Wnętrza skandynawskie

Główne cechy stylu skandynawskiego

Aranżacje w stylu skandynawskim wyróżniają się przede wszystkim prostotą oraz zastosowaniem jasnych barw i naturalnych surowców. Wnętrza te często posiadają duże albo przynajmniej niczym nieosłonięte okna, aby do pomieszczeń mogło przedostać się więcej światła. Ponadto ściany są często białe lub pomalowane na jasne odcienie szarości czy beżu. Gdzieniegdzie można spotkać także kolory pastelowe, a co odważniejsi zestawiają je z surowością cegieł czy drewna. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością takich elementów. Kawałek ściany z kamienia, betonu czy cegły stanowi ciekawy akcent, kontrastujący z bielą pokoju. Pozwalając sobie jednak na zbyt dużą ilość takich materiałów, możesz stworzyć na przykład wnętrze industrialne. Pamiętaj więc o tym, aby w Twoim pomieszczeniu znalazły się również ciepłe dodatki, które dodadzą mu przytulności.

Skandynawskie wnętrza słyną z tego, że są bardzo praktyczne. Większość rzeczy, które się w nich znajdują, czemuś służy. Nawet dodatki nie są tylko zbieraczami kurzu. Na przykład ciepłym pledem z naturalnej wełny, możesz się okryć w chłodny dzień, uroczą świeczką stworzysz nastrój w romantyczne wieczory, a w wiklinowym koszu przechowasz ulubione książki, gazety i inne „przydasie”.

Meble i dodatki z naturalnych materiałów

Odpowiednio dobrane meble i dodatki to duża część tego, co składa się na styl pomieszczenia. Poświęć więc trochę czasu na ich dobór. Pamiętaj, że w Twoim wnętrzu nie ma miejsca na przypadkowość, a wstawione do pokoju elementy powinny być funkcjonalne. Jeżeli zastanawiasz się, skąd wziąć designerskie meble, outlet jednego z producentów mebli skandynawskich może być dla Ciebie prawdziwym wybawieniem. Najlepiej najpierw stwórz ogólną wizję pomieszczenia, a później poszukaj do niej odpowiednich produktów.

Jeśli urządzasz sypialnię, możesz postawić na łóżko z palet albo prostą kanapę. Do tego dodaj na przykład ciekawe fotele z metalowymi elementami i nietypowe oświetlenie. W salonie szczególnie uważaj, aby nie przedobrzyć z ilością rzeczy. Zadbaj o drewniany stół i siedzenia o oryginalnych kształtach. Szafki natomiast możesz kupić w odcieniach bieli czy ecru.

Odrobina wyobraźni, aby zapobiec nudzie

Chyba największym niebezpieczeństwem podczas urządzania pomieszczeń w stylu skandynawskim jest nuda. Mimo że stworzenie aranżacji tego typu nie wydaje się szczególnie trudne, to jednak trzeba uważać, aby przełamać typową dla Skandynawii prostotę wyjątkowymi dodatkami czy charakterystycznym meblem. Postaw na umiarkowane kontrasty, dodaj coś bardziej kolorowego. Jeśli chcesz kupić designerskie meble, outlet (zobacz na https://customform.co/) na pewno znajduje się w Twojej okolicy albo możesz poszukać wyjątkowych produktów w Internecie. Wpuść do swoich wnętrz trochę fantazji, a wtedy surowe, naturalne materiały będą miały odpowiednią oprawę.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny