Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki?

Kosmetyki przeznaczone dla bardzo małych dzieci muszą być przede wszystkim dobrze dopasowane do ich wieku. Przed 3 rokiem życia skóra człowieka się rozwija i dopiero po upływie tego czasu można powiedzieć, że jest w pełni wykształcona. Dlatego też stosowane wcześniej mydełka i kremy muszą być przystosowane do potrzeb maleńkich dzieci. Do pielęgnacji skóry małych dzieci należy używać przede wszystkim produktów o właściwościach nawilżających i natłuszczających, ponieważ ma ona naturalną skłonność do podrażnień oraz przesuszeń.

To bardzo ważne, aby kosmetyki przeznaczone dla dzieci zawierały jak najwięcej naturalnych składników, żeby w żaden sposób nie podrażniały delikatnej skóry malucha. Dodatkowo na pewno warto pamiętać o tym, aby stosować produkty jednej firmy, najlepiej pochodzące z jednej serii o podobnym składzie, co bez wątpienia poprawi jakość stosowanej pielęgnacji.

Jakie kosmetyki kupić do pielęgnacji małego dziecka?

Istnieje na pewno kilka podstawowych produktów, które trzeba kupić z myślą o pielęgnacji skóry noworodka. Szczególnie narażony na podrażnienia jest obszar zlokalizowany na pupie niemowlaka, przede wszystkim ze względu na częstą styczność z pieluszką i fekaliami. Aby zapobiegać związanym z tym problemom, stworzono maść na odparzenia, która ma właściwości łagodzące i sprzyja regeneracji naskórka.

Oprócz tego trzeba zainwestować w jakiś kosmetyk do mycia ciała i włosów. W tym przypadku wybór dostępnych opcji jest szeroki. W sprzedaży znajdują się różnego rodzaju mydła i płyny, które delikatnie czyszczą skórę, ale również emolienty, które mają dodatkowo właściwości natłuszczające.

Warto rozważyć opcję zakupu delikatnego balsamu do ciała po kąpieli, a także kremu ochronnego do twarzy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku skóry bardzo małych dzieci nie powinny być stosowane chemiczne filtry przeciwsłoneczne, ponieważ nie jest ona na to jeszcze przygotowana i znajduje się dopiero w fazie rozwoju.

Kolejnym produktem, w który warto się wyposażyć, są nawilżane chusteczki. Można ich używać właściwie w każdych warunkach, nie tylko domowych. Przydadzą się podczas spacerów i podróży. Pozwalają one na dokładne oczyszczenie, nawilżanie i regenerację naskórka.

Bez wątpienia przyda się też oliwka, którą można się ratować w sytuacji, gdy skóra dziecka jest wyjątkowo sucha oraz sól fizjologiczna, przydatna przy przemywaniu oczu niemowlęcia za pomocą jałowych gazików.

Kosmetyki dla noworodka znajdziesz na: https://ziaja.com/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny