Jakie zalety niesie ze sobą trening w domu?

Wbrew powszechnie panującym opiniom, trening w domu także może być skuteczny. Co więcej, takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim jest to sposób na znaczną oszczędność funduszy. Karnety do siłowni kosztują średnio około 100 zł. Kiedy doliczymy jeszcze wydatki związane z dojazdem, kwota ta znacznie się zwiększa. Jednorazowa inwestycja niewielkiej kwoty w sprzęt do treningu domowego jest bardziej opłacalna długoterminowo. Kolejną zaletą jest oszczędność czasu - nie musimy marnować czasu na przejazd komunikacją miejską lub w związku z korkami na ulicach. Godna uwagi jest także elastyczność lokalizacyjna. Wyjazd do rodziny, na wakacje lub delegacja w tym przypadku nie jest żadnym ograniczeniem- wystarczy zabrać ze sobą niezbędne akcesoria.

Jakie akcesoria są niezbędne do treningu w domowych warunkach?

Ćwicząc w domu możemy ograniczyć się właściwie tylko do najważniejszych przyrządów. Kluczowe mogą okazać hantle gimnastyczne, które używane są do podstawowego sposobu treningu. Z powodzeniem możemy wykorzystać je do treningu siłowego, gdzie wykonuje się określone ruchy mające na celu uszkodzenie włókien mięśniowych - w ich miejsce wyrastają nowe, większe i silniejsze. Coraz większą popularnością cieszą się gumy do ćwiczeń. To właśnie dzięki nim podczas ruchu odczuwamy opór, w konsekwencji mięśnie pracują bardziej intensywnie. Istnieje wiele rodzajów tego typu akcesoriów - różnią się od siebie nie tylko aspektami wizualnymi, ale także poziomem oporu. Godne uwagi są maty do ćwiczeń, które w sposób szczególny wykorzystywane są do ćwiczeń fitness i jogi. Gwarantują one wysoki poziom komfortu, a twarda podłoga nie będzie już uciążliwa. Co ciekawe, na matach możemy ćwiczyć zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu, jeśli pogoda temu sprzyja. Bardziej ambitne osoby mogą wyposażyć się w piłki gimnastyczne, kettlebellsy, tubinigi i guma do ćwiczeń na Prosportowy. Efekty w wyniku systematycznego stosowania tych przyrządów nie są mniej zadawalające od tych, które potencjalnie moglibyśmy uzyskać na siłowni.

Ćwiczenia w domu - akcesoria
Jakie akcesoria wybrać do ćwiczeń w domu?

O czym powinniśmy pamiętać przed rozpoczęciem domowego treningu?

O ile przyrządy i akcesoria sportowe mają ogromne znaczenie, to w praktyce mogą okazać się niewystarczające. Warto wyposażyć się również w wygodne buty i strój treningowy. Nie zapominajmy o mniej oczywistych kwestiach, jak chociażby butelka wody - odpowiednie nawadnianie to klucz do sukcesu. W parze z treningami powinna iść zróżnicowana, zbilansowana i zdrowa dieta. W pierwszej kolejności jedzmy więcej warzyw i owoców. Konsekwentne trzymanie się określonej diety jest problematyczne, w konsekwencji godne uwagi są lunchboxy i pojemniki na jedzenie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej