Środki do zmywarek - co wybrać? Kostki do zmywarki czy proszek?

Mamy do wyboru takie środki do zmywarek, jak kostki do zmywarki i proszek. Zarówno kapsułki do zmywarki, jak i proszek pełnią rolę płynu do mycia naczyń. Przed myciem umieszcza się je w specjalnym zbiorniczku zmywarki.

Użytkownicy zastanawiają się jakie środki do zmywarek wybrać. Aby zdecydować się na kostki do zmywarki czy też proszek warto poznać ich wady i zalety. Zaletą proszku do zmywarek jest jego niższa cena. Jednak niektóre proszki mają w składzie fosforany, które są szkodliwe dla zdrowia. Proszki wybiera się raczej do mycia naczyń mocno zabrudzonych, zaschniętych i pełnych tłuszczu. Niestety proszki pozostawiają smugi na szkle. Kostki do zmywarki są droższe i mniej ekonomiczne, gdyż w przypadku programu szybkiego czy delikatnego kostka nie rozpuści się i jej reszta jest do wyrzucenia.

Warto pamiętać, aby nie wkładać do zmywarki więcej kostek niż jest to zalecane przez producenta, gdyż może to spowodować uszkodzenie zmywarki. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zmywarkach.

Tabletki do zmywarki - rodzaje

Na rynku dostępbe są kostki do zmywarki takich producentów, jak Fairy, Somat Gold, Finish. Ich ceny kształtują się w przedziale od 35 do 90 zł za opakowanie 100 kapsułek do zmywarek.

Użytkownicy mają do wyboru różne typy tabletek do zmywarek. Najtańsze są tabletki do zmywarek, które mają funkcję myjącą. Jednak musimy do nich dokupić jeszcze sól oraz płyn nabłyszczający. Dlatego też niektórzy użytkownicy decydują się na kostki do zmywarki 3w1, które nie tylko myją, lecz także zabezpieczają zmywarkę przed osadzaniem się kamienia oraz nabłyszczają naczynia. Na rynku dostępne są również kostki do zmywarki, które dodatkowo chronią szkło.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele zmywarek

Planujesz zakup nowej zmywarki i szukasz odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele zmywarek.

Kapsułka umieszczona w zmywarce oraz polecane kapsułki do zmywarki, a także opinie o producentach i ceny
Kapsułki do zmywarki - które wybrać? Najlepsze marki, opinie, skuteczność, ceny

Mając na uwadze zdrowie, warto wybrać kostki do zmywarki, które otoczone są folią ochronna rozpuszczalną w wodzie. Dzięki temu nie dotykamy substancji chemicznych obecnych w kostkach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o soli do zmywarki?

Najlepsze kapsułki do zmywarki - poznaj opinie użytkowników

Ranking najlepszych kapsułek do zmywarek obejmuje produkty takich marek, jak Fairy, Somat Gold, Finish jak również Ludwik i Dreft.

Do najbardziej popularnych kapsułek w sklepach internetowych należą Dreft Platinum All in One. Ceny opakowania 90 sztuk wahają się od 48 do 62 zł. Są to tabletki o kompleksowym działaniu, które prócz mycia nabłyszczają, chronią szkło, oczyszczają urządzenie i zapobiegają osadzaniu się tłuszczu w zmywarce. Opinie użytkowników o tych kostkach są bardzo dobre. Użytkownicy chwalą wydajność, brak osadów po herbacie i zacieków na szkle oraz ładny zapach.

Na czołowych miejscach w rankingu najlepszych kapsułek do zmywarki 2018 roku znajdziemy kostki Fairy. Szczególnie dobre opinie zbierają kostki do zmywarki Fairy Jar All in One, których ceny za opakowanie 115 sztuk kształtują się od 56 do 83 zł. Kostki te dobrze zmywają sztućce i nabłyszczają metal. Użytkownicy chwalą skuteczność tych kostek, ładny zapach, dobre nabłyszczanie oraz to, że rozpuszczają się do końca.

W ofercie Finish na uwagę zasługują kostki Finish Quantum Max, za które zapłacimy od 25 zł za opakowanie 40 sztuk, zaś od 48 zł za 80 sztuk. Kapsułki pakowane są w samorozpuszczalną folię i mają one wszystkie funkcje jak czyszczenie, nabłyszczanie, usuwanie tłuszczu, ochronę podzespołów zmywarki oraz szkła i srebra, jak również chronią zmywarkę przed osadzaniem się kamienia. Użytkownicy zapewniają, że tabletki te czyszczą nawet najbardziej zaschnięte naczynia, nie zostawiają smug na szkle oraz mają przyjemny zapach.

Dobrą opinią cieszą się również kapsułki żelowe Somat Gold, których ceny oscylują wokół 25 do 29 zł za opakowanie 36 lub 60 sztuk. Użytkownicy zapewniają, że tabletki te dobrze usuwają zabrudzenia i tłuszcz. Nie pozostawiają przy tym nalotów ani zacieków. Ich wadą jest wysoka cena.

ikona podziel się Przekaż dalej