Opinie o poszczególnych środkach piorących

Kapsułki do prania kojarzą się zwykle z wygodą, ponieważ nie musimy martwić się o zachowanie odpowiedniej miary proszku czy płynu do prania. Jedna kapsułka to jedno pranie. Zwykle większość z nich wyposażona jest w specjalną skoncentrowaną formułę 3w1, dzięki której skutecznie piorą, nie niszczą i pozostawiają na ubraniach świeży zapach. Można znaleźć kapsułki zarówno do koloru, jak i do prania białego. W sprzedaży są także specjalne hipoalergiczne saszetki do prania. Dobre opinie posiadają kapsułki żelowe firmy Vizir. Popularne są także kapsułki Lenor, Woolite, Ariel czy Persil. Bardzo pozytywne opinie posiada produkt o wielokomorowej budowie kapsułek – Ariel Mountain spring 3w1.

Okazuje się jednak, że kapsułki mają też wielu przeciwników. Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim braku możliwości dozowania środka piorącego. Żelowy woreczek posiada bowiem z góry narzuconą ilość płynu do prania. Z tego względu saszetki do prania nie są praktyczne, np. podczas krótkiego programu prania. Ponadto zamoczone niechcący kapsułki rozpuszczają się w wodzie i nie nadają się już do ponownego użytku. A co z tabletkami piorącymi?

Ciekawym rozwiązaniem wśród środków piorących jest proszek w postaci tabletek do prania. W tym przypadku polecane są tabletki firmy Persil. Dostępne w sprzedaży są zarówno tabletki do kolorowych tkanin, jak i do prania białego. Wszyscy wiemy, że pranie koloru jest bardziej wymagającą czynnością. Trzeba wówczas uważać, by ubrania nie zafarbowały. Dlatego wybierając środek piorący, należy zastanowić się, co będzie bardziej spełniało nasze oczekiwania – proszek czy kapsułki do prania?

Kapsułki do prania kontra tabletki piorące

Jak stosować kapsułki do prania?

Zapewne wszyscy wiemy, jak używać kapsułek do prania. To przecież dziecinnie proste. Wystarczy tylko wrzucić żelową saszetkę do bębna pralki i nastawić pranie. Przy trudniejszych zabrudzeniach najlepiej jest zastosować np. kapsułki Ariel Mountain Spring 3w1. Saszetki składają się z trzech komór, w których zawarte zostały specjalne detergenty. Jeśli interesuje cię ten temat, przeczytaj także artykuł o praniu ręcznym.

Kapsułki do prania i tabletki do prania to nie jest drogie rozwiązanie. Ich stosowanie jest porównywalne do proszku do prania i innych środków tego typu.
Kapsułki do prania - ceny, opinie, skuteczność, jak używać

Te popularne saszetki do prania zawierają środek piorący, odplamiacz oraz płyn do płukania. Dzięki połączeniu wszystkich składników kapsułki radzą sobie z zabrudzeniami, plamami oraz pielęgnują nasze ubrania. Nie trzeba już używać kilku preparatów. Wystarczy zainwestować w kapsułki do prania. Jedna saszetka wystarcza na ok. pięciokilogramowy cykl prania. Także panowie szybko przyswoją, jak używać kapsułek do prania.

Saszetki żelowe dostosowane są do przedziału temperaturowego od 30 do nawet 90 stopni. Ponadto nie ma szans, by na ubraniach zostały po praniu jakiekolwiek zacieki (jak w przypadku proszku). Żelowa saszetka całkowicie rozpuszcza się w wodzie, nie pozostawiając w bębnie pralki żadnych resztek. Pranie koloru za pomocą kapsułek sprawi, że ubrania nie stracą na intensywności swojej barwy.

Tabletki piorące

Alternatywą kapsułek żelowych są tabletki piorące. To nic innego jak skoncentrowany proszek do prania w formie tabletki. Produkt działa zmiękczająco na wodę oraz przeciwdziała osadzaniu się kamienia w pralce. Co więcej, tabletki są aktywne już w temperaturze 20 stopni. Najpopularniejsze są tabletki piorące firmy Persil.

