Te modele warto spakować w podróż! Zestawienie bezprzewodowych słuchawek

Nauszne czy douszne? Które lepsze do samolotu?

Słuchawki bezprzewodowe to urządzenie, które cenione jest przez miłośników muzyki na całym świecie. Zaprojektowane zostały po to, aby móc wygodnie z nich korzystać, nie martwiąc się splątanymi kablami. Bezprzewodowy sprzęt warto zabrać na przykład na pokład samolotu. W słuchawkach tego typu można podczas lotu komfortowo spać, a także słuchać audiobooków i oglądać filmy. Nie trzeba też przejmować się, że nagle telefon czy tablet wysunie nam się z ręki, a kabel odczepi z urządzenia. Inteligentne słuchawki łączą się z wybranymi odtwarzaczami muzyki przez Bluetooth, umożliwiając bezprzewodowe słuchanie ulubionych piosenek.

Słuchawki tego typu w niczym nie ustępują klasycznym modelom na kablu. Jeśli chodzi o jakość sygnału audio, jest ona naprawdę bardzo efektywna. W niewielkich urządzeniach producenci umieścili specjalne elementy odpowiedzialne za przetwarzanie wszelkich brzmień, więc doznania słuchowe będą naprawdę fantastyczne. Zanim jednak kupisz słuchawki, koniecznie określ swój budżet. Na tej podstawie możesz rozejrzeć się za interesującym modelem. Warto dodać, że na rynku dostępne są dwa rodzaje słuchawek bezprzewodowych:

  • Douszne – są niewielkie, więc można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. Bez problemu schowasz je np. do zapinanej kieszeni spodni, dzięki czemu wygodnie będzie można użytkować słuchawek w samolocie. W przypadku modelów dousznych należy pamiętać, że urządzenia zakłada się na kilka sposobów, w zależności od ich konstrukcji. Jedne trzymają się na małżowinie usznej, a drugie wkładane są bezpośrednio do kanału słuchowego (to tzw. słuchawki dokanałowe). Wybór jest oczywiście kwestią osobistą. Trzeba jednak podkreślić, że wersja dokanałowa będzie znacznie lepsza do samolotu, gdyż skuteczniej wygłusza dźwięki otoczenia.
  • Nauszne – są nieco mniej mobilne od dousznych, ponieważ są od nich zwyczajnie większe. Wiele osób jest jednak zdania, że pracują znacznie lepiej. Prawa i lewa membrana jest obszerna, co pozwala uzyskać bogatszy tonacyjnie i czystszy dźwięk niż w dousznych. Taki rodzaj bezprzewodowych słuchawek również jest doskonały w podróż samolotem, ponieważ nie wymaga używania żadnych kabli. Ostateczna decyzja co do rodzaju urządzenia zależy jednak od indywidualnych preferencji. Jeśli wolisz, aby słuchawki były widoczne i designerskie, postaw na model nauszny. Gdy preferujesz dyskretne sprzęty, wybierz słuchawki douszne.

Intuicyjność obsługi i tłumienie hałasu

Aby móc wygodnie korzystać z bezprzewodowych słuchawek, powinny one zostać jak najlepiej skonstruowane. Muszą być w nich zainstalowane różne możliwości prostego sterowania. Do najważniejszych należy oczywiście zmiana utworów oraz ich pauzowanie, regulowanie poziomu głośności i odbieranie połączeń (gdy muzykę odtwarzasz przez smartfona). Upewnij się, że słuchawki mają wszystkie te opcje. Sterowanie powinno być wbudowane w interfejs na obudowie urządzenia (zwykle jest dotykowe) lub w pilocie. Panel musi być możliwie wyróżniony i precyzyjny, jeśli chcesz wygodnie korzystać ze słuchawek w samolocie. Oczywiście ciężko o wielkie oznaczenia przycisków, bo słuchawki bezprzewodowe to małe urządzenia. Powinny być one jednak wyraziste i oddzielone od siebie tak, aby można było bezwzrokowo je wciskać.

W samolocie każdy stara się stworzyć swoją własną strefę prywatności. Niestety, czasem jest to ciężkie do osiągnięcia, ponieważ hałas na pełnym pokładzie bywa naprawdę ogromny. Całe szczęście muzyka może w pewien sposób oddzielić od tłumu i stworzyć namiastkę prywatności. Aby jeszcze lepiej zadbać o swoje samopoczucie, szukaj bezprzewodowych słuchawek z jak najmocniejszym tłumieniem hałasu. Przecież nie chodzi o to, aby maksymalnie zwiększać głośność muzyki w celu odcięcia się od dźwięków otoczenia – to niezdrowe dla uszu. Lepiej zdecydować się na model słuchawek z ANC, czyli wytłumianiem odgłosów zewnętrznych. Takie urządzenie wykorzystuje mikrofony zewnętrzne, aby lepiej rozpoznać otoczenie i je wyciszyć. Słuchawki wygłuszające hałasy będą doskonałe nie tylko do samolotu, ale też podczas spacerów z psem, wykonywania obowiązków domowych, gotowania czy ćwiczeń na siłowni.

