowywać się w resztę aranżacji naszego salonu lub ją przełamywać. Popularnym zabiegiem, często wykorzystywanym przy minimalistycznych wnętrzach, jest wybieranie jednego elementu pokoju w intensywnym kolorze, który ładnie kontrastuje z biało-szarą resztą. To, w jaki sposób wybierzemy nasz stół oczywiście zależy tylko od nas, dobrze jednak zastanowić się, jaki mebel będzie pasował najlepiej. Kanciaste meble dobrze sprawdzą się w minimalistycznym lub industrialnym wnętrzu, podczas gdy okrągłe i o bardziej naturalnych kształtach świetnie dopełnią salon urządzony w stylu skandynawskim lub prowansalskim.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny