Podstawowym zabezpieczeniem każdego domu powinny być drzwi antywłamaniowe. To one w dużej mierze decydują o tym, czy do mieszkania lub domu będzie w stanie wejść osoba nieupoważniona. Same drzwi jednak nic nie dadzą. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, warto zainwestować w klamki antywłamaniowe.

Bezpieczeństwo, a design – czy rzeczywiście trzeba wybierać?

Większości osób wydaje się, że klamki antywłamaniowe są tworzone wyłącznie z myślą o bezpieczeństwie, a nie wyglądzie. Wbrew pozorom, producenci nie działają zerojedynkowo, przez co są w stanie stworzyć dobry wizualnie produkt z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Klamki antywłamaniowe są zazwyczaj eleganckie i mogą dopasowywać się do różnych typów drzwi i pomieszczeń. Ich budowa może być prosta, co przeznacza się do obecnie popularnych, minimalistycznych aranżacji, a także skomplikowana, co świetnie wpasowuje się w budynki w stylu vintage.

W przypadku wyboru klamki antywłamaniowej, zawsze należy zwracać uwagę na jej klasę bezpieczeństwa. Istnieje pięć takich klas, z których stopień ochronności rośnie chronologicznie wraz z numerem. Odliczanie zaczyna się od klasy 0, co jak można stwierdzić nie gwarantuje żadnej ochrony. Następnie, przez klamki o odpowiednio niskim, średnim i wysokim poziomie bezpieczeństwa, dochodzi się do klasy 4, będącej najsolidniej wykonaną w tym kontekście.

Klamki antywłamaniowe – czym są i dlaczego zaleca się ich stosowanie?
Klamki antywłamaniowe – czym są i dlaczego zaleca się ich stosowanie?

Czym charakteryzują się klamki antywłamaniowe?

Dobrej jakości klamkę antywłamaniową można rozpoznać chociażby po samym szyldzie. Jest on solidny i zbudowany z najwyższej jakości materiałów. Zazwyczaj, można zaliczyć do nich stal hartowaną czy też aluminium. Nie sama twardość konstrukcji jest tutaj najważniejsza. Głównym celem takiej klamki jest trudnodostępność miejsca do jej rozkręcenia. W większości przypadków, śruby potrzebne do rozkręcenia klamki są niewidoczne i przykryte stalowymi tulejami, niemożliwymi do zdjęcia. Dodatkowo, uniemożliwia się rozkręcenia klamki od strony zewnętrznej. Doskonałym tego przykładem mogą być klamki axa dostępne na klamki-drzwiowe.pl, wyposażone w system zabezpieczenia wkładki FLEX.

Dodatkowe cechy klamek antywłamaniowych

Należy pamiętać, że klamki antywłamaniowe są w większości stosowane do drzwi zewnętrznych. Wszystkie klamki axa muszą więc być wykonane z materiałów zapewniających bezpieczeństwo nie tylko przed włamaniem, ale i warunkami atmosferycznymi. Z tego względu, materiały na klamki są wykonane z tworzyw nierdzewnych. Dodatkowo, klamki axa posiadają mechanizm wspomagania pracy całego układu. Dzięki temu, żywotność takiego wyrobu znacząco wzrasta, a sama wygoda użytkowania jest dużo większa niż w przypadku zwykłej klamki.

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej