Płytki szewronowe, które zachwycają swoim wyglądem

Jednymi z najchętniej wykorzystywanych płytek są specjalnie przygotowane płytki szewronowe, które idealnie sprawdzają się zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i w domach. Płytki te cechują się charakterystyczną budową, w której na uwagę zasługuje sobie ich ukośny kształt. Możemy je podzielić na lewe i prawe, a ich budowa sprawia, że są swoim lustrzanym odbiciem. Dzięki temu świetnie sprawdzają się do układania jodełki.

Płytki typu szewron nawiązują do klasycznych desek parkietowych, które tak często wykorzystywane były kiedyś w naszych domach. Zachwycają swoim klasycznym wyglądem i sprawiają, że każda posadzka wygląda dzięki nim bardzo elegancko. Zachwycają także pod względem możliwości ich ułożenia: zarówno pionowo i poziomo, jak również ukośnie. Każda z tych aranżacji prezentuje się bardzo estetycznie i dodaje pomieszczeniu unikatowego charakteru.

Płytki na podłogi i ściany

Płytki w jodełkę (sprawdź na: https://domus-sklep.pl/plytki) często kojarzą się nam z tradycyjnymi podłogami i utożsamiamy je z powierzchniami poziomymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby płytki znalazły się także na ścianie jako glazura. Niezależnie od tego, na jakie ich ułożenie się zdecydujemy, z całą pewnością będą doskonale spełniać swoją funkcję.

Płytki na podłogi i ściany mogą mieć przy tym nieco różny charakter, choć wiele ich typów nadaje się do układania na obu powierzchniach. Ich właściwości są jednak bezpośrednim wynikiem tego, na jaką powierzchnię są przeznaczone. Często bowiem na ściany możemy układać płytki o mniejszej odporności na ścieranie, które pomimo swojej delikatniejszej budowy, dobrze sprawdzą się na tej powierzchni. Z kolei na posadzki wybieramy przede wszystkim płytki o małej ścieralności, które są bardzo odporne na codzienne użytkowanie.

Płytki szewronowe imitujące naturalne deski

Jodełkę kojarzymy przede wszystkim z klasycznym parkietem, który jest wspaniałą ozdobą każdego klasycznego salonu. Prezentuje się bardzo estetycznie i należy do tych rodzajów podłóg, które nigdy nie wychodzą z mody. Naturalne drewno dodaje pomieszczeniu także przytulności i nieznacznie je ociepla.

Jeśli jednak decydujemy się na układanie posadzki z płytek ceramicznych, z pozoru może się wydawać, że nie mamy żadnych szans na osiągnięcie takich rezultatów. Ceramiczne kafelki nie wydają się ciepłe i przytulne.

Rozwiązaniem są jednak nowoczesne płytki imitujące drewno. Ich wygląd do złudzenia przypomina naturalne deski wraz z ich pięknym usłojeniem. Możemy zdecydować się przy tym na kafelki w różnych odcieniach, od zachwycającej bieli aż po ciemne odcienie szarości i Tobacco, które można znaleźć w kolekcji hiszpańskiej marki Realonda.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej