Kosmetyczne SOS – kosmetyki do skóry wrażliwej
Pieczenie i napięcie skóry, uczucie ciepła na twarzy i zdziwione spojrzenia osób z otoczenia, które nie rozumieją, skąd nagle na czyjejś twarzy pojawiają się rumieńce, to codzienność osób ze skórą wrażliwą. Jakich kosmetyków powinny używać, aby skutecznie ograniczyć nadreaktywność skóry?
Skóra wrażliwa to jedna z bardziej problematycznych, a jednocześnie powszechnych dolegliwości cery. W porównaniu do skóry normalnej wyróżnia ją znacznie większa reaktywność, czyli negatywa reakcja na czynniki zewnętrzne. Skóra wrażliwa może zostać podrażniona przez niską lub wysoką temperaturę, wiatr, zanieczyszczone powietrze, promieniowanie UV (także od monitorów komputera) i twardą wodę. Za zmiany skóry wrażliwej może odpowiadać też dieta (niekiedy ostre potrawy zaostrzają stan skóry) czy długotrwały, bardzo silny stres. Na stan skóry wrażliwej bardzo duży wpływ mają też kosmetyki do makijażu i pielęgnacji. O ile nie jesteś w stanie kontrolować większości z powyższych czynników, które pogorszają stan skóry, o tyle masz wpływ na to, jakich kosmetyków użyć. Zobacz, co warto wybrać ze sklepu Aelia https://sklep.aelia.pl/, jeśli jesteś posiadaczką cery wrażliwej.
Krem kojący
Każda osoba, którą dotyka problem cery wrażliwej powinna wyposażyć się w krem kojący na dzień, np. lekki krem kojący od L’Occitane. Kosmetyk ma w swoim składzie 5% masła shea, które umożliwia długotrwałe nawilżenie, ujędrnienie i ochronę skóry. Aby wspomóc wrażliwą cerę, możesz też doraźnie stosować kojące maseczki na twarz na noc takie jak np. maseczka Beauty Sleep firmy Dermika. Po nocy „spędzonej” z taką maseczką skóra będzie wypielęgnowana, pobawiona zaczerwienień, gładka, a zmiany wyraźnie mniej dokuczliwe.
Peeling enzymatyczny
Problem skóry wrażliwej pojawia się zarówno w przypadku cery tłustej, suchej, jak i mieszanej. To sprawia, że skóra wrażliwa także może potrzebować regularnego, dogłębnego oczyszczenia. Jednak w przypadku skóry wrażliwej nie powinno stosować się peelingu drobnoziarnistego, ponieważ ten także może podrażniać skórę. Alternatywą dla peelingu drobnoziarnistego jest peeling enzymatyczny. Peeling enzymatyczny zamiast ścierać naskórek drobinkami, delikatnie rozpuszcza go. Dzięki temu skutecznie usuwa zanieczyszczenia, ale przy tym nie podrażnia skóry. W sklepie Aleia znajdziesz peeling enzymatyczny wielu marek, m.in. Miya, Yoskine, Dermika, Closhee.
Pianka do oczyszczania twarzy
Aby utrzymać cerę wrażliwą „w ryzach” bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja i stosowane kosmetyki. W przypadku cery wrażliwej, nawet jeśli jest to skóra tłusta, powinno zrezygnować się z codziennego mycia twarzy żelami z peelingiem. Jak wyżej wspomnieliśmy, peelingi drobnoziarniste znajdują się na „czarnej liście” kosmetyków dla osób ze skórą wrażliwą. Dużo lepiej w codziennej higienie sprawdzą się różnego rodzaju pianki. Czym więc codziennie oczyszczać skórę? Najlepiej delikatnymi piankami do mycia twarzy dostosowanymi do potrzeb skóry wrażliwej. Wypróbuj pianki do mycia twarzy firm Cosmiq, Yonelle, Estee Lauder czy przeznaczoną do skóry wrażliwej oczyszczająco-łagodzącą piankę Uzdrovisco. Już po kilku dniach zobaczysz wyraźną różnicę i odczujesz ulgę.
artykuł sponsorowany