Profesjonalne kosmetyki do cery trądzikowej BasicLab

Bądźmy szczerzy: cera trądzikowa nie jest łatwa w codziennej pielęgnacji. Zmiany trądzikowe najczęściej mają skomplikowane podłoże, w którym problem nieprawidłowej produkcji sebum przeplata się z niewłaściwym złuszczaniem naskórka i zaburzeniem flory bakteryjnej. Złożona geneza trądziku wymaga eksperckiego podejścia i takie właśnie dostarcza marka BasicLab.

Kosmetyki do cery trądzikowej BasicLab wyróżnia bardzo precyzyjne podejście do cery trądzikowej. Formuły są ukierunkowane nie tylko na doraźną redukcję zmian, ale długoterminowe efekty, które zapobiegają powstawaniu nowych niedoskonałości.

Dlaczego warto stosować kosmetyki do cery trądzikowej BasicLab?

Jest kilka solidnych argumentów, które przemawiają za tym, żeby w pielęgnacji cery trądzikowej stosować właśnie kosmetyki BasicLab:

  • dermatologiczne formuły – uściślając: marka BasicLab produkuje dermokosmetyki, a nie zwykłe kosmetyki. Co to oznacza? Wszystkie produkty są badane dermatologicznie na skórze wrażliwej. Każdy kosmetyk do skóry trądzikowej BasicLab był sprawdzany w specjalnych testach dermatologicznych.
  • innowacyjne składniki aktywne – BasicLab zdecydowanie nie podąża za popularnymi trendami w branży, lecz te trendy wyznacza. W swoich kosmetykach do cery trądzikowej stosuje m.in. prebiotyki, które działają na częstą przyczynę zmian trądzikowych, czyli zaburzenia mikrobiomu bakteryjnego. W formułach można odnaleźć także innowacyjny kompleks komórek nori, który ogranicza komunikację bakterii Cutibacterium Acnes powodujących zmiany trądzikowe.
  • kompleksowe formuły – jeśli w składzie produktu znajduje się składnik, który ma silne działanie złuszczające, to wiedz, że na pewno obok niego są także silne substancje nawilżające. Marka bardzo dużą uwagę przywiązuje do znaczenia bariery hydrolipidowej, która jest niezbędna dla zdrowego wyglądu skóry. Właśnie dlatego zawsze w formulacjach stosuje substancje aktywne, które łagodzą potencjalne skutki uboczne składników stymulujących.

Jak stosować kosmetyki do skóry trądzikowej BasicLab?

Marka BasicLab ma sporą ofertą kosmetyków do cery trądzikowej, która pozwala na stworzenie kompleksowej (i skutecznej!) pielęgnacji.

Normalizujący żel do mycia twarzy

Oczyszczanie to podstawa każdej pielęgnacji. W gamie przeciwtrądzikowej znajdziesz trzy produkty, które pomogą Ci usunąć zanieczyszczenia i makijaż: normalizujący płyn micelarny, normalizującą piankę i normalizujący żel do mycia twarzy BasicLab. Dlaczego dwa? Gdyż marka promuje dwuetapową pielęgnację, która umożliwia jeszcze dokładniejsze oczyszczenie skóry.

Wszystkie 3 produkty mają w składzie kompleks prebiotyków, który przywraca równowagę mikrobiomu oraz substancje, które skutecznie normalizują sebum i wyciszają zmiany trądzikowe.

Tonik do twarzy

Tonik do twarzy BasicLab to produkt, który może być stosowany dwojako – jako produkt używany po oczyszczaniu lub preparat do równoważenia pH w ciągu dnia. W pierwszym przypadku pozwala lepiej przygotować skórę do przyjęcia składników aktywnych, a w drugim obniża pH cery trądzikowej, co sprzyja prawidłowej równowadze bakteryjnej i zmniejsza skłonność do powstawania zmian mikrozapalnych.

Serum zmniejszające niedoskonałości

Produkt uwielbiany przez klientki marki,  który skutecznie zmniejsza ilość wydzielanego sebum, zwęża pory i wzmacnia odporność skóry na czynniki zewnętrzne.

Kremy przeciwtrądzikowe

Marka BasicLab ma w swojej ofercie dwa kremy do skóry trądzikowej, które różnią się sposobem działania. Emulsja normalizująca z ekstraktem noni ogranicza ilość zmian trądzikowych poprzez regulację wydzielanego sebum oraz utrudnianie komunikacji patogennym bakteriom, a Prebiotykowy krem wpływa na równowagę mikrobiomu, który odpowiada za kondycję skóry. Oba jednak skutecznie redukują zaczerwienienia i zapobiegają powstawaniu nowych wyprysków.

Jak używać kosmetyków do cery trądzikowej BasicLab?

Właściwe stosowanie kosmetyków do cery trądzikowej BasicLab jest kluczowe dla zwiększenia ich skuteczności. Oto kilka wskazówek, jak poprawnie stosować te produkty:

  • Zawsze zaczynaj od oczyszczenia skóry. To pomoże usunąć zanieczyszczenia, które mogą zatykać pory i osłabiać działanie produktów nałożonych w dalszych etapach pielęgnacji.
  • Stosuj produkty zgodnie z instrukcjami. Niektóre kosmetyki do cery trądzikowej BasicLab są przeznaczone do codziennego stosowania, podczas gdy inne powinny być stosowane tylko raz na jakiś czas.
  • Podaruj skórze czas na przystosowanie się do nowych produktów. Może to potrwać kilka tygodni, zanim zauważysz znaczącą poprawę.

Podsumowanie

Trądzik może stanowić pielęgnacyjne wyzwanie, ale dzięki odpowiednim ale dzięki odpowiednim kosmetykom możesz znacząco poprawić stan skóry. Tak właśnie działają kosmetyki do cery trądzikowej BasicLab. Innowacyjne składniki aktywne i starannie opracowane formuły pozwalają na osiągnięcie zaskakująco dobrych efektów w domowej pielęgnacji.

ikona podziel się Przekaż dalej