E-wizyta to wygodny sposób na konsultację z lekarzem. Można ją zrealizować zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie w kontekście profilaktyki. Umożliwia ono uniknięcie ryzyka zarażenia np. w drodze do przychodni, gdy korzystasz ze środków komunikacji publicznej. Sprawdź, jak Halomed – lekarz online działa w praktyce.

Lekarz online – poznaj zalety telemedycyny

Obecnie wystarczy smartfon, aby skorzystać z konsultacji lekarskich bez konieczności opuszczania domu. Możesz porozmawiać ze specjalistą telefonicznie, za pośrednictwem czatu lub wideokonferencji. Istnieje możliwość także otrzymania recepty online, co jest bardzo komfortowe.

Konsultacje online – najważniejsze zalety:

  • wygoda – zamiast wybierać się do placówki medycznej, możesz porozmawiać z lekarzem online;
  • oszczędność czasu – brak konieczności dojazdu i szukania miejsc postojowych;
  • bezpieczeństwo – nie masz kontaktu z chorymi;
  • stały monitoring zdrowia – duża dostępność do lekarzy ułatwia monitorowanie stanu zdrowia, co jest szczególnie ważne u osób przewlekle chorych (cukrzycy, astmatycy);
  • elastyczność – pacjent może wybrać dzień i godzinę e-wizyty.

Telemedycyna to wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób starszych i tych z problemami motorycznymi. Jeśli wizyta nie wymaga kompleksowych badań, to e-spotkanie najczęściej wystarczy, aby pomóc potrzebującym.

Jak przygotować się na wizytę online?

Przed wizytą stacjonarną trzeba się zazwyczaj przygotować. W przypadku spotkania online także warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby konsultacje przebiegały sprawnie. Miej przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL, który ułatwi lekarzowi weryfikację tożsamości. Przydatne będą także informacje o aktualnie stosowanych lekach, historii chorób, a także dokumentacja medyczna, która obejmuje np. wypisy ze szpitala czy opisy przeprowadzonych zabiegów.

Kiedy warto skorzystać z konsultacji online?

E-wizyta może okazać się bardzo pomocna w wielu sytuacjach. W trakcie konsultacji lekarz zbada objawy, postawi diagnozę i może skierować pacjenta do innych specjalistów lub na dalszą diagnostykę specjalistyczną.

Rozmowa z lekarzem online sprawdzi się, gdy nie czujesz się na siłach, aby odwiedzić placówkę medyczną. Niemniej specjalista może zalecić taką wizytę, jeśli będzie to konieczne. Jednak w większość przypadków podczas konsultacji uzyskasz niezbędną pomoc, a nawet receptę.

Unikaj ryzyka zachorowania. Umów się na spotkanie online

Twój smartfon to wszechstronne urządzenie, które możesz wykorzystać do czegoś więcej niż dzwonienia i surfowania w internecie. Za jego pośrednictwem umówisz wizytę z lekarzem, porozmawiasz telefonicznie lub online podczas wideokonferencji. W ten sposób unikniesz zarazków w komunikacji miejskiej i poczekalni, a także drogi do przychodni. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, ale także lepiej zatroszczysz się o swoje zdrowie.

ikona podziel się Przekaż dalej