Jakie powinno mieć wymiary łóżko do małej sypialni?

Gdy wybierasz łóżko do sypialni o niewielkich rozmiarach, najważniejsze powinny być dla Ciebie jego odpowiednie wymiary. Im mniej miejsca zajmie ten mebel, tym zyskasz więcej przestrzeni do codziennego przemieszczania się. Jednak są pewne wyjątki. Jeżeli jedna z osób ma silne tendencje do wiercenia się czy nagłego budzenia, warto kupić odrobinę większe łóżko oraz materac. Być może uratuje to możliwość swobodnego wypoczynku dla obu osób.

Jeżeli chodzi o ustawienie łóżka sypialnianego w pomieszczeniu o zaledwie kilku metrach kwadratowych, warto starać się uzyskać dostęp do mebla z obu stron. To da większy komfort osobom korzystającym z niego na co dzień. Gdy nie ma takiej możliwości, niezbędne będzie przesunięcie łóżka do jednej ze ścian.

Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?
Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?

Rozwiązaniem dla małych sypialni są meble do spania o wymiarach 140x200 centymetrów czy 160x200 centymetrów. Postawienie większego łóżka może skutkować całkowitym brakiem wygody i uczucia przytłoczenia w sypialni. Ciekawe modele tanich łóżek do sypialni oferuje Interbeds. Znajdziesz tam te meble sypialniane także w niedużych rozmiarach, które pasują do małej sypialni.

Zainwestuj w stelaż dający optyczne wrażenie lekkości

Dobre, nowoczesne łóżka do sypialni charakteryzują się paroma istotnymi cechami. W przypadku posiadania małego pokoju, ważne jest to, aby nie przytłoczyć go optycznie. Jeżeli łóżko nie jest lekkie, niech przynajmniej nie wygląda na solidne i ciężkie. Natomiast stelaż nigdy nie powinien wystawać widocznie poza obręb materaca. To dobrze, gdy materiał, z którego wykonano łóżko, jest raczej cienki. To da optyczne wrażenie lekkości konstrukcji tego mebla.

W bardzo małej sypialni doskonale sprawdzi się typ stelaża bez przedniej barierki lub całkowicie bezramkowego. Powinieneś bardzo unikać solidnych cokołów. Zamiast tego zdecyduj się na klasyczne nóżki. Wyjątek stanowi łóżko z pojemnikiem na pościel czy różnymi szufladami.

Dobrze również zrobisz, gdy przyjrzysz się uważnie zagłówkowi tego mebla sypialnego. W małej sypialni unikaj tapicerowanej czy wygiętej górnej części łóżka. To zajmie zbędne miejsce i da wrażenie solidności tego mebla. Jeżeli rzadko odpoczywasz w łóżku w ciągu dnia w półleżącej pozycji, możesz zdecydować się na takie, które nie posiada zagłówka. Wtedy koniecznie zabezpiecz ścianę przed zabrudzeniem cieńszymi panelami ściennymi. Zwykle są one niedrogie i łatwe w montażu.

Postaw na jasne, proste wzory i kolory

Łóżko w małej sypialni powinno mieć również odpowiedni, lekki design. W niewielkim pomieszczeniu zwykle najlepiej sprawdzają się białe meble lub te, które wykonano z drewna sosnowego. Postaw również na minimalizm lub styl skandynawski. Wtedy nie będziesz ryzykował, że przytłoczysz swoją sypialnię różnymi zdobieniami czy dodatkami. W podobny sposób warto dobrać akcesoria i inne meble, takie jak lampki czy szafki nocne.

Małe pomieszczenie do spania to zazwyczaj duże wyzwanie dla osoby, która je urządza. Łóżko do sypialni musi być przede wszystkim małe i jasne. Jeżeli zastosujesz się do naszych rad, które zawarliśmy w tym artykule, będziesz miał zdecydowanie większą szansę na urządzenie estetycznej i funkcjonalnej niewielkiej sypialni. I takiej przestrzeni do spania Ci gorąco życzymy!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny