Dieta redukcyjna to jedyny sposób na trwałe zrzucenie wagi. Jej mechanizm polega na dostarczaniu mniejszej podaży kalorii, przy zwiększonej aktywności fizycznej w celu usprawnienia procesów metabolicznych. Zwykle związana jest ze zmianą nawyków żywieniowych oraz większym wysiłkiem dla organizmu. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wprowadzenie suplementacji. O jakie produkty warto wzbogacić codzienny jadłospis?

Suplementy na redukcji

Na początku trzeba jasno zaznaczyć, że żaden suplement diety nie zrzuci wagi za Ciebie ani nie zastąpi zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety. Są to substancje, które mają działanie pomocnicze. Pozwalają łatwiej zmienić nawyki żywieniowe lub dostarczając odpowiednich składników odżywczych, wspierają naturalne procesy organizmu jak metabolizm czy budowa mięśni. Po jakie suplementy na redukcji od mybestpharm.com warto sięgnąć?

Naturalne spalacze tłuszczu

Celem diety redukcyjnej jest m.in. utrata tkanki tłuszczowej. Tłuszcz stanowi naturalne źródło energetyczne, dlatego nasz organizm niechętnie się go pozbywa. Będąc na diecie odchudzającej lub podczas ćwiczeń najpierw spalamy tłuszcz znajdujący się w krwi, następnie tkankę tłuszczową wisceralną, która pokrywa nasze narządy wewnętrzne, a dopiero na końcu spalana jest tkanka tłuszczowa podskórna, czyli ta, która decyduje o kształcie naszej sylwetki.

Naturalne spalacze tłuszczu stanowią wsparcie w procesie redukcji masy ciała i poprawy procesów metabolicznych. Wśród nich znajdują się produkty, zawierające takie składniki jak żeń szeń, pieprz cayenn, wyciąg z zielonej herbaty, ekstraty roślinne lub l-karnityna. Wszystkie wymienione powyżej składniki wpływają na ciepłotę ciała oaz zdolności wysiłkowe organizmu, co poprawia efektywniej spalać tkankę tłuszczową podskórną.

Odżywka białkowa

Również na diecie redukcyjnej ważne jest zaspokojenie dziennego zapotrzebowania na białko. Bywa jednak, że chcąc ograniczyć ilość kalorii, rezygnujemy z części z produktów, które są jego źródłem lub spożywamy je w niewystarczającej ilości. Wówczas warto sięgnąć po odżywkę białkową. Wspomaga ona proces redukcji oraz korzystnie wpływa na tkankę mięśniową. Odżywkę możesz zastosować po treningu, dodać do koktajlu lub innych posiłków.

Odżywki BCAA

Suplementacja aminokwasów rozgałęzionych BCAA (leucyna, izoleucyna, walina) pozwala opóźnić zmęczenie psychiczne i fizyczne. Ma także wpływ na regenerację mięśni i poprawę ich wydajności oraz szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. To dobry wybór w przypadku osób aktywnych, które chcą zwiększyć intensywność treningów.

Kompleks witamin

To suplement diety polecany osobom, które nie są w stanie zaspokoić dziennego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne z przyjmowanego pożywienia. Mniejsza ilość i kaloryczność posiłków oraz intensywne treningi mogą prowadzić do deficytu witamin, a w dalszej kolejności osłabienia organizmu. Warto więc okazać mu trochę troski!

ikona podziel się Przekaż dalej