Na co zwrócić uwagę, kupując bezprzewodowe słuchawki do samolotu?

Zasięg działania i Bluetooth – to ważne!

Bardzo istotne jest, aby słuchawki do samolotu miały jak najlepszy zasięg działania. Fakt, na pokładzie wcale nie musisz się z nimi oddalać na więcej niż kilkadziesiąt metrów. Czy rzeczywiście jednak będziesz korzystać z urządzenia wyłącznie podczas podróży? Warto zaopatrzyć się w taki model inteligentnych słuchawek, który pozwoli na swobodne wykonywanie różnych czynności, mając je na uszach. Obszar działania powinien być jednym z najważniejszych parametrów urządzenia, na podstawie których powinno się wybrać odpowiednią parę. Duży zasięg jest konieczny do użytkowania sprzętu na co dzień w różnych sytuacjach. Właśnie dlatego należy rozejrzeć się za słuchawkami, które mają dobry zasięg.

Zwróć również uwagę na jakość łączności, a nie tylko sam zasięg działania. Upewnij się, że wymarzony model słuchawek nie ma problemów z łącznością. Warto w tym celu zapoznać się ze specyfikacją techniczną urządzenia, aby później nie zostać zaskoczonym, gdy słuchawki będą przerywać przesyłanie dźwięku. Niedopilnowanie parametrów technicznych może sprawić, iż urządzenie okaże się niewystarczające. Niektóre modele słuchawek potrafią gubić zasięg, nawet gdy jest się blisko odtwarzacza muzyki.

W tym miejscu należy także wspomnieć o Bluetooth, które występuje w różnych wersjach. Szukaj bezprzewodowych słuchawek obsługujących najnowszy rodzaj tego typu łączności. Nie zapomnij jednak, że urządzenie, które chcesz połączyć ze słuchawkami, musi mieć identyczne Bluetooth – inaczej może nie zadziałać. Najnowsza wersja łączności, czyli Bluetooth w wersji 5.0, pozwoli dłużej cieszyć się żywotnością baterii. Umożliwi więc jednocześnie wielogodzinne słuchanie muzyki. Starsza wersja Bluetooth (np. 3.0) zużywa większą ilość energii, więc czas działania słuchawek z taką łącznością na pewno będzie krótszy.

Długa podróż? Słuchawki muszą mieć duży akumulator

W najbardziej polecanych modelach słuchawek bezprzewodowych akumulator jest naprawdę solidny. Umożliwia on słuchanie ulubionej muzyki nawet przez 30 godzin bez przerwy! W standardowych urządzeniach dokanałowych jest to ok. 8 godzin pracy, a te słabsze modele działają na jednym ładowaniu przez ok. 4 godziny. Większość z dousznych słuchawek zamknięta jest w specjalnym etui, które jednocześnie jest ładowarką – to idealna opcja na podróże! Jaki model wybrać, patrząc na pojemność akumulatora i czas pracy na pojedynczym ładowaniu? To również kwestia indywidualna. Wszystko zależy od tego, jak długo zamierzasz z nich korzystać podczas podróży i jak daleko będziesz lecieć samolotem. Oczywiście to, ile słuchawki wytrzymają finalnie po ich naładowaniu do pełna, na pewno wpłynie też na ich cenę. Im będą dłużej przesyłać muzykę, tym więcej pieniędzy trzeba będzie na nie wydać.

Jeśli nie latasz samolotami bardzo daleko od Polski (loty od 1 do 3 godzin), wytrzymałość baterii może nie mieć aż tak istotnego znaczenia. Gdy jednak masz zamiar polecieć do Stanów Zjednoczonych albo do Azji, słuchawki powinny działać przynajmniej kilkanaście godzin na jednym ładowaniu. W dodatku, jeśli chcesz używać ich również poza pokładem samolotu, powinieneś szukać modelu o jak najlepszym akumulatorze. Co, jeśli sprzęt rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie? Krótki czas pracy i mała żywotność baterii okazuje się niepraktyczna i naprawdę frustrująca – zwłaszcza gdy jest się w kluczowym momencie nagrania lub filmu, a słuchawki nagle się rozładują. Lepiej więc dokładnie sprecyzować, kiedy i jak chcemy korzystać z gadżetu, a dopiero później dobrać odpowiedni model.

Wszystkie wymienione przez nas aspekty słuchawek bezprzewodowych powinny być decydujące, jeśli chodzi o wybór najlepszego modelu. Dobry model o zadowalających właściwościach można kupić od 100 do nawet 1000 złotych. Oczywiście, będąc w stanie przeznaczyć na urządzenie większe środki, będzie można znaleźć niekonwencjonalne i ulepszone propozycje od najbardziej cenionych producentów na rynku. Warto jednak zawsze porównywać stosunek ceny do jakości słuchawek, aby przypadkowo nie przepłacić za nie i później nie żałować zakupu.

ikona podziel się Przekaż dalej