Tabletki dobrze radzą sobie z usuwaniem tłustych plam, a także z plamami z kawy, owoców, wina czy herbaty. Środek skutecznie zapobiega również farbowaniu tkanin. Wszystko dzięki specjalnej formule bioaktywnych składników oraz zwiększonej ilości enzymu proteazy. Tabletki  są aktywne w temperaturze od 20 do 60 stopni.

Jak stosować tabletki piorące? Dokładnie tak samo, jak w przypadku kapsułek żelowych. Wystarczy wrzucić do bębna jedną tabletkę i puścić odpowiedni program prania. Tego typu środek jest niezwykle prosty i wygodny w obsłudze. Wszelkie uwagi dotyczące stosowania tabletek, zwykle zamieszczone są na opakowaniu produktu.

Ceny środków piorących

Kapsułki do prania

Ceny kapsułek uzależnione są od ilości sztuk produktu znajdujących się w opakowaniu. I tak na przykład za żelowe saszetki do prania firmy Ariel 3w1 (28 szt.) zapłacimy w drogerii około 35 zł – 38 zł. Koszt kapsułek antyalergicznych, przeznaczonych do koloru oraz do prania białego, wynosi ok. 20 zł za 11 sztuk.

Na popularnych aukcjach internetowych ceny kapsułek żelowych np. firmy Vizir (36 szt.) oscylują w granicach ok. 35 zł. Można tam znaleźć także tanie saszetki niemieckiej firmy Purox (30 szt.), za które zapłacimy ok. 20 zł. Ta sama ilość kapsułek Persil duo caps kosztuje ok. 28 zł. Specjalnie dedykowane kapsułki do prania białego z Vizir to wydatek rzędu ok. 40 zł za 30 sztuk saszetek.

Jak stosować kapsułki do prania? Zawierają środek piorący, który świetnie radzi sobie ze wszystkim zabrudzeniami. Wystarczy wrzucić je do pralki, jedna saszetka wystarcza na całe pranie.
Kapsułki do prania - ceny, opinie, skuteczność, jak używać

Ceny tabletek do prania są nieco niższe. Za opakowanie 30 sztuk na popularnych aukcjach internetowych zapłacimy ok. 24 zł – 30 zł. W sprzedaży dostępne są również ekologiczne tabletki piorące o nazwie Ecozone. Jednak cena produktu jest wyższa, ponieważ za 32 sztuki tabletek należy zapłacić około 43 zł.

Kapsułki do parnia Ariel czy Persil Duo? Która firma lepsza?

Opinie o dwóch najpopularniejszych produktach okazują się być mocno zróżnicowane. Zarówno saszetki żelowe czy kapsułki do prania Ariel, jak i Persil Duo posiadają wiele zwolenniczek. Prawdę mówiąc, nie da się jednoznacznie stwierdzić, która z firm oferuje lepszy jakościowo środek piorący. Wszystko zależy od preferencji i oczekiwań konsumenta (do prania białego lub do koloru). Warto więc osobiście sprawdzić skuteczność obu produktów.

Cechą charakterystyczną kapsułek do prania Ariel jest specjalna formuła 3w1. Oznacza to, że saszetki wypełnione są środkiem piorącym, płynem do płukania oraz odplamiaczem. Natomiast kapsułki firmy Persil cechują się systemem duo caps, czyli dwukomorową budową (aktywator blasku i płynny enzym odplamiający). Biorąc więc pod uwagę kwestię ekonomiczną, wówczas odpowiedź na pytanie: Ariel czy Persil? jest oczywista. Lepszy skład mają saszetki żelowe Ariel.

Powyższa analiza żelowych kapsułek powinna rozwiać pojawiające się dosyć często wątpliwości, co wybrać: proszek czy kapsułki do prania. Wiedząc już, jak używać kapsułek do prania oraz z czego składają się saszetki do prania, łatwiej będzie nam się zdecydować na zakup tego środka piorącego. Do wyboru są zarówno saszetki do kolorowych tkanin, jak i do prania białego. Warto więc przetestować żelowe kapsułki lub tabletki piorące, by móc wyciągnąć wnioski z własnego doświadczenia. Przy wyborze można skorzystać z opinii innych.

ikona podziel się Przekaż dalej