Czy sztuczne kwiaty sprawdzą się jako dekoracja sali weselnej?

Sztuczne kwiaty wielu osobom kojarzą się z tandetą PRL. Współczesne sztuczne kwiaty są piękne wykonane, z dalszej odległości wyglądają jak prawdziwe. Dzięki temu mogą stać się idealnym sposobem na dekorację sali weselnej. W hurtowniach z akcesoriami florystycznymi jest ogromny wybór naturalnie wyglądających sztucznych kwiatów, liści, gałęzi oraz innych dodatków, które świetnie sprawdzą się w dekoracji sali weselnej. Sztuczne kwiaty nie muszą stać w wodzie, dzięki temu dekoracje sali weselnej można przygotować dużo szybciej, co powoduje, że wymarzoną dekorację może samodzielnie wykonać panna młoda. Sztuczne kwiaty zawsze elegancko prezentują się, dzięki temu nie ma wtedy obawy, że kwiaty omdleją i będą nieestetycznie wyglądać podczas przyjęcia weselnego. Po uroczystości weselnej dekoracje można sprzedać lub użyć, np. w domu.

Bukiety kwiatów na sali weselnej
Jakimi kwiatami udekorować salę weselną?

Sztuczne kwiaty dostępne są cały rok. Jest to super rozwiązanie, gdy panna młoda marzy o kwiatach, które naturalnie nie występują o określonej porze roku lub ich sprowadzenie wiąże się z większymi kosztami. Modnym pomysłem jest ścianka weselna wykonana ze sztucznych kwiatów.

Przed zakupem akcesoriów florystycznych w hurtowni (sprawdź na: www.bomm.pl), warto obejrzeć salę weselną i zobaczyć, w jakim stylu jest urządzona. Dzięki temu dużo łatwiej jest zaplanować własne dekoracje stworzone ze sztucznych kwiatów. Para młoda powinna pamiętać, że wszystkie dekoracje muszą być dobrane do wyglądu sali i stylu wesela, aby uzyskać estetyczną spójną całość.

Dekoracje kwiatowe na sali weselnej
Jakimi kwiatami udekorować salę weselną?

Czym kierować się wybierając sztuczne kwiaty do dekoracji?

Wybierając kwiaty do dekoracji sali weselnej, trzeba najpierw określić styl w jakim będzie urządzany ślub. Do wesela w modnym stylu boho pasują tylko naturalne bukiety kwiatów. Styl glamour świetnie podkreślą sztuczne storczyki, które wyglądają jak prawdziwe.

Oprócz motywu przewodniego dekoracji bardzo ważny jest również kolor. W tej samej barwie powinny być wykonane zaproszenia ślubne oraz dekoracje stołu weselnego. W kolorze przewodnim warto wybierać również sztuczne kwiaty. W tym sezonie bardzo modna jest biel, odcienie wina, niebieskiego i różu.

Kwiaty na wesele dekoracje.
Jakimi kwiatami udekorować salę weselną?

Wybierając sztuczne kwiaty do dekoracji sali, warto jeszcze wziąć pod uwagę:

  • gust Państwa Młodych,
  • wygląd i kolor sukni ślubnej,
  • miejsce wesela.

Sztuczne kwiaty na sali weselnej muszą współgrać z bukietem panny młodej, butonierką oraz ozdobnymi kwiatami we włosach panny młodej.

Gdzie umieścić dekoracje ze sztucznych kwiatów?

Kwiaty stanowią główną ozdobę sali weselnej, dlatego warto, aby na każdym stole znalazła się gustowna dekoracja ze sztucznych kwiatów. Dekoracje powinny być wykonane z tego samego rodzaju kwiatów, co bukiet panny młodej. Dzięki temu całość będzie spójna. Bardzo popularne w dekoracji sali weselnych są białe sztuczne storczyki, które nadają sali ekskluzywnego wyglądu.

Weselne dekoracje kwiatowe
Jakimi kwiatami udekorować salę weselną?

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej ze sztucznych kwiatów?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Cena dekoracji ze sztucznych kwiatów jest zależna od kilku czynników:

  • kto wykona dekorację,
  • jak „zdobne” będą dekoracje,
  • rodzaju kwiatów i roślin.

Za dekoracje sali weselnej ze sztucznych kwiatów można zapłacić nawet od tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego młoda para zawsze powinna ująć tę pozycję w budżecie weselnym.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej