Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym? Wyjaśniamy
Makijaż permanentny brwi staje się coraz bardziej popularnym sposobem na zapewnienie sobie dobrego wyglądu przez cały czas. Decydują się na niego kobiety dbające o wygląd z powodów zawodowych oraz te, które nie są zadowolone z wyglądu swoich brwi. Czy warto wykonać taki zabieg? Wyjaśniamy na czym polega makijaż permanentny i jak wygląda gojenie po nim. Doradzamy, jak dbać o brwi, po jakim czasie można je myć i w jaki sposób wykonać przemywanie brwi.
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z praktycznymi poradami.
Co to jest makijaż permanentny i jak wygląda gojenie
Makijaż permanentny - czy warto
Makijaż permanentny brwi staje się rozwiązaniem coraz bardziej popularnym i coraz częściej wybieranym przez osoby, które chcą zawsze wyglądać nienagannie, bez dużego nakładu pracy. Zanim jednak zdecydujemy się na ten zabieg, warto dokładnie dowiedzieć się jak należy dbać o brwi, na czym polega przemywanie i kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym.
Makijaż permanentny brwi ten ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia idealny wygląd brwi, które są ważnym elementem twarzy decydującym o urodzie. Brwi o ładnym kolorze i kształcie zapewniają odpowiedni kształt i koloryt całej twarzy. Ponadto makijaż permanentny sprawia, że brwi wyglądają zawsze tak samo, co pozwala zmniejszyć czas poświęcany na codzienny makijaż. Dlatego też najczęściej decydują się na ten zabieg osoby, które muszą wyglądać idealnie z przyczyn zawodowych. Zabieg makijażu permanentnego wybierają również osoby z różnych powodów niezadowolone z wyglądu swoich brwi, które mogą być zbyt jasne, nierówne, niewidoczne lub nieregularne.
Czym jest makijaż permanentny brwi? Powstaje on na zasadzie podobnej jak tatuaż. Stosuje się do tego celu środki ziołowe. Dlatego też makijaż permanentny z czasem blaknie i znika. Przeciętnie makijaż permanentny utrzymuje się od 2 do 5 lat. Istnieje kilka metod nakładania makijażu permanentnego. Może on wyglądać jak klasyczny ołówek do brwi, imitować puder do brwi lub symulować pojedyncze włoski.
Jak długo trwa gojenie po makijażu permanentnym
Zabieg makijażu permanentnego uznawany jest za bezpieczny. Warto jednak wybrać renomowany salon i umówić się ze specjalistą na konsultację. Do zabiegu należy się również przygotować. Przed zabiegiem nie wystawiamy się na słońce, nie opalamy i nie przyjmujemy leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu niektóre osoby odczuwają lekki dyskomfort. Pełne gojenie po makijażu permanentnym trwa 4 do 6 tygodni. W dniu zabiegu pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, które znika po 1 - 2 dniach. Objawem, który niepokoi jest łuszczenie się skóry. Warto wiedzieć, że łuszczenie jest objawem naturalnym, który trwa do 10 dni po zabiegu. Sprawdź także ten artykuł: Farbowanie brwi krok po kroku – jak naturalnie przyciemnić brwi.
Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym - pielęgnacja i mycie po zabiegu
Po jakim czasie można myć brwi po makijażu permanentnym i jak o nie dbać
Zanim zdecydujemy się na makijaż permanentny warto dowiedzieć się, jak wygląda pielęgnacja po tym zabiegu i kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym.
Szczególnie ważne są pierwsze 2 dni po zabiegu, kiedy skóra jest obrzęknięta i zaczerwieniona. Ważne jest, aby w tym czasie nie moczyć nadmiernie okolic brwi. Dlatego też mycie twarzy w tym czasie powinno być delikatne i ostrożne. Delikatne przemywanie zaczynamy dopiero, gdy zejdzie obrzęk i zaczerwienienie. Należy używać do tego wacików namoczonych w wodzie lub chusteczek z solą fizjologiczną.
W ciągu pierwszych 10 dni po zabiegu miejsce należy traktować jako otwartą ranę, która jest bardzo podatna na infekcje. Nie należy w tym czasie korzystać ze spa, basenu, czy też sauny mokrej. Należy unikać kontaktu brwi z wodą i parą wodną, dlatego mycie twarzy należy tak wykonać, aby ominąć te miejsca. W tym czasie należy również unikać kontaktu brwi z detergentami i środkami chemicznymi. Nie wykonujemy również makijażu brwi. Ważne jest, aby w tym okresie nie wykonywać makijażu kolorowego. Dlatego też, osoby, które bez makijażu czują się niepewnie, powinny zrezygnować z wyjść. Nie stosujemy również odżywki do brwi.
W okresie 10 dni po makijażu permanentnym skóra się łuszczy i na brwiach pojawiają się małe strupki. Jest to zjawisko naturalne. Nie należy tych strupków dotykać, ani tym bardziej zdrapywać. Należy pozwolić, aby ranki same się zagoiły, a strupki odpadły. Łuszczenie się skóry może trwać do 2 tygodni.
Bardzo ważne jest, aby do zabiegu wybrać renomowany salon kosmetyczny, gdzie zabieg zostanie wykonany prawidłowo. Zabieg ten jest dość kosztowny, jednak nie warto ryzykować zbyt tanich ofert. Po zabiegu powinniśmy otrzymać dokładne instrukcje jak dbać o brwi i po jakim czasie można normalnie myć twarz. Niektóre salony dają klientom również zestawy do pielęgnacji. Właściwa pielęgnacja zapobiega powstawaniu przebarwień.