Wybielacz do tkanin – który wybrać?

1. Dr. Beckmann – wybielacz nie tylko do tkanin białych!

Dr. Beckmann jest producentem popularnym na rynku już od bardzo dawna. W ofercie marki można znaleźć kilka różnego rodzaju wybielaczy, które poradzą sobie niemal z… każdą tkaniną! Nieważne, czy ubrudziłeś się winem, kawą czy kawałkiem rozpuszczonej czekolady. Ten domowy wybielacz przywróci kolor białym ubraniom, na których nie będzie dzięki niemu ani jednego śladu po plamie! Producent proponuje sześć wybielaczy, które wyróżniają się bardzo unikalną formułą, zwłaszcza do tkanin białych. A więc, są wybielaczo-odplamiacze, które działają na odbarwienia po:

 • tłuszczach i sosach (jak olej, ketchup lub masło),
 • owocach, warzywach i napojach (ale też np. winie, kawie, herbacie),
 • krwi i mleku (a także lodach i jajach),
 • długopisie, tuszu, flamastrach i kredkach,
 • śladach potu i dezodorancie (oraz rdzy),
 • kosmetykach i trawie.

Należy pamiętać, że plamy do wybielenia są różne, zatem patrząc na nie trzeba dobrać dany wybielacz do ubrań. Produkt firmy Dr. Beckmann nada się zarówno do tkanin, jakie się pierze w pralce, ale też ręcznie (np. do bielizny) – właśnie dlatego, produkt zyskał sobie tak pochlebne opinie . Również wybielanie firanek tym produktem nie będzie problemem! Sprawdź jednak przed użyciem, czy tkanina nie farbuje! A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat wybielania ubrań?

Cena za wybrany produkt do wybielania firmy Dr. Beckmann to ok. 12 zł / 50 ml.

2. Vanish Oxy Action – wybielacz do tkanin

To produkt, jaki skutecznie wybiela plamy i sprawia, że biały materiał staje się… jeszcze bielszy! Za jego pomocą usuniesz plamę już nawet po pierwszym praniu pamiętając, że najlepsze rezultaty uzyskać można stosując wybielacz na świeżą jeszcze plamę. Vanish Oxy Action poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami plam. A więc, mogą to być plamy małe, duże, uporczywe, a nawet tłuste ślady. Skład preparatu pozwala na zachowanie śnieżnej bieli tkanin. Należy jedynie pamiętać, aby wybielaczem nie ścierać plam z wełny, skóry bądź jedwabiu! W jaki sposób użyć produktu, namaczając ubranie?

 1. Dodaj ok. 100 ml produktu do 4 l wody (o temp. max. 40 st.C).
 2. Zostaw poplamione ciuchy do namoczenia na ok. 6 godzin.
 3. Upierz tak, jak zawsze i wypłucz.

Cena produktu to ok. 15 zł / 1 l.

Wybielacze chemiczne – który wybrać?

3. Ace – wybielacz „lemon”

ACE jest to kolejny produkt, który zyskał sobie pozytywne opinie zadowolonych użytkowników. Dzięki nim nawet wybielanie firanek nie będzie już więcej stanowiło problemu! Ten fantastyczny wybielacz tkanin usunie każdą uporczywą plamę, jaka staje na drodze. Produkt pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów i to już po… pierwszym jego użyciu! Dzięki niemu wybielisz zatem plamy po:

 • czerwonym winie,
 • kawie,
 • ciemnej herbacie,
 • trawie,
 • glinie,
 • błocie,
 • tłuszczu,
 • itp.

Wybielacz do tkanin w czasie użycia oraz polecany wybielacz do ubrań oraz wybielanie ubrań domowymi sposobami
Jaki wybielacz do tkanin wybrać? Oto 5 najlepszych wybielaczy

Innowacyjna formuła nie ma w składzie chloru, a więc usuwanie plam przebiega bezpiecznie i możesz to zrobić właściwie na… dowolnej tkaninie. Mało tego ACE nie dość, że ożywi kolory materiału, to otuli je cytrynową wonią! W porównaniu do dwóch wyżej wymienionych środków, ACE kosztuje ponad… połowę mniej! Warto więc się nad nim zastanowić i przetestować. Sprawdź także ten artykuł na temat wybielania firan.

Cena za produkt to ok. 6 zł / 1000 l.

4. Sonett – wybielacz tlenowy

Jest to produkt w pełni ekologiczny, jaki ulega całkowitej degradacji na aktywny tlen w procesie wybielania (ale też na wodę i sodę). Dzięki niemu można usunąć nawet największe zabrudzenia – również na odzieży… dziecięcej i niemowlęcej! Skład Sonett jest odpowiedni również dla alergików, więc ma bardzo powszechne zastosowanie, a co najważniejsze – nie uczula! Dzięki produktowi możesz:

 • wybielić poszarzałe albo pożółkłe materiały,
 • usunąć bardzo trudne zabrudzenia, np. po czerwonym winie czy kawie,
 • usunąć przebarwienia z tkanin,
 • usunąć plamy z tkanin zabarwionych trwale (a więc z bawełny, konopii czy lnu),
 • prać z nim brudne materiały w temperaturze powyżej 50 st.C!

Ten wybielacz do tkanin nie zawiera aktywatorów wybielających. Nie posiada również powszechnie stosowanych barwników syntetycznych, konserwantów, wybielaczy optycznych, środków zapachowych, nadboranu, fosforanów bądź środków, jakie pochodzą z martwych zwierząt. Sonett jest w pełni wegańskim produktem! Oczywiście, te wszystkie plusy przekładają się również na nieco wyższą cenę wybielacza.

Cena preparatu Sonett to ok. 27 zł / 900 g.

5. Soda oczyszczona jako wybielacz

Wybielanie ubrań sodą jest jedną z najbardziej popularnych metod na to, aby pozbyć się uporczywych plam (dobra jest np. do bielizny czy do… jeansów!). Wystarczy, że do każdego prania dodasz domowy wybielacz w postaci sody oczyszczonej (pół opakowania) – to pozwoli na ochronienie ciuchów przed poszarzeniem albo… wypłowieniem, np. od słońca. A może chcesz wykonać pranie ręczne? Wówczas możesz skorzystać z sody jako z… proszku do prania! Dzięki takiemu zastosowaniu, materiały z całą pewnością się rozjaśnią. Tkaniny już straciły swoją oryginalną barwę? Przygotuj więc pewną miksturę:

 1. Zmieszaj sodę oczyszczoną z 4 l wody.
 2. Zamocz w mieszance białe ciuchy (na kilka godzin).
 3. Wypierz, jak zawsze.

Soda oczyszczona jako wybielacz doskonale podziała również na… firanki. W tym celu:

 1. Wlej 2 l wody do garnka i dorzuć tam 2 plastry cytryny.
 2. Zagotuj całość i przelej do miski.
 3. Dodaj 2 łyżki stołowe sody oczyszczonej i… namaczaj.
 4. Nie wkładaj delikatnych materiałów do gorącej wody!

Wybielanie ubrań sodą to fantastyczny sposób na odzyskanie ich dawnego koloru. Pamiętaj jednak przy tym, aby nie sypać pod żadnym pozorem sody na materiał – musisz ją chociaż trochę rozcieńczyć, aby przypadkiem nie uszkodzić włókien danej tkaniny!

ikona podziel się Przekaż dalej