Zadaszenie tarasu

Niestety, kapryśna pogoda w naszym kraju nierzadko odbiera nam radość z chwil relaksu. Tymczasem, niem musi tak być. Odpowiednie zadaszenie tarasu skutecznie ochroni nas zarówno przed palącym słońcem, jak i deszczem. Jaki rodzaj pokrycia warto jednak wybrać. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

zadaszenie przestrzeni wypoczynkowej parasolem
Fot. zadaszenie przestrzeni wypoczynkowej parasolem

Parasole - tymczasowe rozwiązanie

Wiele osób, które poszukują idealnego zadaszenia tarasu decyduje się na zakup parasola. Nie jest to jednak decyzja, z której mamy szansę być w stu procentach zadowoleni. Niestety parasol to rozwiązanie, które nie jest w stanie przetrzymać silniejszego wiatru czy opadów gradu. Do tego najczęściej nie jest w stanie osłonić większych tarasów. Jeśli zależy ci na tym, by twój daszek nad tarasem sprawdzał się przez długi czas - lepiej wybrać inne rozwiązania.

Zadaszenie drewniane
Fot. zadaszenie drewniano-strzechowe

Dach z drewna

Drewno to jeden z ponadczasowych materiałów o szerokim zastosowaniu. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób decyduje się na wykonanie dachu właśnie z tego materiału. Drewno jest nie tylko materiałem naturalnym, ale również prezentującym się naturalnie. Co więcej, możemy wybierać spośród wielu rodzajów drewna, dzięki czemu każda osoba, która zdecyduje się na wykorzystanie tego materiału może dopasować wygląd dachu do swoich potrzeb i upodobań. Warto jednak mieć swiadomość, że drewno nie jest materiałem odporny m na działanie czynników atmosferycznych, dlatego niezbędna jest impregnacja tego surowca oraz pamiętanie o jej odświeżeniu.

Zadaszenie altany gontem
Fot. dach pokryty gontem

Gonty i dachówki

Kolejnym rozwiązaniem, z którego często korzystają osoby pragnące mieć zadaszony dach jest korzystanie z materiałów, które doskonale znamy z wykonywania pokryć dachowych. Wśród nich wymienić możemy między innymi gonty i dachówki. Tego rodzaju materiały doskonale chronią przed opadami atmosferycznymi, są również bardzo trwałe. Decydując się na ten krok warto jednakże zadbać o to, by pokrycie dachowe tarasu było wykonane z tego samego materiału co dach budynku. Dzięki temu całość będzie wyglądała spójnie i elegancko.

Zadaszenie altany
Fot. zadaszenie poliwęglanowe

Poliwęglan - hit ostatnich lat

Decydując się na zadaszenie tarasu mamy nadzieję, że wybrane przez nas rozwiązanie posłuży nam przez wiele lat. Wśród dostępnych na rynku materiałów istnieje ten, który może nam to zagwarantować. Mowa o poliwęglanie - tworzywie, które stało się prawdziwym hitem. Nie ma w tym nic dziwnego - to lekki, wytrzymały materiał, który doskonale sprawdza się w tworzeniu nowoczesnych realizacji. Poliwęglan jest odporny na działanie słońca, deszczu oraz niskich temperatur. Słowem, to rozwiązanie, dzięki któremu możemy stworzyć solidny dach na lata.

Podsumowując, taras może być zadaszony na wiele różnych sposobów. Materiałów, które możemy wykorzystać jest bowiem naprawdę sporo. Ważne aby dokładnie sprawdzić właściwości poszczególnych. Dzięki temu unikniemy rozczarowań a wybrany przez nas rodzaj zadaszenia posłuży nam przez wiele lat.
Zdjęcia udostępnione dzięki Ogrodosfera.pl.

Poniżej film ukazujący aluminiowo-poliwęglowe zadaszenie tarasu Sierra Palram:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny